Domů Trendy & Fashion Módní tipy TIP: OBag – slož si svoji vlastní kabelku! Obag kabelky v AKCI

TIP: OBag – slož si svoji vlastní kabelku! Obag kabelky v AKCI

0

OBag – slož si svoji vlastní kabelku! Je to trend, je to móda, je to hit… je to prostě O Bag! Od té doby, co se první modely téhle italské značky objevily i v našich e-shopech, objevila se tu doslova obagová mánie! Aby ne, když jde vlastně o takové kabelkové puzzle, které si předtím dobylo srdce žen ve více než 50 zemích světa.

Ale dřív, než si tuhle značku plně představíme, musíme si položit jednu základní otázku: jak se vlastně její jméno píše? Asi nejlepší je napsat celé jméno capslockem, stejně jako zástupci firmy v oficiálních reklamních materiál tedy O BAG. Nemusíte si pak lámat hlavu s malými a velkými písmeny, nicméně lze se setkat i s přepisem Obag, O Bag, Obag nebo dokonce O’Bag. Mě se asi na české poměry zamlouvá ten druhý, tedy Obag, ale ráda se poučím. Takže jestli se některá z mých čtenářek vyzná v italštině, moc ale opravdu moc ráda se poučím.

OBag kabelka – kde se vzal tenhle fenomén?

Jestliže ti jméno Obag vůbec, ale vůbec nic neříká, určitě se podívej do nedávno spuštěného českého e-shopu, kde najdeš všechny modely těchhle báječných kabelek pěkně na jednom místě. Stačí do vyhledávače zadat adresu Obag. Existují samozřejmě i kamenné obchody, kde si můžeš každou kabelku pěkně vzít do ruky, vyzkoušet si všechny doplňky – prostě si doplnit oblíbený outfit takřka v přímém přenosu.

Ale začneme pěkně od začátku – od historie. Nebudu se tajit tím, že bych ráda, aby můj článek o kabelkách Obag byl tím největším a nejlepším na českém internetu. Tuhle značku totiž bezmezně miluju od té doby,co jsem si svoji první Obag kabelku dovezla z dovolené v Itálii a pak přes zahraniční internet těžce sháněla plátěnou tašku dovnitř a kožešinku na zimu. Bylo to moje zlatíčko, které i po letech pořád drží pohromadě, i když už se teď dá vzít maximálně na pláž a ne do města na nákupy. Ale teď k mojí malé historické exkurzi.

Obag je nejspíš mladší než tvoje sestra

Zdá se to neuvěřitelné, vždyť tahle značka je všude okolo nás! A přesto se její představitelé poprvé sešli teprve v roce 2009. Vytvořili značku dnes známou po celém světě, ale před desíti lety ještě vůbec netušili, že budou dělat kabelky. Vytvořili totiž nejdřív koncept O Clock, dodávající do světa – hádej, co? Různobarevné hodinky! Ciferníky s kamínky, pásky ve všech barvách duhy, elegantní jednoduchost inspirovaná tradičními italskými módními směry – to všechno O Clock představovaly.

Věděla jsi, že: pásek i ciferník se u hodinek O Clock dají vyměnit? A kdyby sis pořídila všechny tehdy dostupné doplňky, mohla bys svůj outfit oživit až o 441 originálních módních kombinací. Je tak velmi jednoduché přizpůsobit jejich vzhled aktuální náladě, rozpoložení a příležitosti, a tutéž myšlenku později převzaly i Obag kabelky.

Teprve o rok později spatřila světlo světa kompletní produktová řada zbrusu nové značky, a v ní už kabelky pohříchu nechyběly.

Mezinárodní veletrh v Miláně vám představuje…

Když jsem se jako malá snažila rozklíčovat význam pro mě cizích slov, byl pro mě veletrh symbolem pořádné díry na kalhotách, které se zachytily o plot neopatrnému zloději. Skutečnou krásu tohoto slova jsem zachytila až později. Ovšem mezinárodní veletrh V Miláně v roce 2010 díru do světa módy rozhodně udělal.

OBag – slož si svoji vlastní kabelku!

Právě tady se totiž kabelky Obag poprvé představily v celé své parádě. Ty barvy, ty tvary, ta možnost originálních designových kombinací… Světoví módní nadšenci byli nadšení a začínalo být jasné, že OBag kabelky brzy hodinkovou značku O Clock zašlapou do země.

V roce 2012 bylo tedy rozhodnuto o představení produktové linie Obag už pod svou vlastní značkou. Svůj punc výjimečnosti si však stále zachovala:

 • jednotlivé kusy jsou vzájemně zaměnitelné
 • množství doplňků je neustále doplňováno o nové a nové modely
 • každá uživatelka si může vytvořit svůj vlastní designový kousek doslova za pár minut
 • ceny kabelek Obag si můžete dovolit prakticky každý

Z Benátek do celého světa

Svůj první kamenný obchod otevřela značka Obag už v roce 2011 v italských Benátkách. Po úspěchu na mezinárodním veletrhu v Miláně se však rozhodla zkusit své štěstí i za hranicemi této oblíbené dovolenkové země. A vydala se na veletrh Bread and Butter do Německa. Její úspěch byl opět fenomenální. Vždyť která z nás by nechtěla módní doplněk, který může dvěma cvaknutími docela proměnit? Vždyť vlastnit jednu kabelku s doplňky je rozhodně úspornější (finančně i co do místa ve skříni), než si pořizovat několik modelů pro různé příležitosti.

Podle vzhledu se Obag začalo občas říkat také plastová kabelka, ale to nikomu nevadilo. Navíc si značky všiml její současný majitel, koupil veškerá práva a zafinancoval první továrnu na výrobu těchto kabelek, které se rázem staly ještě dostupnějšími. A nedlouho poté následovalo i spuštění oficiálního e-shopu, který funguje dodnes.

Jedinečný koncept O

Jakmile jednou Obag kabelku uvidíte, už ji nikdy s žádnou jinou nezaměníte má na sobě totiž vyražené charakteristické písmeno „O“. Ne, nejde o nějaký bezduchý symbol, nýbrž rovnou o výjimečný „O“ koncept, kdy tohle písmeno znamená:

 • ONE = jedinečný
 • OWN = pouze váš
 • ORIGINAL = originální

Ve všech bodech nelze jinak, než souhlasit. A rozhodně nejenom v případě kabelek, které si s sebou každý den nosí na rameni či v ruce tisíce a tisíce žen. Narazit totiž na dvě úplně stejné by byla pořádná náhoda. A to stejné platí i pro hodinky, batohy a další produkty této oblíbené značky. Samozřejmě, že existují kombinace, které jsou oblíbenější než jiné, ale je jich zkrátka takové množství, že se i tak jen stěží sejdou na jednom místě.

Můj tip: Pokud máš problém s tím, že tě kopíruje třeba kolegyně v práci nebo kamarádky na brigádě, pořiď si právě kabelku nebo batoh Obag. Když udělá totéž, jednoduše si dokoupíš jiný popruh, vnitřní tašku nebo třeba kožešinku a zase budeš mít navrch! A když si je koupí i ona? Neboj se, určitě jí to pár dní bude trvat a časem ji to nakonec určitě přestane bavit. Kabelka Obag – to je prostě láska na celý život. A pokud si ji někdo pořídí jen z pózy a hraní se stylem a designem ho ve skutečnosti nebaví, velmi rychle si najde jiného koníčka.

