Moje zkušenosti s dietními těstovinami Perfect Pasta 4.8/5 (5)

Dietní potraviny jsou v posledních letech v módě. I já jsem si je oblíbila! Nedávno jsem ochutnala nové těstoviny Perfect Pasta, o kterých bude i dnešní článek. Těstoviny prostě miluji a když jsem objevila tuto dietní variantu, byla jsem nadšená. Hlídám si jídelníček a snažím se jíst zdravě, proto zkouším i různé novinky, na které narazím.

I když Perfect Pasta vypadá podobně jako špagety, nejedná se o těstovinu. Je to zeleninové jídlo – takže perfektní náhrada přílohy, která je plná sacharidů! Jde o 100 % přírodní produkt, bez lepku, tuku a hlavně skoro bez kalorií.

perfect-pasta

Dietní potraviny Perfect Pasta si zamiluje podle mě každý. Jsou připravené z hlíz zeleniny konjac (Amorphophallus konjac) pěstované v Asii. Usušená hlíza obsahuje glukomannann, který je tím fantastickým tajemstvím obsaženým v tomto jídle.

Nejen, že super chutná, ale i funguje!

Tento polysacharid (což je vlastně rozpustná vláknina) se musí hodně zapít vodou. Pak v žaludku vytvoří gel, čímž se prodlouží trávení i vstřebávání živin. Zasytí a není po ní hlad. Taky je lehce stravitelná. Pocit těžkosti žaludku po ní vážně nehrozí.

Pokud chceš shodit nějaké to kilo, nebo si prostě jen udržet svou váhu, jsou dietní těstoviny tím prvním, po čem bys asi měla sáhnout. Jsou vhodné i pro diabetiky a celiaky. Perfektně se hodí pro všechny vegany, vegetariány a jsou ideální pro milovnice pohybu a sportu. Takže pokud je to i tvůj případ, určitě se ti bude hodit tento „tip“ na originální zpestření jídelníčku. Já si právě naordinovala jarní detoxikační kúru a zatím jsem s nimi naprosto spokojená!

vareni

Příprava Perfect Pasty je rychlá a jednoduchá. Dochutit se dá na tisíc způsobů, přesně podle tvého gusta a momentální chuti. Hned po vyndání z obalu je nutné ji důkladně propláchnout horkou vodou. Já ji vařím na cedníku ponořeném do vody asi 3 minuty nebo prohřeji na pánvi. Ochucování se meze nekladou. Používám spoustu zeleniny a bylinek. Mám taky ráda kurkumu a hodně používám pesto. Když mám chuť na něco ostřejšího, přidám i chilli. To už je ale jen na tobě, jak si ji dochutíš!

zeleninove-testoviny

Pokud se podíváš na články nutričních poradců nebo odborných asociací, už se o ní hodně píše. Když mrkneš třeba na STOB, Klub celiakie Brno nebo Asociaci výživových poradců, je tam toho docela dost. O kvalitě těstovin Perfect Pasta svědčí i certifikáty HACCP, ORGANIC CERTIFICATE a KOSHER CERTIFICATE.

Takže směle do toho! Až je také ochutnáš, napiš mi svou zkušenost dolů do komentářů ;-)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist