7 alkoholických nápojů s nejnižším obsahem kalorií Zatím bez hodnocení.

7 alkoholických nápojů s nejnižším obsahem kalorií

Pamatujte, že i alkoholické nápoje s nižším obsahem kalorií stále mohou přispět k vašemu celkovému kalorickému příjmu. Vždy se snažte konzumovat alkohol ve středně velkém množství a vyváženě kombinovat s jinými aspekty zdravého životního stylu.

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

 

Jednou z nevýhod několika koktejlů je, že aniž byste si to uvědomovali, můžete vypít velkou část svého denního příjmu kalorií s tím, co považujete za několik náhodných nápojů. Mnoho alkoholických nápojů je plných přidaných cukrů, což obvykle znamená, že mají také vysoký obsah prázdných kalorií (tj. kalorií, které kromě jednoduchých sacharidů neobsahují téměř žádné výživné látky). Obvyklé pití alkoholických nápojů s vysokým obsahem kalorií a přidaných cukrů může mít za následek krátkodobé i dlouhodobé zdravotní problémy. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (Centers for Disease Control and Prevention), může nadměrná konzumace cukru přispívat ke zdravotním problémům, jako je přibývání na váze a obezita, cukrovka 2. typu a srdeční choroby. Tento seznam vám pomůže prozkoumat svět koktejlů, které chutnají lahodně a osvěžují, ale mají nízký obsah přidaných cukrů i kalorií.


V rámci vyvážené stravy byste měli konzumovat alkohol s mírou. Na stránkách Výživová doporučení pro Američany na období 2023-2025 doporučují dospělým maximálně jeden až dva standardní alkoholické nápoje denně. Existuje však mnoho možností a příležitostí, jak být trochu kreativní, pokud jde o méně kalorické alkoholické nápoje. Přečtěte si sedm možností, jak si dopřát nejméně kalorické alkoholické nápoje, které vás nasměrují pozitivním směrem a umožní vám dát si nějaký ten koktejl, omezit kalorie a ještě se po něm cítit dobře, a to jak uvnitř, tak navenek.

7 nejnižší kalorické alkoholické nápoje

Spritzer z bílého vína (75 kalorií, 6-8 % objemových alkoholu)

Spritzery z bílého vína jsou skvělou volbou, pokud máte náladu na koktejl s méně kaloriemi a méně alkoholu. Můžete začít s nálevem v poměru 3:1, kdy na každé tři díly vína připadá jeden díl sodovky. Spritzery z bílého vína jsou obvykle zhruba pětistupňové a obsahují asi 75 kalorií (z přibližně 3 uncí vína). Nejvíce doporučované odrůdy bílého vína pro tento nápoj jsou např. sauvignon blanc, ryzlink rýnský nebo pinot grigio protože všechny mají silné aromatické vlastnosti, ovocnou chuť a mírné třísloviny. Spritzery z bílého vína jsou jemné, svěží a osvěžující – a ve srovnání s velkou sklenicí bílého vína nebo růžového vína jsou mnohem lehčí jak chuťově, tak kaloricky.


Vodka Soda (82 kalorií, 10 % ABV)

Vodka soda je svěží, čirá a neuvěřitelně osvěžující a jednoduchá na přípravu. Vyžaduje vodku, sodovku a trochu čerstvě vymačkaných citrusů, jako je citron nebo limetka. Nikdy není na škodu přidat do sklenice citrusový klín a možná také čerstvé nebo mražené bobule pro oživení barvy. Tento nápoj má asi 65 kalorií na unci vodky (v drinku je obvykle asi 1,5 unce), zatímco sodová voda a čerstvě vymačkaná šťáva z citrusů, například citronu nebo limetky, je téměř bez kalorií. Osm uncí sodovky s vodkou má asi 82 kalorií.


Michelob Ultra (95 kalorií, 4,2 % ABV)

Michelob Ultra má nejnižší počet kalorií ve světě lehkých piv. Pouze 95 kalorií na 12 uncí piva, je Michelob Ultra ve skutečnosti docela příjemný. Má silnou a zároveň jemnou chuť a během pití i po něm bylo cítit neuvěřitelnou lehkost. Umožnilo nám s manželem užít si venku s přáteli a zároveň dodržet naše výživové cíle a ani jeden z nás se po vypití piva necítil vůbec nadmutý, což je vždy vítaný bonus!


Prosecco (100 kalorií, 12 % ABV)

Prosecco se často nalévá a sdílí na přípitek – a s přibližně… 100 kalorií na 6 uncí, tento svěží, čerstvý a bublinkový nápoj rozhodně stojí za oslavu! Tento perlivý, lehký a ovocný nápoj je ideální pro pomalé popíjení, což pomáhá, když se snažíte dávat pozor na to, kolik kalorií a kolik alkoholu přijímáte. Prosecco je také sycené oxidem uhličitým, což může být sytější než nesycené alkoholické nápoje a v konečném důsledku může zpomalit tempo, jakým pijete. Pomalé a klidné tempo pití může pomoci s přehledem o tom, kolik kalorií přijímáte. Vezměte prosím na vědomí, že toto se týká prosecca – nikoli šampaňského, které obsahuje více alkoholu a má přibližně 140 kalorií na skleničku.