Jak být originální, když si pořizuješ kabelku Obag

Tenhle nadpis by také klidně mohl znít: jak vsadit na jistotu při nákupu kabelky Obag. Můžeš se totiž inspirovat tak i tak. Buď vsadíš na nejoblíbenější kousky nebo se jim naopak vyhneš obloukem. To je jen a jen na tobě. A kde zjistit, co preferují právě české ženy? Stačí projít Google vyhledávač, a najít nejčastější spojení, které ve spojení se značkou Obag často hledají. Neboj se, udělala jsem to za tebe a tady je moje dnešní dávka inspirace:

 • OBag černá
 • OBag šedá
 • O’Bag Rosa smoke
 • O’Bag Bronzo
 • O’Bag Square
 • O’Bag Volcano
 • OBag Moon
 • OBag Mini brush
 • OBag Moon light

Ale abych tady jenom chytře nepráskala slovíčky, pojďme si k jednotlivých heslům povědět něco víc. Kdo je vlastně hledá a proč?

 • OBag černá a OBag šedá – to je celkem jasné, jestli chceš něco neutrálního ke kostýmku nebo prostě kousek, který by nijak nevybočoval z tvého šatníku, poohlédneš se po černé nebo šedé a jen tak ze zajímavosti se koukneš, co v tomhle odvětví nabízí i tvoje oblíbená značka Obag.
 • O’Bag Rosa smoke – tohle je pořádně neutrální kousek, i když trochu romantičtější. Pastelové barvy, jemné nuance tón v tónu – prostě romantický ideál.
 • O’Bag Bronzo – hit letošní sezóny, opalizující hnědá, která se hodí prostě ke všemu.
 • O’Bag Square – je libo prostě a jednoduše maximálně praktický čtverec v pestrých barvách? Pak je tu O’Bag Square. Jak prosté, milý Watsone.
 • O’Bag Volcano – prostě tajemná černá s nádechem luxusu jako lávové kameny z útrob Mauna Loa.
 • OBag Moon a OBag Moon light – roztomilý půlměsíc v zajímavých barvách, aneb když chceš Obag tak trochu jinak.
 • OBag Mini brush – ta nejmenší kabelka třeba na párty nebo pro dívky, co toho s sebou ještě příliš nenosí. Prakticky minimalismus in natura.

TIP: Nejlevněji k dostání ZDE

OBag prodejny v ČR aneb tvůj nejbližší OBag Store

Bohužel, prodej OBag kabelek se zatím odehrává prakticky výhradně přes internet. Ale první vlaštovky tu nicméně existují. Hledáš-li OBag Praha, tak si napiš adresu Na Příkopě 390/3

(Staré Město, Praha 1, Praha, 11000). Stačí vystoupit na stanici metra Můstek a budeš to mít hned za rohem.

A OBag Brno zase najdeš na Vaňkovce (prodejna GTF v Galerii Vaňkovka). Mají tu všechno od kabelek, přes hodinky až po nejnovější hit Obag Bracelet – náramek ve stejném stylu jako kabelka, díky němuž dodáš svému outfitu docela nový šmrnc. Pořídíš tu OBag levně díky častým slevám, ale nebudou chybět ani OBag novinky a všechny OBag velikosti. Stačí si prostě jen vybrat to, co se ti zalíbí nejvíc.

Co všechno se skrývá pod značkou Obag?

Dobře, představ si, že jsi v prodejně a chystáš se zrovna vybrat si tu nejlepší a nejkrásnější kabelku se vším všudy. Jaké se před tebou otevřou možnosti a co od Obag vůbec čekat? Mám pro tebe takový malý nástin, který ti prozradí všechno potřebné.

Kabelky Obag – pořídit komplet nebo jen samostatné tělo?

Malé, velké, upravené jako nákupní košíky – to všechno ti kabelky Obag nabídnou.

 • U velkých kabelek je k dispozici celkem 22 barev.
 • U malých kabelek je k dispozici celkem 13 barev.

Mluvím samozřejmě jen o barvě těla. O tom, jak bude kabelka nakonec působit, rozhodne držadlo, které k ní vybereš. Vybrat si můžeš dokonce ze 32 typů různých barev, velikostí i délek. K dispozici je provedení:

 • kožené
 • koženkové
 • provazové

Snadno tak svou kabelku přizpůsobíš letní párty i oficiální pracovní schůzce, a to aniž bys musela všechny věci pracně přehazovat z jednoho modelu do druhého! Prostě vyměníš doplňky a je to. Mimochodem držadlo se na kabelku šroubuje. Je to jednoduché, ale přitom velmi účinný postup, který zaručí, že bude skutečně držet na místě za všech okolností. A je úplně jedno, jestli vsadíš na příruční kabelku, provedení cross body nebo si ze své kabelky Obag uděláš díky praktickým popruhům elegantní batoh!

