Domů Tělo & Zdraví Dovolená jako katastrofa pro tvoji krásu ...

Dovolená jako katastrofa pro tvoji krásu 4.6/5 (5)

0

Dovolená jako katastrofa pro tvoji krásuTěšíš se na dovolenou, jelikož si už konečně odpočineš? Je určitě pravdou, že když se konečně zbavíš stresu z tvého pracovního, školního a také osobního života, bude to na tobě vidět. Doslova se rozzáříš a zkrásníš. V tomto směru je tedy dovolená opravdu potřeba. Podívejme se ale i na jiný pohled, který je spojený s tím, že dovolená může být katastrofou pro tvoji krásu. Nevěříš? Mrkni na náš článek.

1. Spáleniny

Sluníčko je skvělým pomocníkem ve chvíli, kdy chceš získat dokonalou bronzovou pleť, kterou ti bude každý závidět. Může se ale samozřejmě stát i poměrně zlým pánem. Pamatuj na to, že když nejsi příliš zvyklá se opalovat, může ti sluníčko způsobit poměrně výrazné spáleniny. V takovém případě máš jistotu, že se sen o dokonalé pokožce velmi rychle rozplynul. Ta bude nejenom výrazně červená, bude i bolavá s možnými puchýřky. Počítat je nutné i s tím, že bude trvat pár dní, než se vrátí do normálu, stejně jako je třeba počítat i s následným loupáním vrchní kůže a tvorbou nové. Pokud chceš tedy tyto problémy eliminovat, doporučujeme následující:

  • Používat krém s vysokých ochranným faktorem
  • Nevycházet na slunce přes poledne (to je slunce nejsilnější a spaluje)
  • Jet na dovolenou s již opáleným základem je taky super

2. Suchá kůže

Druhým problémem, který tě může na dovolené potkat, je suchá kůže. Nejenom, že na první pohled působí velmi unaveně, a to bez svěžesti. Nezapomínej také na to, že dalším negativem může být i to, že na suché pleti jsou více vidět vrásky, protože nemá dostatečnou pružnost. A to už je dost alarmující problém. Na její suchost má vliv několik věcí. Opět musíme zmínit opalování, protože sluníčko a vyšší teploty mají tendenci výrazně vysušovat. Jestliže chceš zabránit danému stavu, doporučíme kvalitní krém po opalování, stejně jako různé hydratační krémy. Čím více vody tvá pleť dostane, tím lépe. Navíc pamatuj, že na hydrataci kůže má vliv i to, kolik vody vypiješ ty sama. Nepodceňuj pitný režim.

3. Podráždění kůže

Kdy a proč vzniká? Představ si svou klasickou dovolenou – jelikož jsi moderní slečna, dbáš na dokonalé oholení, a to jak jinak než žiletkou. Tím, že se holíš docela často, může vzniknout výrazné podráždění. Kde nejčastěji? Samozřejmě na místech, jako:

Je to dáno tím, že pravidelným holením výrazně narušíš oblast tvé kůže. Potom už stačí pár hodin na písčité pláži, kdy se na daná místa dostane dobrý písek, od kterého dojde k podráždění a možné infekci. A problém je na světě. Jak ho eliminovat? Snížit frekvenci holení, používat kvalitní pěnu nebo gel, a dále nezapomínat také na důkladné ošetření oholených míst. Ideální je také holit se večer, jelikož do rána, než půjdete na pláž, tvoje kůže krásně zregeneruje.

4. Nevzhledný účes a kvalita vlasů

Dovolená se může negativně podepsat i na tvém účesu. Tedy konkrétně na kvalitě vlasů. Ty mohou působit vysušeně – což je opět vliv slunečních paprsků, stejně jako mohou působit celkově nevzhledně a bez síly. Je to dáno tím, že na tvoje vlasy působí mnoho různých látek, které z dlouhodobého hlediska nejsou pro vlasy tím pravým. A je vlastně jedno, kam na dovolenou pojedeš. U moře je třeba hodně problémem kombinace soli a slunce.

Pokud se vydáš jen k rybníku nebo na přehradu, mohou být rizikem četné bakterie a jiné látky, které se v přírodní vodě nacházejí. A co když se rozhodneš trávit dovolenou jenom u bazénu? Potom mysli na chlor. I ten může vlasy vysušit. A pokud jsi třeba odbarvená blondýnka a používáte nekvalitní barvy, může dokonce dojít i k tomu, že tvů účes změní na odstín, který bude lehce nazelenalý. A to je pravděpodobně ta skutečně nejhorší věc, která se může stát.

Pokud chceš krásu svého účesu zachovat, je třeba kvalitní šampon a kondicionér, to je nezbytný základ. Dále je vhodné používat různá séra nebo zábaly, díky kterým vlasům dodáš vitamíny a všechny další potřebné látky, které budou nejenom na dovolené potřebovat.

5. Sleduj pupínky

Ani ty nejsou něčím, co by se nějaké ženě líbilo. Bohužel na dovolené může dojít k tomu, že se objeví. Vliv na to má hned celá řada věcí. Primárně to může být UV záření, které na tvoji kůži působí více, než obvykle. Dále je problém spojený třeba s tím, že se nadměrně potíš. Není nic výjimečného, že v hlavní sezoně jsou v turistických destinacích doslova tropické teploty a tak se pot z potních žláz valí doslova celý den. I vlivem toho dochází k zanášení pórů, což se projevuje vznikem možných infekcí, ze kterých se nevyklube nic jiného, než právě pupínek. A pomoc? Pravidelné mytí čistou vodou, nebo alespoň používání kvalitních vlhčených ubrousků.

6. Pozor na vyrážky

I ty nejsou v souvislosti s krásou nic, co bys vyhledávala. Na dovolené ale mohou být poměrně časté. Kombinace slunce, soli a také chloru může přinášet velmi časté alergické reakce, které doporučíme eliminovat pravidelným sprchováním, velmi dobrou hygienou a natírání kvalitními tělovými oleji (nebo léky). Vyrážky se ale mohou objevit třeba z důsledku jídla, na které nejsi zvyklá a také po něm můžeš mít určitý druh alergie. Poslední věc, která se také může objevit, je spálení medúzou v moři, nebo podráždění kůže vlivem jiných živočichů. Na to pamatuj a vybav se nějakými mastičkami a léky na řešení i těchto problémů.

Co si dále o dovolená přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.