Domů Krása & Péče Toothy funční bělení zubů – recenze a zkušenosti ...

Toothy funční bělení zubů – recenze a zkušenosti 5/5 (11)

6

Toužíš po perfektně bílých zubech? Zářivý úsměv je rozhodně fajn, ale určitě by se neměl nijak podepsat na zdraví tvých zubů. Proto mám pro tebe tip, který spojuje sílu přírodních složek a šikovného LED světla.

Jde o dva šetrné prvky, které dokáží být společně opravdu účinné. Dvě metody jsou totiž vždycky lepší než jedna.

⭐Bělení světlem jako IN metoda

Možná sis všimla, že se to na internetu i v ordinacích zubařů nejrůznějšími nabídkami na bělení světlem nebo laserem jen hemží. Říká to mnoho o jejich efektivitě a pozitivním dopadu. Protože kdyby to nefungovalo, nikdo by to přece nepoužíval. Nebo ne?

Navíc ovládání světla je opravdu jednoduché. Je to stejně snadné, a když si doma zapneš lampičku ke čtení. A co víc, tahle lampička tě ještě sama upozorní na to, kdy je vhodné s bělením skončit. Ale pojďme na to pěkně od začátku.

Toothy bělení zubů

⭐Bělení jedlou sodou – a ještě něco navíc

Možná jsi narazila na nejrůznější domácí způsoby bělení zubů, kterým vévodí zejména citronová šťáva a jedlá soda. Bohužel, pokud se používají samostatně a bez správné úpravy, mohou zubům naopak ublížit. Ta první dokáže sklovinu zubů naleptat, ta druhá naopak poškrábat.

To však nic nemění na tom, že je hydrogenuhličitan sodný alias soda pro bělení zubů opravdu dobrý. V přírodě se běžně vyskytuje a díky svému mírně brusnému složení dokáže ze zubů skvěle odstranit nejrůznější povrchové skvrny. A kromě toho ti pomůže také zbavit se nahromaděného plaku, který se zkrátka a dobře v některých hůře dostupných místech občas shromažďuje. Ve hře tedy není jen bělení, ale i zdraví zubů. V plaku se totiž množí bakterie, které se mohou časem vyvinout i v zubní kaz.

⭐Toothy doplňuje jedlou sodu o další přírodní ingredience

Bělící sada Toothy, kterou jsem se dnes rozhodla zrecenzovat, však nestaví jen na jedlé sodě. Moc dobře ví, jak sama o sobě působí. A právě proto ji doplňuje hned o tři další ingredience, které jí dodávají mnohem lepší efektivitu, a přitom tvoje zuby chrání před jakýmkoliv poškozením. A také to jsou?

 • Aloe vera
 • Granátové jablko
 • Heřmánek
 • PAP

✅Aloe vera pečuje o ústní dutinu

Začnu asi nejznámější složkou. Aloe vera je sukulent, který ti dost možná také roste na parapetu. Aby ne, když se může pochlubit množstvím protizánětlivých účinků. Také dokáže zklidnit podráždění, takže je perfektní pro péči o citlivé zuby a dásně. Brání tak onemocnění dásní a dalším patologickým stavům.

✅Granátové jablko působí proti zánětům

A jak ti může pomoci tohle ovoce, bohaté na vitamín C? Tak především je to antioxidant, který ti pomůže v boji proti nebezpečným volným radikálům. Granátové jablko ho má opravdu požehnaně – až 3x víc, než tolik protežované červené víno, které by si podle některých studií měly ženy pravidelně dopřávat tzv. na zdraví.

Jde o protizánětlivou složku a působí také antimikrobiálně. Může tedy potlačit některá běžná onemocnění dásně a dokonce v tomto ohledu působit i preventivně. Skvěle tedy posiluje zuby a dásně.

✅PAP nahradí mnohem nebezpečnější peroxid vodíku

A pak je tu ještě trochu záhadná ingredience s názvem PAP. Zajímá tě, o co jde? Prozradím ti, že je to kyselina ftalimidoperoxykapronová, což je vlastně syntetický získávaná organická kyselina původem z ftalimidu a kyseliny kapronové. Tohle můžeš klidně zase zapomenout. Ale co by sis však měla pamatovat je to, že skvěle poslouží jako aktivátor bělení. Působí velmi podobně jako známější peroxid vodíku, ovšem je k zubům mnohem šetrnější a jemnější.

A určitě se nemusíš bát. Za pokojové teploty, při které se Toothy užívá, je PAP bílá a bez jakéhokoliv zápachu. Lehce se rozpouští, a abych nezapomněla, je také silně oxidační. Což je pro bílé zuby rozhodně super.

✅Heřmánek se běžně používá k uklidnění zánětu

V naší lékárničce nesmí chybět. Esenciální oleje a další cenné složky si dokáží poradit s celou řadou onemocnění – od nachlazení až po nejrůznější záněty v těle nebo na pokožce. Co se ústní dutiny týče, pak je důležitý zejména pro potlačení tvorby plaku. Má protizánětlivé účinky a může přispět i k dezinfekci kořenových kanálů. Uklidňuje a je hypoalergenní, takže se hodí i pro citlivou pleť.

Toothy bělení zubů

⭐Bělení s Toothy ti zabere jen deset minut denně

Přiznám se, že přírodní složení a šetrné bělení mě na Toothy zaujalo nejvíc. Mám totiž snad už odmalička hodně citlivé zuby a vůbec si nemůžu dopřávat nápoje s ledem neb třeba horký čaj. Když jsem se objednala na profesionální bělení zubů u své dentální hygienistky, které mělo mít tři části, absolvovala jsem jen jednu. Další dva dny mě totiž zuby bolely tak, že jsem se rozhodla už nic podobného neabsolvovat.

Jenže sestřina svatba je sestřina svatba. A roky pití kafe se na mé sklovině zkrátka podepsaly. Byla krásně dožluta. Při úsměvu prostě fuj. A na Toothy už bylo na internetu pár skvělých recenzí, takže jsem se do toho rozhodla jít. A navíc slibovaly, že mi stačí jen 10 minut denně. To jsem prostě musela zkusit. Pro srovnání – u zubařky jsem na bělení strávila 45 minut (a nic z toho). A jak to dopadlo?

⭐Moje první seznámení s Toothy

Objednala jsem si startovní šestidenní sadu. Ta obsahuje šikovnou LED lampičku a tři tuby s gelem, které vystačí na šest dní bělení zubů. Potěšilo mě, jak je všechno pěkně zabaleno. Toothy se odkazuje na přírodní ingredience a je to vidět i na jeho balení. Nevyběhl na mě žádný polystyren ani bublinky, ale přírodní výplň.

Krabička samotná je opravdu praktická. Všechno je na svém místě a zapadá to do předem určených prohlubní. Nic se tak nemůže hýbat ani poškodit. A to se rozhodně cení.

A co mi dorazilo? Kromě lampičky a gelu také hroty na injekční stříkačky, návod a šikovná kartička, která mi ukázala, na jakém stupni je bělost mých zubů. Nebudu tě napínat, do dokonalé bělosti mi chyběly čtyři odstíny.

VÍCE INFORMACÍ

⭐Začít s bělením můžeš hned

Před samotným bělením je třeba pořádně si vyčistit zuby – měla by to být samozřejmost, ale radši to připomínám. Pěkně důkladně a s mezizubním kartáčkem – pokud někde zůstane plak, nebude bělení tak efektivní a zuby zesvětlají nerovnoměrně.

Nejdřív je třeba sejmout krytku z lampičky a odstranit pojistku. Uvnitř jsou obyčejné knoflíkové baterky, takže až se jednou vybijí, jednoduše koupíš nové a nemusíš kupovat novou lampičku. Pak vezmi jednu stříkačku s gelem a dobře si ji prohlédni. Její obsah je graficky rozdělen do čtyř částí. Jde o čtyři dávky – dvě na každý den. To se ti bude hodit.

Odlom pojistku v horní části a místo ní nasaď hrot na nanášení gelu. Odlož stranou a vezmi si do ruky náustek. Ten nasaď na lampičku. Teď si dobře vysuš zuby. Dobře ti k tomu poslouží papírový kapesníček nebo utěrka. Teď zbývá nanést gel na obě části náustku. Na každý proužek rozetři jednu čtvrtinu. Musí to být rovnoměrně, já si pomohla dlouhým hrotem na injekční stříkačce.

A co teď? Jednoduše náustek nasaď a zapni lampičku. Bude ti svítit do úst, zvenčí nebude vidět skoro nic. Vše drží v puse opravdu dobře. Nic nevypadává, neklouže apod. A gel samotný vůbec nijak nechutná. Pokud se ti náhodou dostane na jazyk, pocítíš je něco jako sliz, nic víc.

Bude trvat deset minut, než proces bělení kompletně proběhne. Já si během toho četla nebo doma něco uklízela, nedělalo mi to problém. Pak lampička zapípá a sama zhasne. Teď můžeš náustek vyndat a pod tekoucí vodou ho dobře očistit.

A máš hotovo. Zopakuj tohle po pět dalších dní a můžeš se těšit na krásně vybělené zuby.

Toothy bělení zubů

⭐Co bys ještě měla vědět

Vybělené zuby jsou náchylné k dalšímu zabarvení. To je bohužel fakt, takže pokud chceš bělost aspoň na pár dní zachovat, musíš se během bělení i po něm vyhnout nápojům a potravinám, které hodně barví. Hojně je zmiňována zejména káva, černý čaj a pak samozřejmě víno. Osobně mám na to jednoduchý trik, protože bez kafe bych to ráno asi nedala. Nechám ho trochu vystydnout, a pak ho piju brčkem. Nedostane se tak do kontaktu se zuby a já si na něm pořád skvěle pochutnám. Ale samozřejmě pokud se dokážeš vzdát těchto potravin úplně, bude to jen dobře.

⭐Jak moje bělení dopadlo?

Možná si říkáš, že šest dní je docela málo, ale já s tím rozhodně nesouhlasím. Když jsem po šesti dnech otestovala stupnici, byly moje zuby hned na místě dvě co do bělosti. Chyběl mi jen jeden jediný odstín k zářivé bělosti a je to, pokud ji dávala pozor, o dva stupně víc, než když jsem s bělením začínala.

Za celou dobu jsem neměla problém s žádnou bolestí, zvýšenou citlivostí a podobně. Ba dokonce mám dojem, že je to s mojí citlivostí zubů celkově lepší. To asi ten heřmánek, hodlám si dělat i potom heřmánkové odvary a kloktadla a dám vědět, jak se to na mých zubech podepíše.

Ale zpátky k Toothy. Lampička mi zůstala a pořád skvěle funguje, takže mi stačí někdy příště dokoupit jen náplně. Aktuálně jsou to už tři týdny od bělení a pořád jsem na stupnici na stejném místě. Tak jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží.

Toothy výhody

 • Přírodní složení
 • Jednoduché nanášení
 • Rychlá účinnost
 • Vhodný i pro citlivé zuby
 • Žádná pachuť
 • Komfortní balení

Toothy nevýhody

 • Pro někoho trochu vyšší cena

Za mě je Toothy skvělou volbou pro všechny, kdo nechtějí utrácet za drahé bělení zubů u zubařky nebo dentální hygienistky. Všechno zvládneš skvěle doma a za pouhých 10 minut denně. Takže jestli chceš nádherně bílé zuby, doporučuju určitě vyzkoušet.

[highlight]NAŠE HODNOCENÍ[/highlight]

5/5 ⭐⭐⭐⭐⭐

 

NEJLEVNĚJI V NABÍDCE ZDE

 

Toothy – nejčastěji kladené otázky

[toggle title=“Je Toothy®️ bezpečný pro mé zuby?“ state=“close“ ]Ano, absolutně. Účinnou látkou zde není peroxid, který způsobuje citlivost zubů. V revoluční formuli gelu Toothy®️ je účinnou látkou a oxidačnim činidlem PAP, který má srovnatelné bělící účinky, ale je pro zuby mnohem šetrnější a dá se tak používat dlouhodobě, bez známek citlivosti Vašich zubů.[/toggle] [toggle title=“Nemohu najít plastovou pojistku por první spuštění LED světla“ state=“close“ ]Otevřete kryt na zadní straně přístroje, vyjměte vrchní baterii, pod níž se nachází průhledná plastová pojistka. Pojistku vyjměte a baterii vraťte zpět do přístroje.[/toggle] [toggle title=“Jak je to s korunkami, plombami, či implantáty?“ state=“close“ ]Bělící gel Toothy jsme vyvinuli a testovali na přírodní zubovině, je tedy možné, že bělení nebude stejně působit na jakékoli jiné materiály v ústech, a je potřeba s tím počítat.[/toggle]

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

6 KOMENTÁŘE

 1. Toothy jsem taky zkusila, hledala jsem něco přírodního a šetrného k zubům a četla jsem na to hodně pozitivních recenzí. Musím říct, že jsem překvapená jak hodně mi to zuby vybělilo, super.

 2. S tímto zkušenost nemám, ale vyzkoušela jsem bělící gel white pearl z krásného úsměvu a jsem překvapená jak mi zuby vybělil!

Diskuze je uzavřena.