Postřeh z terénu: díky popruhům můžeš mít klidně i OBag na kočárek. Prostě se zavěsí na madlo, kde je zrovna třeba a poslouží jako praktická taška, sloužící mamince i miminku. Jde třeba o dobrý tip pro tetu nebo jinou členku rodiny, když nebudeš vědět, co jim dát k Vánocům.

A jak je to vlastně s materiálem? Označení plastové kabelky není vůbec od věci. Na výrobu těla každé kabelky je totiž použit EVA (ethylen vinyl acetát) vynikající skvělou ohebností, odolností, lehkostí a rezistencí proti působení vody. A nevadí mu ani sluneční a zejména UV záření. Nevybledne, takže se opravdu nemusíš bát brát svou novou O Bag kabelku všude s sebou.

Můj tip: Někdy se můžeš setkat také s označením silikonové kabelky O Bag, ale to není úplně přesné. Zůstaňme raději u označení „plastové.“ Víc to vypovídá o jejich skutečné povaze.

Můžeš si zakoupit OBag komplet, kde už všechny části někdo vybral za tebe, a ty si tak nemusíš vůbec nic vybírat, skládat ani upravovat. Prostě jen popadneš zamilovanou kabelku a jdeš. Mnohem více vzrušující je však složit si svou novou kabelku přímo na místě z dostupných komponentů. Z toho plyne, že venku z obchodu určitě nebudeš za deset minut. Vyhraď si na to radši hodinku nebo třeba dvě. Nemusíš se bát, obchodníci jsou na to zvyklí. Značka Obag je prostě tak specifická, že se s drobnými odlišnosti při jejím nákupu počítá. Nikoho tedy nebudeš obtěžovat, jen pozor na otevírací dobu, i prodavačky si zaslouží jít včas domů!

TIP: Kompletní sestavy OBAG nabízejí nejlevněji ZDE

Další OBag příslušenství, které prostě musíš mít

Určitě si říkáš, že uložit si něco do plastové kabelky není nic příjemného, ale žádné obavy. Vnitřek si můžeš upravit elegantní a skvěle padnoucí vnitřní taškou v mnoha barvách. Všechno tak bude pohodlně držet na svém místě. OBag vnitřní taška je nezbytnou součástí modelu, nezkoušej šetřit a nosit kabelku bez ní!

Můj tip: pokud si pořídíš více kabelek Obag a chceš je měnit podle příležitosti, oceníš výhodu tohoto vnitřního vaku ještě v dalším ohledu -prostě ho přesuneš z jedné kabelky do druhé, aniž bys musela cokoli přendávat a přerovnávat. Už nikdy se ti tak nestane, že zapomeneš ve staré kabelce třeba klíče od auta nebo svůj oblíbený balzám na rty.

A když si pořídíš vnitřní tašku s přesahem, máš tu hned O Basket! Jinými slovy, z kabelky ti najednou bude vykukovat látkový pytlík nahoře se zdrhovací šňůrkou díky němu se do kabelky vejde i větší nákup, aniž by z ní cokoliv přetékalo nebo vypadávalo. Jde taky o vhodnou inovaci pro všechny z nás, které si v otevřených kabelkách zrovna nelibují – třeba proto, že se každé ráno musí do školy nebo do práce dostat napráskaným metrem plným nenechavců. V O Basket zůstane všechno bezpečně uzavřené. A samozřejmě si díky textilnímu prvku můžeš zase pohrát s barvami.

