Domů Krása & Péče Vlasy Víš, co ničí tvé vlasy? ...

Víš, co ničí tvé vlasy? 5/5 (1)

3

Vlasy by měly být stejně jako nehty nebo pleť naší vizitkou – i proto je dobré o ně pečovat. Jsou totiž vidět na první pohled a pokud budou krásné a zdravé, můžeš jimi zaujmout a oslnit, stačí se o ně jen dobře starat, pořádně si rozmyslet co s nimi provedeš a myslet na ně při každé příležitosti.

I když ne každému byly naděleny zdravé nebo husté vlasy, správná péče a máš v podstatě vyhráno – o nic víc tu nejde. A i přesto, že to většina mladých žen ví, ne každá se o vlasy stará tak, jak by měla a potom jsou oslabené a splihlé a začíná kolotoč honby za perfektním účesem, což už tak jednoduché není. Co tedy tvým vlasům ubližuje, co jim škodí?

Barvení a chemie

Když jsem já vyrůstala a prožívala si svojí pubertu, nebylo na denním pořádku, abych potkávala holky s barvenými nebo melírovanými vlasy. Já sama jsem k jejich změně dostala povolení až po patnáctinách a jsem za to upřímně ráda, protože když dnes vidím, jak si desetileté nebo dvanáctileté děti barví hlavu, vůbec se mi to nelíbí.

Je hrozně důležité pochopit, že ať už je barva jakkoliv dobrá a slibuje, že tvoje vlasy nepoškodí a neoslabí, není dobré všemu věřit. V každé barvě je určité procento chemie a chemických přídavků, které tvé vlasy ovlivní a i když jsou už tyto přípravky mnohem šetrnější než kdysi, stejně není dobré si s nimi zahrávat.

Pokud máš slabé, vysušené vlasy, nebylo by lepší použít hennu místo obyčejné barvy? Nebo aspoň obyčejný přeliv? Sice takový palette šampon obsahuje hodně peroxidu, ale rozdíl tu stále je – nepoškozuje a neovlivňuje vlasovou strukturu, nad tím je zapotřebí důkladně zapřemýšlet, protože ničit si vlasy určitě za novou barvu nestojí.

Taky bys měla dodržovat jistá pravidla barvení, dodržovat časový odstup při výměně odstínu barvy a používat vlasovou kosmetiku, díky které budou tvé vlasy odolnější a snáze se z chemického zásahu vzpamatují.

Horký vzduch

Stejně jako u barev na vlasy musím přiznat, že doba jde dopředu a žehličky, kulmy i fény jsou o dost šetrnější, nabízí kvalitní povrchy, nastavitelné teploty a mnoho jiných vylepšení. Přesto ale by sis na ně měla dát pozor a pokud jsou tvé vlasy oslabené, dát jim aspoň jednou za nějaký čas pauzu a dopřát regeneraci. Není určitě dobré každý den sahat po žehličce a pokud patříš mezi takové slečny, které bez narovnání nebo nakulmování vlasů nevydrží ani den, je zapotřebí doopravdy kvalitní výrobek.

K zahození nejsou ani spreje k termoochraně, díky kterým tvoje vlasy budou chráněné a rovné/vlnité vlasy drží tvar. Většina z nich není nijak převratně drahá a vydrží.

Násilné česání, utažené gumičky

Pokud máš stejně dlouhé (nebo delší) vlasy jako já, určitě taky znáš tu situaci s česáním vlasů po jejich umytí. Vzhledem k tomu, že mám vlasy hodně husté, je normální, že se špatně češou a je to o nervy. Určitě ale není řešením vzít si kartáč a co nejrychleji s největší silou se snažit vlasy rozčesat a uhladit. Spoustu jich vytrháš, také budou slabší – což určitě nechceme. Zvol si na česání ten nejvyhovující hřeben – nejdoporučovanější jsou buď ty s přírodními štětinami nebo obyčejné jednořadové hřebeny. Sice ti rozčesání bude trvat déle, ale za to svoje vlasy ušetříš.

Stejně tak není dobré každý den si dělat ten samý culík a gumičku pořádně utáhnout. Au, au! Ber svoje vlasy jako živé – pokud budeš nosti stále jeden a ten samý účes a navíc utažený, vlasy se budou na onom „zmáčknutém“ místě více lámat a samozřejmě líbit se jim to nebude. Aspoň jednou za čas jim dej volnost.

Jinak připomínám, že ProSlečny.cz má založený facebook, kam přidávám  upozornění, novinky a fotky.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekCo o mě možná nevíte
Další článekPro lepší pleť: Napařování obličeje
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Pěkný článek:) Mě nejvíce štve to, že já se o vlasy fakt starám co můžu a nemám je nějak extra dokonalé a když vidím (znám) holku, která si vlasy furt barví a nestará se o ně, je má lesklý, rychle jí rostou a jsou hezký. To mě nejvíc užíráá :X:D. ale každej máme jinej typ vlasů noo, škoda:X:D

Diskuze je uzavřena.