Domů Rodina & Škola Moje zápisky Moji oblíbenci: Burtonovy filmy

Moji oblíbenci: Burtonovy filmy

10

tim-burton

Dnes na odlehčení se podíváme dál od kosmetiky a zabrousíme do filmů. Poslední dobou jsem totiž zjistila, že všechny mé oblíbené seriály mám dokoukané, nebo vychází jeden díl týdně a zkrátka nemám na co koukat a tak jsem se dala na filmy. U mě se totiž střídají vlny seriálové a filmové s tím, že u filmu se vždycky zaměřím na jednoho režiséra (popř. herce, herečku) nebo žánr. Asi před dvěma týdny u mě začala „Burton mánie“, protože spoustu filmů od něj jsem neviděla, spoustu jsem sice viděla, ale je to dost dávno a tak jsem si řekla, že by nebylo úplně na škodu si je připomenout. Navíc Burtonova „dvorního herce“ Johnnyho Deppa mám strašně ráda, stejně jako jeho manželku (Helena Bonham Carter) a ty potkáte ve skoro každém jeho filmu.

Znáte vůbec Tima Burtona? Myslím, že jen málo lidí ho nezná nebo nikdy nevidělo jediný jeho film – pokud ne, podívejte se třeba na jeho profil na ČSFD, kde má sepsanou celou režijní filmografii. Pro mě jsou jeho filmy jistou relaxací, mají určitého ducha a co se mi líbí, že má naprosto nezaměnitelný podpis – stačí se podívat na pár minut filmu a člověk okamžitě ví, že je to Burtonovo dílo.

Karlík a továrna na čokoládu 

U Karlíka to všechno začalo. Dřív to byl film, který jsem viděla tisíckrát a nikdy mě nepřestal bavit – to bylo ale v době, kdy byl relativně nový a zjistila jsem, že od té doby jsem ho neviděla a tak jsem ho pustila znova a byla jsem stejně nadšená jako předtím. Nejen, že Karlíka jako herce a i jako postavu mám hrozně ráda, navíc se u filmu vždycky hrozně nasměju („i já jsem děti jedlý, ale tomu se říká kanibalismus…“) a celkově na mě působí hrozně optimisticky a oddechově.

Pokud tě zajímá příběh nebo bližší info, koukni na ČSFD (Karlík a továrna na čokoládu)

Ukradené Vánoce Tima Burtona

Ukradené Vánoce bych sem možná řadit neměla, ale opět to je jeden z mých filmů, na které se strašně ráda podívám. Nevím jestli jste to zaregistrovali, ale Ukradené Vánoce vždycky dávají pozdě v noci na vánoční svátky v TV a moje tradice je, že se vždycky dívám – ať to běží ve tři ráno nebo to vidím po milionté, prostě tohle je moje filmová charakteristika Vánoc. Hrozně mě baví i písničky, moje nejoblíbenější je úvodní This is Halloween.

Pokud tě zajímá příběh nebo bližší info, koukni na ČSFD (Ukradené Vánoce Tima Burtona)

Ospalá díra 

Sleepy Hollow byla společně se Střihorukým Edwardem jeden z první filmů, které jsem od Burtona viděla a pamatuju si, že to byl taky jeden z prvních „strašidelňáků“ (nechci psát hororů, protože teď už to za horor nikdo považovat nebude), které jsem viděla vůbec. Působí na mě trošku sklíčeným dojmem, není to taková relaxace jako dva zmíněné předchozí filmy, ale i tak se na něj čas od času ráda podívám. Johnny Depp prostě nikdy nezklame.

Pokud tě zajímá příběh nebo bližší info, koukni na ČSFD (Ospalá díra)

Mrtvá nevěsta Tima Burtona 

Mrtvá nevěsta patří ke klasikám, které mi vždycky zvednou náladu. Celkově mám tyhle filmy typu „jsem animák, ale rozmysli si to, než mě pustíš malým dětem“ ráda a proto právě Mrtvá nevěsta.

Pokud tě zajímá příběh nebo bližší info, koukni na ČSFD (Mrtvá nevěsta Tima Burtona)

Frankenweenie

Příběh o Victorovi, který přijde o domácího mazlíčka a snaží se ho přivést znovu k životu – podaří se, ale tak trošku jinak. Opět Burton ve spolupráce s Walt Disney, opět na styl Mrtvé nevěsty nebo Ukradených Vánoc. Já na něj koukala s malými sourozenci, kteří z něj byli hrozně nadšení a slíbili, že nikdy žádné zvíře oživovat nebudou (aneb dobrá výchova Burtonovými filmy).

Pokud tě zajímá příběh nebo bližší info, koukni na ČSFD (Frankenweenie: Domácí mazlíček)

Okrajově – Co se týče k jiným jeho skvělým filmům, třeba takového Střihorukého Edwarda jsem viděla párkrát, ale neplánuju to znova – možná se  budete smát, ale já mám z toho filmu děsný nervy a vždycky brečím, protože je mi ho hrozně líto. Film Temné stíny jsem viděla poměrně nedávno a nenadchnul mě tak, jako jiné Burtonovky, ale i tak stojí za zkouknutí a na konec Alenka v Říši divů, která mi prostě nějak nepřirostla k srdci. Líbí se mi zpracování, herci, ale viděla jsem jednou a nějak nepotřebuju vidět znova.

Předchozí článekEssence: Stay matt lip cream
Další článek13.4.13
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

10 KOMENTÁŘE

 1. Boží článek, fakt super a ve spoustě věcí s tebou souhlasím. Dvojice Burton-Depp je prostě legendární!!!

 2. Tak to jsme na tom stejně, jak jde do kina Burtonův film a s ním i Depp, musím to vidět!:) Mám ráda i Sweeney Todda;)

 3. Na úvodním obrázku je Vincent, ne? :)
  Tima Burtona miluju, jeho filmy mají duši. Nejraději mám Mrtvou nevěstu, tam si vždycky zpívám s kostlivcem :D U Střihorukýho Edwarda taky vždycky brečím, je to skvělej film.

 4. já jeho filmy miluju! taky mám teď burton mánii :D ale u mě se už pár let střídá Burton a Disney. a všechny filmy můžu vidět stopětamilionkrát a neomrzí mě :) jenom jsem se chtěla zeptat,kde jsi stáhla ty Ukradené Vánoce,protože je nemůžu nikde najít :/ děkuju za úžasný článek, 100% ses mi trefila do vkusu :)

 5. Boží článek ,všechny filmy co si napsala jsem viděla a líbili se mi všechny :-)

 6. Tim Burton.. Kdo ho nezná, nežije a Johny a Helenka, úplně boží :-)

 7. Skvělý je taky film Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street :) Takový menší horůrek to je :)
  Samozřejmě u něj nesmíte jíst, jinak se pozvracítem jak se to skoro stalo mě :D

 8. Burtonovy filmy mám taky ráda! :D Líbí se mi na nich taková ta jejich jedinečná atmosféra. Jinak jsem si hrozně oblíbila film Koralina, sice od Burtona není, ale má stejně krásnou, temně pohádkovskou atmosféru :)

Diskuze je uzavřena.