Domů Trendy & Fashion Módní tipy Perfektně i příšerně: Legíny (+ nová kolekce YP) ...

Perfektně i příšerně: Legíny (+ nová kolekce YP) 5/5 (1)

8

particles_aHezké víkendové odpoledne, dnešní článek zaměříme na módu a oblečení, protože čas od času mám chuť něco napsat na tohle téma, i když samozřejmě nejsem žádný vyškolený specialista, vizážista ani nic podobného. Řekla bych, že se oblékám střízlivě, v zimě spíše do tmavších barev, v létě a na jaře si ráda na sebe vezmu nějakou tu veselou barvičku.

Na jaké téma bych se dneska chtěla zaměřit konkrétně? Jak už jste mohly poznat z nadpisu, na legíny – ty jsou totiž podle mého hrozně diskutabilní a můžete s nimi udělat jak hodně parády, tak i škody.

Pár zásad na začátek 

Já sama legíny nenosím nijak přehnaně, doma mám asi patery s tím, že spíš upřednostňuju klasické punčocháče (ať už klasické černé nebo vzorované), které se dají s přehledem nosit i v zimě a legíny si nechávám spíš na jaro/podzim s tím, že než si je vezmu, půl hodiny se zkoumám v zrcadle a dávám si hodně dobrý pozor na to, jaký vrchní díl k nim zvolím, protože jsem viděla i případy, kdy takové špatné tričko může udělat slušnou tragédii i z hezké postavy.

Delší vršek by měla být zásada číslo jedna. Pokud nemáš zrovna extra lichotivou postavu, samotné legíny ti k tomu moc nepomohou. Přiléhají a mohou slušně rozšířit boky, proto je zkrátka nutnost volit k nim delší tuniky, šaty, trička, které zakrývají boky. Dávej si taky pozor z jakého jsou materiálu – punčochy a legíny občas bývají poměrně dobře průhledné a proto je naprosto nevhodné, abys volila tričko/tuniku/šaty do půl zadku, protože myslím, že je lepší nechat si spodní prádlo a podobné intimity jen pro sebe a nevystavovat to okolí.

Proporcionálně je hrozně nevhodné vzít si legíny, které přiléhají a k nim těsný vršek, který tě obepíná. Vždy to chce dívat se na oblečení jako na celek, prohlédnout se ve velkém zrcadle, abys to dokázala porovnat. Když máš těsný spodek, je lepší brát větší vršek a klidně naopak. Jakmile na sobě budeš mít všechno nahečmané, nebude to působit vyváženě a postavě to jen uškodí.

Na barvě a materiálu také hodně záleží. Černé jsou klasika a volila bych je, pokud jsi menší postavy nebo nechceš, aby ti opticky zkrátily délku nohou. Takové lesklejší materiály mohou sice vypadat pěkně, ale rozhodně bych si je nevzala, pokud bych věděla že moje nohy nejsou dokonalé a nechci je zbytečně rozšiřovat.

Skutečně špatně je… 

Sama si vždycky říkám, že fantazii a módě se meze nekladou a nějaké ty prohřešky se dají odpustit, pokud to slečně sluší a cítí se v tom dobře. Člověk by se totiž neměl vždy zabývat pouze tím, jestli to je in nebo už se to tohle zimu nenosí, co na to řeknou ostatní a podobně – důležité je se v outfitu dobře cítit.

Taky si ale myslím, že každý by si měl dát pozor, jestli mu není vidět  spodní prádlo, jestli nemá příliš průhledné oblečení – nějaká ta ramínka od podprsenky, to se dá pochopit, prostě se to stane, neuhlídá se to, ale u kalhotek je podle mě nutné dát ještě větší pozor. A na to bacha hlavně u legín, průhlednějších materiálů a kratších triček.

Nová kolekce YoungPrimitive.cz 

Určitě si vzpomínáte na legíny s vesmírným Nebula motivem, které jsem tu docela chválila, protože motiv mlhoviny se mi skutečně líbí a když je kvalitně a pěkně udělaný, tak vypadá dobře snad na všem, na šatech, legínách i košilích. Pokud Vás nějaká kolekce nebo konkrétní oblečení od značky YP zaujalo, určitě se podívejte na novou kolekci – legíny Particles – částečky, čtverečky. Je to dost abstraktní, ale zajímavé. U mě stále sice vyhrává vesmír, ale i s tímhle se dá udělat velké divadlo:) O novinkách se můžete informovat i na facebookové stránce YP Fashion. Ještě na konec článku přidávám video, na které jsem narazila a hodně mě zaujalo, protože takové backstage zákulisní záběry mě baví, když jsem sama na podobném focení nikdy nebyla:)

9c8d7_efa7804

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekEssence Barevný prášek na vlasy (kolekce Floral Grunge)
Další článekCvičíme s youtube IV.
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

  1. Pěkný článek! :) Legíny jsou hezké, ale ty vesmírné nemají konkurenci :)

  2. Legíny se mi strašně líbí. Ale nemám nejlepší postavu a proto se je bojím nosit. A s tím delším tričkem je to pravda. Je fakt nepěkné když jde vidět holce spodní prádlo. :)

  3. Hezký článek:) je pravda, že legíny jsou hodně ošemetné, na někom vypadají skvěle, ale občas jde zahlédnout i šílené kreace, kdy vážně pochybuji o soudnosti nositelek:))

  4. Dobrý článek. Žel, dnes nosí legíny skoro všechny dívky, ačkoli většina z nich nemá soudnoust – s tričkem nekryjící zadek totiž vypadají jako rašple a když si legíny vezme dívka s iršími boky nebo širokýma nohama, nelichotí jí to ani v nejmenším…

  5. Tenhle článek mě opravdu zaujal. S tím delším vrškem taky souhlasím. Nejenže s krátkým se udělá opticky horší postava, ale na mě to působí, jako by si holka doma zapomněla gatě :)

  6. Naprosto souhlasím, legíny a krátké tričko je věc, kterou asi nikdy nepochopím. Bohužel je to dost časté…
    Já sama musím říct, mám asi jedny nebo dvoje a vezmu si je vážně párkrát do roka. Nosím dost sukně a šaty, takže mám spíš různé barevné punčocháče. Na těch mě zase užijou.:-)

  7. V poslední době nosím legíny hrozně ráda, jsou neuvěřitelně pohodlné a tyhle vypadají úžasně! Uvažuju nad koupí, i když těm vesmírným se rozhodně nevyrovnají. :-)

Diskuze je uzavřena.