Domů Krása & Péče Jak zatočit s jarní únavou

Jak zatočit s jarní únavou

3

První paprsky sluníčka nám oznamují, že začíná jaro. Vše začíná rozkvétat, ale vy se cítíte unavené? Tak to je právě ideální čas na jarní očistu těla i mysli.

Ptáte se čím to, že se na jaře cítíme unavení? Že by jarní únava, říkáte si? Dosud není přesně zjištěno čím to, ale je možné, že za to mohou hormony. V zimě, kdy je méně sluníčka je naše tělo celkově klidnější a více spavější. Naopak jarní prudká změna počasí způsobí velkou hormonální změnu, kdy organizmus zvyšuje svou energii prostřednictvím stoupající hladiny serotoninu a dopaminu. Musí začít více hormonálně pracovat, tím změnu vyrovnávat, a to je pravděpodobně to, co způsobuje naši jarní únavu. Toto období je naštěstí přechodné :-)

Takže jak na ni?

Určitě je potřeba dostatek spánku. Také se snažte únavu překonat a vyražte ven s kamarádkou či rodinou na čerstvý vzduch. Teplejší počasí k jarním procházkám přímo vybízí, ale jistě je spousta dalších aktivit, které můžete venku podnikat. Vyjet si na kole, in line bruslích, jóga někde v přírodě či si jít zaběhat. Sportem navíc aktivujete hormon štěstí endorfin. Ten vám jistě vykouzlí úsměv na tváři a spolu s jarní bující přírodou je to parádní lék na chmury a únavu.

Dalším aktivním bojovníkem proti jarní únavě může být také detoxikace. Začněte každé ráno vodou s citrónem. Můžete přidat i trochu zázvoru. Ten působí antibakteriálně. A pak se vrhněte na vaši pokožku a vlasy. Ty také potřebují po zimě detox. V dnešní zrychlené době, kdy je vzduch znečištěn prachem, smogem a jinými částečkami je to základ. Díky těmto nepříznivým vlivům naše pleť stárne rychleji a vlasy jsou často vysušené, bez lesku nebo se naopak začnou mastit či třepit konečky.

Mezi základní body nejen jarní péče o pleť patří důkladné odlíčení. Opravdu na něj dbejte, odstraňte všechny mikro částečky tak, aby vám na obličeji nezbyla ani troška make-upu. Pak následuje pravidelná regenerace. Použijte svou oblíbenou masku či kúru. Jednou za čas, a hlavně při jarní detoxikaci je potřeba se zbavit opravdu všech nečistot, a to do hloubky. Tím pravým je peeling.  Díky tomu se vaše pleť rozzáří. Posledním bodem je ochrana. Využijte kvalitní ochranný krém a nanášejte jej na pleť pravidelně. Ochrání vaši pleť před každodenními nečistotami.

A co vlasy? S nimi je to velmi podobné. Vyčešte je, umyjte je a dejte si zábal či masku.

Díky česání odstraníte přebytečné částečky prachu a jiných nechtěných zbytků přípravků. Mnozí mi dají za pravdu – česání je základ. Pravidelným mytím a jemným masírováním kvalitním šampónem dosáhnete nejen většího prokrvení pokožky, ale navíc odstraníte veškeré usazeniny. A to je to, co chceme! Peeling, maska či vlasová kúra? Ano! Tak jako pleť, i vlasy potřebují občasný peeling, který z nich odstraní vše přebytečné. Použijte i masku. Regeneruje a čistí. Vlasům odlehčí od špatných vlivů a hned budou objemnější.

Pozvěte k jarnímu detoxu i kamarádku, dejte si zábal na vlasy, masku na obličej a k tomu si připravte ovocný nebo zeleninový smoothie. No a pak odpočaté a plné energie vyrazte ven třeba na brusle či jógu v přírodě. To jarní únavu jistě zažene.

Diskuze je uzavřena.