Jak udělat domácí pleťovou masku 4.89/5 (9)

Zapomeňte na vyhazování peněz za pleťové masky z obchodů. Vyrobte si pleťovou masku doma. Mám pro vás typy na pleťové masky, vyrobené ze surovin, které běžně doma máte. Navíc neobsahují žádné parabely ani jiné konzervační látky – čistá příroda bez chemie.

Platí zde stejné pravidlo, jako u průmyslových výrobků: nanášíme večer na očištěnou pleť.

Maska pro unavenou pleť

domácí pleťová maskaOvesné vločky jsou dobré nejen do snídaňového müsli, ale můžeme si z nich vyrobit i skvělou masku, která povzbuzuje unavenou pokožku, díky ní se budete cítit opět svěže. Stačí smíchat čtvrt hrnku ovesných vloček, zalijeme horkou vodou, aby byly všechny ponořené, a necháme odstát. Když vločky nasají vodu, přidáme dvě lžíce bílého jogurtu, dvě lžičky medu a vaječný bílek. Naneste tenkou vrstvu na obličej a necháte působit 10 – 15 minut, opláchnete teplou vodou. Pozor, až budete smývat vločky, ujistěte se, že máte v odtoku sítko, jinak byste si mohli ucpat odpady. Drahá polovička by vám za to jistě nepoděkovala.

Čistící maska proti rozšířeným pórům

Pokud bojujete s rozšířenými póry, zkuste si vyrobit jogurtovou masku, které má i čistící účinek. Stáčí vám k tomu dvě lžíce bílého jogurtu, čtvrtina pomeranče bez slupky. Pokud doma máte zázračný všelék v podobě aloe, můžete kousek přidat. Poté vše rozmixujete. Masku nechtě působit pět minut a smyjte.

Na odstranění odumřelých buněk

Pro exfoliaci pleti nám poslouží citrón. Stačí nám k tomu šťáva z jednoho citrusu a k tomu přidáme čtvrt šálku kvalitního olivového oleje. Samozřejmě můžete použít i mandlový olej. Masku nechte působit deset minut. Nevstřebané zbytky smyjte teplou vodou. Tato maska vám navíc dodá i potřebnou hydrataci.

Omlazující pleťová maska

Pro svěžest a omlazení obličeje můžete použít i masku z mléka. Stačí, když smícháte sušené mléko s vodou do kašovité konzistence. Necháte působit, dokud hmota na povrchu nezatuhne a hotovo. Mléko můžete nahradit sušenou syrovátkou, která je co do obsahu látek ještě hodnotnější.

Tonizující pleťová maska

A na závěr typ na toner, který se používá již od dob starověkého Řecka. Budete k tomu potřebovat jednu lžíci jablečného octa, rozmíchanou ve dvou šálcích vody. Směsí oplachujte obličej, získáte tím nejen čistší pleť, ale jablečný ocet má i stahující účinky.

maska na obličejJen jedno malé upozornění: Každou masku nejprve vyzkoušejte na malém kousku kůže. Nikdy nevíte, jak na některou složku zareaguje vaše pleť. Sama mám podobnou zkušenost. Kdysi jsem experimentovala s avokádem, které jsem předtím nikdy ani neochutnala. Vytvořila jsem si pleťovou masku a po pěti minutách se u mě objevila velice silná alergická reakce.

Podomácku vyráběné masky mají ještě jednu výhodu. Většinu z nich můžete i ochutnat. Třeba jogurtová není vůbec špatná :-)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. ,,Kiki“!

TOPlist