Domů Krása & Péče Pečovat o pokožku můžete i v noci – když víte, jak na...

Pečovat o pokožku můžete i v noci – když víte, jak na to

0

Pečovat o pokožku můžete i v noci – když víte, jak na toCo děláte během noci? Pochopitelně spíte. Jelikož právě v posteli trávíme celou třetinu našeho života, je vhodné tento čas nějakým způsobem využít. A to k tomu, abyste byla krásnější. Podívejte se, jak pečovat o pokožku během noci a jak zajistit, že za celých průměrných 8 hodin dostane vše, co potřebuje právě k tomu, aby byla skutečně dokonalá.

1. Spěte bez přerušování

K čemu je spánek lidského těla důležitý? Primárně k tomu, aby lidské tělo nabralo dostatek energie. Potom je tu ještě druhá věc. Je třeba vědět, že lidské tělo během spánku dokonale regeneruje. A to platí i o vaší pokožce. Aby regenerace a její odpočinek proběhl tak jak má, je třeba zajistit, abyste spala skutečně dostatečně dlouho, a také bez případného přerušování. Co je základem?

  • Klid ve vaší ložnici
  • Minimum světla
  • Optimální teplota

Zajistit si dokonalý spánek lze třeba i tak, že se zaměříte na to, co děláte před ním samotným. Zapomeňte například na kávu, která může způsobit, že delší dobu neusnete. Zapomeňte ale i na nadměrné pití nápojů, jelikož následně budete muset několikrát během noci na toaletu. Také je dobré zapomenout na mobilní telefon, jelikož i jeho světlo nijak nepřispívá k bezproblémovému usnutí.

2. Usínejte s čistou pokožkou

Cítíte se velmi ospalá a říkáte si, že odlíčení necháte až na druhý den na ráno? Je to velká chyba. Dokonce jednou z největších. Pokud chcete o svou pleť pečovat i během noci, je zcela nezbytné, abyste se před každým usnutím dokonale odlíčila. Základem jsou kvalitní přípravky, které to nejenom dokážou velmi efektivně, ale zároveň jsou také šetrné. Díky nim zajistíte i to, že vše nebude trvat nijak výrazně dlouhou dobu. Cesta, jak pleti prospět i během spánku je tedy přímo spojena hlavně s tím, že budete usínat s dokonale čistou pokožkou. To je v tomto směru naprostým základem.

3. Používejte noční krém

Když se namažete krémem během dne, vlivem vašeho aktivního života se z vaší kůže bude postupně ztrácet. Proto je lepší aplikovat ho na noc, kde je dané riziko mnohem menší. Když bude kvalitní, nemusí mu vadit ani otěr, ke kterému může během noci docházet. Tím, že nanesete noční krém, zajistíte i několikahodinové působení, které bude spojeno právě s tím, že se do pleti budou postupně uvolňovat všechny velmi důležité látky, zaměřené na výživu, ale i hydrataci. Kam a jak si ho mazat? Nezapomínejte na hlavní místa, jako je:

  • Obličej
  • Krk
  • Dekolt

4. Vytvořte v ložnici odpovídající vlhkost

Suchá pleť je velkým problémem, a je dokázáno, že dlouhodobé působení nadměrně suchého prostředí jí může skutečně ubližovat. Proto zjistěte, jak je to během noci s vlhkostí právě ve vaší ložnici. Pokud je opravdu minimální, je dobrou volbou pořídit si zvlhčovače vzduchu a ty nastavit na doporučenou hodnotu konkrétní vlhkosti. Zajistíte tak to, že vaše prostředí pro spánek bude v tomto ohledu plně vyhovující, což následně dobře přispěje i vaší pleti. Ta nebude nijak výrazně vysušovaná, což je dnes problém, který trápí mnoho žen.

Samozřejmě kromě této cesty můžeme doporučit také hydratační krémy. Ideální je nemíchat několik jednotlivých. Jelikož jsme již zmínili krém noční, zaměřte se při jeho výběru na to, aby jeho součástí byla i hydratační složka a on tuto potřebnou práci také dobře odvedl.

5. Správně se najezte

Víte, že součástí vaší kůže je kolagen? A ten si velmi dobře rozumí s bílkovinou? Je proto dobré právě bílkoviny neboli proteiny do vašeho těla dostat. Jak? Nejlépe pomocí vhodné stravy, která by měla být součástí vaší večeře. Pozor na stravu příliš těžkou, která by mohla narušit váš klidný spánek, což je zcela pochopitelně výrazně na škodu. Večeře by měla být spíše lehčí, a její součástí by měly být potraviny, které obsahují dostatečné množství bílkovin. Může se jednat třeba o drůbeží maso, stejně jako se může jednat o sýry a jiné mléčné výrobky. Tak zajistíte dostatek bílkovin ve vašem těle, které nemají pozitivní vliv jenom na vaše svaly, ale mají pozitivní vliv i na vaši pleť.

Možným zdrojem bílkovin mohou být také doplňky stravy, které využívají sportovci. Jedná se o proteiny, které jsou skutečně čistou a dobře stravitelnou bílkovinou. I ty lze doporučit. Množství samozřejmě upravte s ohledem na to, že není vaším cílem podpořit růst svalové hmoty, ale je vaším cílem jenom lehce zvednout denní dávku této látky. A to proto, abyste prospěla svojí pleti. Je to jednodušší možnost, než neustálé řešení vašeho pravidelného denního jídelníčku.

6. Vyživujte a nechte odpočinout

Tento krok je třeba realizovat už před samotným spánkem, jelikož při něm by to bylo spíše kontraproduktivní. Máme na mysli hlavně dostatečnou výživu a regeneraci pleti po náročném dni. Co pomůže? Je to pleťová maska. Dnes není problém ji koupit, stejně jako si ji můžete vyrobit z věcí, které doma běžně seženete – několik zajímavých tipů jsme vám již v minulosti dali. Poté ji naneste na obličej a nechte působit. Své pleti dodáte vše, co potřebuje a zároveň podpoříte její obnovu. Ta následně bude danou začatou a přirozenou cestou pokračovat i během noci.

VIDEO: Večerní PÉČE O PLEŤ