A rozhodně nejde jen o látky jednobarevné. K dispozici jsou různé vzory a textury pro všechny vyznavačky moderních trendů. Jen pozor, když máš vzorovanou kabelku, měla bys už volit do outfitu spíše jednodušší oblečení. Je to celkem důležité pravidlo. Když se nedodržuje, jsou naše ulice plné pestrobarevných šašků a kolotočářek, a k nim určitě patřit nechceš!

Měla bys vědět: Oproti tomu klasické pravidlo ladění barvy obuvi s kabelkou je už dávno OUT, na to se vůbec neohlížej. Jinak by si nikdo nemohl dopřát třeba žlutou nebo zelenou kabelku, protože kde k ní vzít boty ve stejném odstínu?

A zapomenout nesmím ani na kožešinové lemy. Chceš-li svou kabelku vytunit před blížící se zimou, asi jen stěží najdeš lepší doplněk. Ztratí tak půvab plážové nedbalé elegance a oblékne se do hřejivého luxusu, přesně jako ty. A jen tak mimochodem, když ti mrznou ruce, je rozhodně lepší dotýkat se kožíšku než studeného plastového rámu, to můžu potvrdit! Kožíšek slaď se svými kožešinovými doplňky na oblíbené zimní bundě nebo zimních botách. Jestliže je nenosíš, máš ruku při výběru docela volnou!

Můj tip: mě se osvědčilo koupit si takové ty chlupaté klapky na uši ve stejné barvě jako kožíšek na Obag. Vypadá to, jako bych si pořídila skvělý zimní set a dává to celému stylu takovou hezkou vlnu harmonie. Už jsem párkrát na ulici dostala i pochvalu, takže se toho rozhodně neboj :)

OBag peněženka pro tvoji kabelku

A co by to bylo za módní kolekci kabelek, kdyby k nim nebyla i ty správná OBag peněženka! Zase má podobu módní stavebnice, naohýbáš si ji jako krabičku, doplníš funkčními detaily a je to! Ovšem, mohu-li soudit, jsou dostupné modely, zatím spíše pánské. Ale zase máš třeba skvělý tip na dárek pro přítele nebo tatínka!

TIP: Kompletní sestavy OBAG nabízejí nejlevněji ZDE

O Bracelet, O Clock, O Click, O Sun – co si ještě dopřát v pestrých barvách?

O Clock už jsem psala výš, takže jenom ve zkratce. Jsou to hodinky. Jasně, hodinky, kde si můžeš všechny části měnit podle své aktuální nálady a mít tak doma vždycky originální kousek pro každou příležitost.

O Click brnkají na nostalgickou vlnu a představují kapesní hodiny na řetízku. Je to tedy záležitost spíš pro pány, kterým připomenou, na co byla ta malinká kapsička v přední kapse u džínsů. Ale jestli chceš něco originálnějšího, klidně si je pořiď taky. Rozhodně je to příjemnější, než pořád lovit někde v útrobách kabelky mobil :)

O Bracelet, to jsou silikonové náramky poseté růžičkami. Není problém pořídit si takový, který bude ladit přesně s tvojí Obag kabelkou nebo třeba hodinkami. Nabízejí se ve dvaceti barvách. Jde o lékařský silikon, takže na něj nevznikají žádné reakce, snadno se čistí (je minimálně pórovitý) a hodně příjemně se nosí. Na výběr je klasická i slim varianta.

O Sun – schválně, tipneš si, o to je? Přesně tak, sluneční brýle. A zase v plné vyměňovací parádě. Obměnit si totiž můžeš:

 • nožičky
 • obroučky
 • tón skel

Prostě začneš, ozve se charakteristické kliknutí a můžeš si hrát s barvami i designem. A všechno drží pěkně pohromadě, i když „klikáš“ často, ostatně jak už je to pro OBag standard. Vzhledem se můžeš pohybovat od lehkého retra až po super moderní styl. Já osobně mám raději to první :)

Měla bys vědět: I Brýle O Sun mají svůj patentovaný materiál. Jejím lehký Grylamid, který nezpůsobuje alergické reakce při kontaktu s pokožkou a zároveň je výjimečně pružný a odolný!

