Podle čeho vybírat cestovní pojištění? 4.67/5 (3)

Uzavření cestovního pojištění při cestě do zahraničí je běžný krok, o jehož užitečnosti již nikdo nepochybuje. Ovšem to neznamená, že by nebylo možné na pojistném ušetřit a přesto získat kvalitní pojistný produkt. Uzavření cestovního pojištění při cestě do zahraničí je běžný krok, o jehož užitečnosti již nikdo nepochybuje. Ovšem to neznamená, že by nebylo možné na pojistném ušetřit a přesto získat kvalitní pojistný produkt. Proto je důležité vědět, na jaká kritéria se při výběru zaměřit, na co si dát pozor a kde získat relevantní informace.

Jak můžete ovlivnit celkovou hodnotu cestovního pojištění

  • Pojistný limit léčebných výloh – toto kritérium patří jednoznačně mezi ty nejdůležitější. Nízký pojistný limit sice stojí nejméně, ale současně nemusí pokrývat rizika v dostatečné výši. Např. v Turecku může vyjít srdeční infarkt s bypassem na částku přes 1,3 miliónu Kč. V Egyptě naúčtují za operaci zlomené klíční kosti také přes 1 milión Kč.
  • Omezení pojistného krytí léčebných výloh – vždy si důsledně prostudujte, u jakých ošetření jsou určené limity pojistného plnění. Typické je zejména akutní ošetření zubů, kde je velmi časté omezení částky na 5 000 Kč – 10 000 Kč.
  • Další doplňkové pojištění – některé pojišťovny nabízejí zajímavé benefity ve formě dalších druhů pojištění bez navýšení ceny. Mezi oblíbené patří pojištění zpoždění letu, zavazadel, odpovědnosti, zničení lyží, zachraňovacích nákladů nebo odškodnění po nehodě.
  • Pojištění pro rodiny – jestliže cestujete s rodinnými příslušníky, zaměřte se na pojišťovny, které nabízejí rodinné slevy.
  • Roční cestovní pojištění – pokud cestujete během roku častěji, vyplatí se vám uzavřít speciální pojistný produkt na celý rok. Je ovšem nutné si pohlídat omezení, které limituje dobu výjezdu do zahraničí na určité období. Např. nejdéle na 90 dní, pak je nutné se vrátit domů a následně můžete znovu vyrazit na cesty.

S čím nic nenaděláte

Možnost volby nemáte v určení cílové země, kam míříte. Pojišťovny totiž mají svět rozdělený do určitých cenových skupin. Nezměníte ani věk cestujících, přičemž i zde jsou 3 hlavní kategorie – děti, dospělí a senioři.
Lhát se určitě nevyplatí, protože v případě pojistné události by se na nepravdu velmi rychle přišlo. Důsledkem by mohlo být odmítnutí pojistného plnění!

Na co si rozhodně dát pozor

  • Typ cesty – pojišťovny striktně rozlišují, o jakou cestu se jedná. Nejčastěji se cesty rozdělují na turistické, lyžařské (sportovní) a pracovní. Typ cesty promlouvá do ceny pojištění a také pojistného krytí. Takže chybná volba může znamenat např. vyšší náklady nebo problémy s vyplacením pojistného.
  • Další náklady na připojištění – jestliže cestujete do zahraničí, zamyslete se nad tím, zda potřebujete platit ještě jiné pojištění, než na léčebné výlohy. To samozřejmě platí v případě, pokud již není připojištění součástí cestovní pojistky.
  • Cesty v rámci Evropské unie – nenechte se nachytat různými články, které tvrdí, že občan členské země v žádném případě nepotřebuje uzavřít cestovní pojištění při cestách do států v EU. To je totiž pravda jen v případě, že jste ochotni a schopni pracně vyhledávat smluvní zdravotnické zařízení v dané zemi. Navíc vás ošetří jen v opravdu nezbytném rozsahu a často za určité finanční spoluúčasti.
  • Chronické nemoci – vždy si důkladně projděte výluky z pojištění. Cestovní pojištění se totiž nemusí vůbec vztahovat např. na léčebné výlohy spojené s některými chronickými chorobami.

Kde získáte nejlevnější nabídky

Nikdo nechce platit zbytečné peníze, takže snaha o získání kvalitního a co nejlevnějšího cestovního pojištění je logická. Nejnižší cenu můžete získat uzavřením cestovního pojištění online. To je téměř vždy levnější, než pojistka podepsaná v kamenné pobočce. Výborným pomocníkem při výběru je online kalkulačka cestovního pojištění. Ta vám nabídne nejlepší ceny a přehledné srovnání nabídek pojišťoven. Pojištění můžete také rovnou online uzavřít. Vedle zbytečných výdajů tak ušetříte i čas.

Více nejen o cestovním pojištění, ale také o jiných finančních produktech dostupných na trhu, se dozvíte na webu https://www.bezvamoney.cz/. Najdete zde užitečné rady, návody a dokonce i možnosti jak ušetřit.

TIP: Cestovní pojištění z pohledu zdraví

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist