Domů Tělo & Zdraví Mořské řasy – zkus je zařadit do svého jídelníčku ...

Mořské řasy – zkus je zařadit do svého jídelníčku 4.89/5 (9)

0

Mořské řasyByla jsi někdy u moře? Pokud ano, na mořské řasy jsi jistě narazila. V tu chvíli ti ale spíše přišlo, že jsou při koupání omezující a asi tě ani ve snu nenapadlo, že se může jednat o zajímavý doplněk tvého jídelníčku. Ano, v rámci zdravého životního stylu je to i mořská řasa, která je dnes velmi doporučována.

Pozitivem je, že pro ni nemusíš jezdit do přímořských destinací a zde ji sbírat. Dnes už tuto potravinu bez problémů koupíš i u nás. A to hlavně v obchodech se zdravou výživou. Možných variant zde může být několik. My doporučíme jednu, kterou je mořská řasa nesoucí název wakame. Ta je pro tvé zdraví rozhodně jednou z nejlepších. Nevěříš? Čti dál.

Budeš dokonale štíhlá

Také toužíš po tom, že budeš mít nádhernou hubenou postavu? Pokud ano, je dobré kromě jiného zařadit do jídelníčku i produkt, kterým je právě mořská řasa wakame. Uvidíš, že nejenom díky svému složení výrazně pomůže v eliminaci tvých tukových zásob. Primárně potěší její složení, a to pokud se podíváme na kalorickou hodnotu, nebo i obsah tuků či cukrů. Všechny hodnoty jsou minimální, což je velké plus.

Dále neopomíjejme ani to, že obsahuje sloučeninu, kterou je fukoxanthin, která je právě v boji proti tukovým zásobám ideálním pomocníkem. Lákadlem je, že tato mořská řasa ti může pomoci zhubnout hned třemi konkrétními způsoby, a to:

  • Eliminací ukládání tuku v těle.
  • Stimulací spalování tuku.
  • Navození pocitu sytosti.

Skvělá volba při vysokém cholesterolu

Není nic výjimečného, že s vysokým cholesterolem bojuje mnoho lidí. A to nejenom ti starší a obézní, jelikož komplikace se mohou objevit i v mladším věku. Pokud chceš jít raději cestou prevence, je tato potravina jasnou volbou. Obsahuje totiž ve velkém množství omega-3 mastných kyselin, které jsou v souvislosti s eliminací cholesterolu skvělé. Dochází totiž k jeho úpravě, a to pochopitelně směrem dolů.

Výsledkem tak budou dokonale průchodné tepny, díky kterým v prvním řadě výrazně snížíš rizika spojená s mrtvicí, nebo infarktem. Dále nelze opomenout ano to, že vysoký cholesterol způsobuje aterosklerózu, proti které lze také dobře bojovat pomocí mořských řas.

Odstraň z tvého těla vše špatné

Vlivem toho, v jakém prostředí žiješ, ale například také vlivem toho, jaké jídlo konzumuješ, se ve tvém těle mohou postupem času ukládat různé škodliviny. A to mu je nutné učinit přítrž, stejně jako je nutné stávající škodliviny z těla co nejlépe a nejrychleji vyloučit. A právě zde přijde vhod také tato mořská řasa. Obsahuje totiž velké množství chlorofylu, což není nic jiného, než přírodní barvivo s účinkem, který je antibakteriální a dezinfekční. Díky tomu lze tvé tělo udržovat zdravé, stejně jako je možné eliminovat z organismu vše, co v něm nemá co dělat. Pokud dámě několik konkrétních příkladů, co dokáže řasa wakame z těla vyloučit, jedná se o tyto:

  • Rtuť
  • Olovo
  • Radioaktivní prvky

Kromě toho, že z těla odstraníš špatné věci, můžeš zajistit i to, že bude po hormonální stránce velmi dobře fungovat. Nyní máme na mysli hlavně obsah jódu, který je důležitý především pro štítnou žlázu, ale neobejdou se bez něho ani jiné orgány. I zde přijde vhod, že tato mořská řasa ho obsahuje skutečně více než dost. Pokud sníš jenom půl gramu, dostaneš do sebe 250 mikrogramů této látky. V kombinaci s mořskou rybou – což je mimochodem velmi chutná kombinace, dostaneš do svého těla vše, co v něm také má být.

Získej pro tělo potřebné vitamíny

Jistě znáš různé doplňky stravy, kdy si vezmete jednu tabletu a díky tomu do těla dostanete širokou škálu různých prospěšných látek a vitamínů. Pokud však nechceš jít cestou těchto někdy i chemických doplňků, vyměň je za konzumaci této řasy. Stačí ji s určitou pravidelností zařazovat do jídelníčku a budeš mít jistotu, že tvé tělo dostane většinu toho, co potřebuje. Začít musíme třeba vápníkem, ale i hořčíkem, nebo také železem. Tato trojice látek by nikdy neměla v žádném, nejenom ženském, těle chybět. Proč? Díky železu se můžeš cítit doslova jako znovuzrozená, zatímco díky hořčíku bez problémů zvládneš i aktivnější život. A vápník? Jasná volba hlavně pro zdravé kosti. Některé druhy mořských řas (IZIKI, WAKAME, NORI) mají až 14krát více vápníku než mléko.

Opomíjet pochopitelně nelze ani to, že řada wakame obsahuje i mnoho dalších vitamínů. Je samozřejmostí, že začít lze už i samozřejmou klasikou, kterou je vitamin C. Dále si můžeš být jista i tím, že obsahuje také vitamin A, nebo i širokou škálu dalších, jako je D, E, stejně jako K. Zajímavým faktem je i obsah některých celkem specifických vitamínů. Jako příklad poslouží B2.

Ideální do každého jídla

Pozitiva máme zmapována. Pokud se zajímáš i o to, kde všude se dá tato řasa použít, musíme říci, že je ideální v podstatě do každého slaného jídla. Může být přímo jeho součástí – třeba v těstovinách. Může se hodit jako zeleninová obloha – k jídlům s bramborem. Stejně tak ji ale můžeš využít jako klasickou náhradu běžného salátu. Pokud chystáte například vegetariánský pokrm, určitě zde tato řasa nesmí chybět. Pokud patříš mezi kuchařky, která ráda zkouší nové věci, jistě najdeš na internetu řadu osvědčených možností a receptů.

Mořské řasy lze zakoupit v sušené formě a vydrží se dlouho v uzavřeném obalu na suchém místě. Aby nám byly schopny ukázat své pozitivní účinky, měla bys je konzumovat v malých množstvích pravidelně (nejméně 3krát týdně). Můžeš je vařit, dusit, smažit, ale také jíst přímo, v závislosti na typu řasy. Před použitím je opláchni. Zřetelná vůně a chuť (připomínající ryby) některých řas může být zmírněna naložením v teplé vodě.

Mořské řasy jsou cenným doplňkem stravy pro sportovce, ale i pro vegetariány. S množstvím minerálů je lze porovnat se zeleninou. Mořské řasy mohou být jedním z prvních kroků na cestě ke zdravějšímu jídlu a ke zdravějšímu stravování.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.