Jak poznám tu pravou aneb jak nenaletět na imitace Obag

Určitě každá z nás chce koupit svůj O Bag nejlevněji. Není to nic proto ničemu, vždyť bazary přetékají tímhle zbožím. Bohužel,naprostá většina nabídek jsou padělky, které tě svými vlastnostmi určitě nepotěší. A že rozhodně nemáš kupovat značkové kabelky na tržnici, to je asi taky jasné.

Ale zpátky k heslu OBag bazar. Pořídit nebo nepořídit si kabelku z druhé ruky? Já říkám, proč ne, jenom musíš před nákupem zvážit několik věcí:

 • Vypadá kabelka skoro jako nová, ale přitom se cenově pohybuje v poloviční nebo ještě nižší ceně oproti originálu? Jasně, možná právě TY máš to štěstí a narazila jsi na terno roku, ale ta druhá možnost je bohužel mnohem pravděpodobnější.
 • Stejným varováním by mělo být tvrzení, že prodávající svou „skutečně originál O bag kabelku“ koupila na Aliexpressu nebo Ebay. Jestli se to někde hemží padělky, je to právě tady.

Nakupuješ-li přes internet, vybírej si výhradně ověřené a prověřené prodejce, jedině tak ti nepřistane v rukou nějaká napodobenina Obag, ale skutečně jen kvalitní zboží. Mimochodem originální kabelka má cedulky a štítky, dokládající její pravost. Nové o Bag kabelky rozhodně „neohromí“ tvůj nos nepříjemným chemickým zápachem, švy v textilních částech vždy skvěle sedí, vzory na sebe navazují. Není-li tomu tak, máš v ruce O Bag fake. Ověřené obchody ti rády vrátí peníze, koneckonců i mistr tesař se někdy utne. Neprověření prodejci se ztratí i s tvými těžce vydělanými bankovkami. Je to prostě tak.

O’Bag kabelky levně? Hledej výprodej

To však neznamená, že musíš za svůj nový kousek šatníku utratit celou výplatu z brigády. Nějaká ta Obag sleva číhá na každém kroku. Doporučuju odebírat newslettery z oficiálního e-shopu a už ti žádná OBag akce ani vychytaný OBag výprodej zaručeně neunikne!

OBag Disney – aneb zpátky do dětských let

A na závěr své OBag recenze – nerecenze si nesmím pro sebe nechat tuhle perličku: od O Bag si můžeš dopřát i doplňky s obrázky Disney. Miluješ Minie nebo Mickey Mouse? Tak to půjde o kolekci přesně pro tebe! Hodinky, stopky, kabelky s charakteristickým obrázkem, to všechno je k mání.

Bohužel k nám se tyhle vychytané kousky skoro nedostaly. V oficiálním e-shopu jsem na ně nenarazila vůbec, takže jsem musela zapátrat právě po bazarech. Jde ale o dost nedostatkové zboží s cenami vyšroubovanými vážně vysoko, což zamrzí. A že je internet plný padělků je asi nad slunce jasné :(

Já si nakonec koupila přívěsek s Minie od oficiálního distributora a bylo. Ale kdo ví, třeba budeš mít při prozkoumávání internetových bazarů nebo kamenných butiků větší štěstí. Každopádně se mi nezapomeň pochlubit do diskuze, klidně se na tvůj úlovek přijedu i podívat. Disney, to je prostě moje :)

A myslím si, že to bude pro dnešek ke kabelkám O Bag úplně, ale úplně vše. Všechny, které jste dočetly až sem, ode mě dostáváte diplom oficiální módní kabelkové O bag znalkyně. Vážně. Teď už vás jen tak něco nezaskočí a nenachytá. A jestli po dnešku téhle O Bag mánii taky nepropadnete, tak asi vůbec nikdy. Zaručuju. Tak šup šup pro novou kabelku! Originální, stylovou, poskládanou přesně podle představ každé z nás. Šup šup pro O Bag! :)