Ranch Water (131 kalorií, 6,9 % alkoholu v krvi)

Rančerská voda, neoficiální nápoj západního Texasu, je jednoduchý třísložkový tequila highball drink z čerstvé limetkové šťávy, tequily, Topo Chico (značka perlivé minerální vody z Mexika) a čerstvou limetkou na ozdobu. V 10 uncích rančerské vody je přibližně 131 kalorií, což lze považovat za nízkokalorické vzhledem k objemu nápoje ve srovnání s ostatními možnostmi na tomto seznamu. Jedná se o osvěžující, svěží nápoj ideální pro horký letní den pod rozpáleným sluncem.


Vodka Martini (120 kalorií, 40 % alkoholu v krvi)

Nic se nevyrovná zvuku ledového martini, které se v sobotu večer mísí. Naštěstí pro mé kolegy milovníky martini si tento nadčasový nápoj vysloužil místo na tomto seznamu. Klasické šestivrstvé martini s vodkou, které se připravuje z… 1,5 unce vodky a 1/3 unce suchého vermutu (a vody z ředění) obsahuje asi 120 kalorií. Pokud chcete snížit počet kalorií, zvažte, zda byste neměli začít pít martini ze 100% vodky, nebo jinými slovy, vychlazenou vodku ve sklenici na martini. Důležité je také zmínit, že pokud jste fanoušky špinavého martini, přidání olivového nálevu do tohoto nápoje znamená asi 20 kalorií navíc a přidaný sodík, který může způsobit dočasné nadýmání.


Vezměte prosím na vědomí, že tento nápoj se týká vodky martini – nikoli ginu martini. Gin martini má přibližně 200 kalorií na porci 6 a vyrábí se z 2 uncí ginu a 1 unce vermutu.


Tequila s čerstvou citrusovou šťávou (128 kalorií, 38 % ABV)

Pokud hledáte hladký nápoj, který byste mohli popíjet po celou noc, tequila s čerstvou limetkou je neuvěřitelně osvěžující, s krásnou rovnováhou sladké, zemité a pikantní. Stejně jako vodka má tequila méně přidaných cukrů a… kongenery než ostatní alkoholické nápoje. A 2 unce tequily má asi 128 kalorií a je ideální nalít ji na led nebo na velkou koktejlovou kostku ledu. Vymačkejte do něj čerstvou limetkovou nebo pomerančovou šťávu (moje oblíbená) a ozdobte tento nápoj plátkem čerstvého citrusu.


Tipy pro zařazení alkoholu do zdravé stravy

  • Pijte s mírou – maximálně jeden až dva nápoje za večer. Udržujte si hranice a uvědomujte si své limity.
  • Vybírejte si zdravější, méně kalorické alkoholické nápoje. Volte alkohol s malým množstvím přidaného cukru nebo bez něj, například vodku a tequilu.
  • Koktejly slaďte přírodními zdroji cukru, jako jsou citrusy nebo ovoce (výroba domácího sirupu a přidávání malého množství je další způsob, jak kontrolovat přidaný cukr v nápoji).
  • Pokud máte chuť na víno, vychutnávejte si červené víno s mírou. Nepatří sice mezi nejnižší kalorické varianty, ale obsahuje antioxidant zvaný resveratrol, který je spojován s lepším zdravím srdce a střev.
  • Střídejte pití alkoholu s pitím vody, abyste se vyhnuli opojení nyní a dehydrataci později.
  • Konzumujte alkohol s potravinami bohatými na živiny, jako jsou bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy, které pomáhají vyrovnávat hladinu cukru v krvi a podporují zdravý metabolismus alkoholu, který zahrnuje játra, ledviny, trávicí trakt, lymfatický systém, dýchací systém a kůži, které pracují na přirozeném odplavování toxinů – včetně alkoholu – z našeho těla.

 

 • Ráno po pití se nepostěte. Po probuzení snězte vyvážené jídlo obsahující bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy, které vám pomohou zvládnout rovnováhu cukru v krvi, a konzumujte elektrolyty, které vám pomohou obnovit rovnováhu tekutin a vyřešit dehydrataci. Elektrolyty můžete podpořit kokosovou vodou, banány, melounem, avokádem nebo doplňky stravy, jako je Liquid I.V.

Jaký alkoholický nápoj má nejnižší obsah kalorií?

Vodka soda, což je 1,5 unce vodky v kombinaci se sodovkou a vymačkanou čerstvě vymačkanou citronovou nebo limetkovou šťávou, je nejméně kalorický nápoj. Tento nápoj obsahuje 82 kalorií v přibližně 8 uncích nápoje.


Který alkohol je nejlepší na hubnutí?

Protože limonáda s vodkou neobsahuje téměř žádný přidaný cukr, je opět dobrou volbou pro hubnutí. Stojí také za zmínku, že zvýrazňovače chuti, jako je citrusová šťáva, bylinky a čerstvé ovoce, neobsahují žádný přidaný cukr a mohou pomoci zvýšit chuť nápoje způsobem, který je v souladu s vašimi cíli.


Můžete pít alkohol a přitom hubnout?

Ačkoli staré rčení „příliš mnoho dobré věci je špatná věc“ může často platit, stejně jako rčení „všeho s mírou“. Můžete pít alkohol s mírou a přesto zhubnout, zejména pokud se přikloníte ke konzumaci méně kalorických nápojů, jako jsou nápoje uvedené v tomto seznamu. Pití alkoholu však může oddálit osobní cíle v oblasti hubnutí, a to ne nutně kvůli samotným alkoholickým nápojům, ale kvůli vnějším faktorům, jako je pomalost, bolesti hlavy, záněty a přejídání se během pití.

Podtrženo, sečteno

Pokud jde o pití alkoholu a sledování příjmu kalorií, existuje několik osvěžujících možností a přístup „všeho s mírou“ je rozumný, pokud vám to vyhovuje. Konzumací nízkokalorických alkoholických nápojů si mohou jednotlivci vychutnat osvěžující koktejl, aniž by ohrozili své cíle v oblasti zdravého životního stylu nebo konzumovali nadměrné množství přidaných cukrů.


Nakonec každý člověk zná nejlépe své vlastní tělo, mysl a sklony. Uvědomění si příjmu kalorií, osobních limitů a rozhodovacích schopností při pití může pomoci udržet důsledné úsilí o zdravý a prosperující životní styl a zároveň si vychutnat několik nízkokalorických nápojů z tohoto seznamu. Umírněnost a zdravé návyky jsou klíčové.

dieta

FAQ o 7 alkoholických nápojích s nejnižším obsahem kalorií

1. Jaké jsou alkoholické nápoje s nejnižším obsahem kalorií?

Alkoholické nápoje s nejnižším obsahem kalorií zahrnují: vodka, rum, gin, tequila, bílé víno, světlé pivo a suchou šampaňskou.

2. Kolik kalorií má jedna porce alkoholického nápoje?

Kalorický obsah jedné porce alkoholického nápoje se liší podle druhu nápoje. Například, 1 unce (asi 30 ml) vodka obsahuje přibližně 64 kalorií, zatímco 5 uncí (asi 148 ml) bílého vína obsahuje přibližně 123 kalorií.

3. Jak alkohol ovlivňuje hmotnost a stravování?

Alkohol obsahuje hodně kalorií, ale má nízkou výživovou hodnotu. Příliš mnoho alkoholu může tedy přispět k přibývání na váze. Navíc alkohol může snižovat inhibice, což znamená, že může vést k přejídání nebo konzumaci potravin s vyšším obsahem tuku.

4. Jaké jsou zdravotní rizika spojená s konzumací alkoholu?

Přílišná konzumace alkoholu může vést k mnoha zdravotním problémům, včetně poškození jater, zvýšenému riziku srdečních onemocnění, poruchám paměti a problémům s sezónními chorobami. Také je důležité dodržovat místní zákony a omezení týkající se konzumace alkoholu.

5. Jak lze užívat alkohol s nejnižším obsahem kalorií zodpovědně?

Chcete-li užívat alkohol s nejnižším obsahem kalorií zodpovědně, je důležité omezit množství konzumovaného alkoholu a dodržovat omezení doporučená odborníky. Také je vhodné pít alkohol pomalu a střídat s vodou nebo nealkoholickými nápoji, aby se snížilo riziko dehydratace.

6. Je vhodné vypít alkohol na lačný žaludek, pokud se snažíte udržet nízkou hmotnost?

Pití alkoholu na lačný žaludek může způsobit rychlejší vstřebávání alkoholu, což může mít silnější efekt. Pokud se snažíte udržet nízkou hmotnost, doporučuje se raději konzumovat alkohol společně s jídlem, což pomáhá snižovat rychlost absorpce alkoholu.

7. Jaké jsou alternativy s nízkým obsahem kalorií, pokud nechci pít alkohol?

Pokud nechcete pít alkohol, existuje mnoho alternativních nápojů s nízkým obsahem kalorií. Mezi ně patří nealkoholické pivo, neochucený soda, čaj nebo káva bez cukru, voda s přírodními příchutěmi nebo sycená voda. Tyto nápoje mohou poskytnout osvěžení při snižování kalorického příjmu.

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

Podívejte se, jak funguje dieta:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – hubnutí a zdravý životní styl

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist