Domů Tělo & Zdraví Křečové žíly vám ubírají na kráse. Jak se jich zbavit? ...

Křečové žíly vám ubírají na kráse. Jak se jich zbavit? 4.86/5 (7)

0

Křečové žíly vám ubírají na kráse. Jak se jich zbavit?Problém mnoha žen, který se logicky snaží co nejvíce zakrývat (třeba pomocí punčocháčů). Nyní nastává doba chladnějších dní, během kterých je možné nosit dlouhé kalhoty a křečové žíly tak zakrýt. Zároveň nastává i doba, kdy je vhodné proti tomuto problému intenzivně bojovat. Na jaře tak budou vaše nohy dokonale krásné. Co pomůže? Máme pro vás několik tipů, jak se křečových žil celkem efektivní cestou zbavit.

1. Eliminujte věci, které křečové žíly způsobují

Jasný a osvědčený postup je spojený s tím, že se nejprve zaměříte na faktory, které mohou vznik křečových žil jasně způsobovat. Díky tomu, že je budete eliminovat, dojde jak k tomu, že se nové nebudou objevovat, tak dojde i k tomu, že ty stávající budou také celkem dobře a celkem efektivně mizet. Pokud jsou věci, které souvisí s celkovým pohybem, tak mezi rizikové faktory rozhodně patří:

  • Dlouhodobé sezení
  • Dlouhodobé stání
  • Nedostatek pohybu

Dále má vliv na vznik křečových žil i to, jak se stravujete. Pokud je vaše jídlo příliš bohaté na nezdravé tuky, je třeba je z vaší stravy co možná nejrychleji vyloučit. Způsobují totiž nadváhu, která je jasným a známým spouštěčem tohoto problému, který s vaší krásou přímo souvisí. Opomíjet ale nelze ano věci, které zase až tak neovlivníte. Jsou to hormonální změny, nebo těhotenství a následný porod. S tím je zkrátka a jednoduše nutné počítat.

2. Eliminujte riziko případných zánětů

Další krok spojený s eliminací problémů, které mohou způsobovat křečové žíly, je spojený s tím, že vyloučíte případný zánět. V tomto případě můžete buď sama pozorovat své nohy. Pokud se neobjevují různé nepříjemné fleky a podobné projevy, zánět se vás pravděpodobně netýká. Jestliže chcete mít stoprocentní jistotu, tak doporučíme navštívit lékaře, který dokáže případný problém jasně vyloučit, nebo naopak potvrdit. Pokud nastane druhá situace, svěřte se do jeho péče a dodržujte postup léčby.

3. Zařaďte do stravy dvojici důležitých živin

I ty jsou v případě křečových žil poměrně důležité. Když budeme konkrétní, tak primárně proto, že dokážou dvě věci. Tou první je posílení žilních stěn, které jsou mnohem odolnější a tím dochází k eliminaci projevů, jaké křečové žíly mají. Dále je třeba myslet i na možnost zpevňování cév, které tak mnohem snadněji plní svou samotnou funkci. A o jaké živiny se jedná? Je to hořčík a také křemík. Obě dvě látky lze celkem v hojném množství nalézt v řadě potravin. Pokud chcete zajistit dodržování ještě vyšších dávek, je vhodné sáhnout po doplňcích stravy. Na našem trhu jich najdete celkem rozsáhlé množství.

Pokud bojujete s křečovými žilami, tak vám určitě prospěje i to, že nějaké to kilo zhubnete. Podívejte se jak hubnout zdravě.

4. Nezapomínejte také na širokou škálu vitamínů

Ano, i vitamíny jsou nesmírně důležité a rozhodně by se na ně nemělo zapomínat. Když je tělu dodáváte, dokážete jak eliminovat vznik křečových žil, tak dokážete také odstranit ty stávající. Samozřejmě že to není stoprocentní, ale z dlouhodobého hlediska budou výsledky jasně patrné. Tím si můžete být stoprocentně jista. I zde platí, že vitamíny můžete čerpat jak z vaší stravy, tak je pochopitelně možné i to, že je budete čerpat z doplňků stravy. A jaké vitamíny při boji proti křečovým žílám tělo potřebuje? Základem je naprostá klasika, kterou je vitamín C. Ten doplňte další trojicí, kam řadíme:

  • Vitamín B
  • Vitamín E
  • Vitamín P

5. Pročišťujte svou krev

Když je vaše krev dokonale čistá, výrazně to snižuje riziko vzniku nepříjemných křečových žil. A ty stávající mohou pochopitelně i mizet. Jako první krok doporučíme klasickou detoxikaci, pomocí ovoce a zeleniny. O možnostech a postupech se v našem magazínu dozvíte dostatek informací. Dále je vhodné pít i dostatek čaje. Jaký doporučíme? Je to buď čaj kopřivový, čaj z měsíčku lékařského, ale i čaj z pampelišek. Doporučujeme alespoň jeden šálek denně. Když si ale daného čaje uvaříte na den celou klasickou konvici, nemůžete udělat chybu. Pro nejlepší možné účinky dané čaje doporučíme kombinovat.

6. Pomoci může také lékař

I tudy vede cesta k odstranění křečových žil. Musíme říci, že současná medicína postupuje poměrně výrazně kupředu, což je mimo jiné spojené s tím, že se jednotlivé procedury zdokonalují, což vede ke stále lepšímu efektu. V praxi to znamená stále efektivnější možnost odstranění vašich křečových žil. Jednou z možností jsou zákroky chirurgické. S ohledem na náročnost nejsou nejjednodušší a je třeba počítat i s určitou bolestivostí. Jsou proto doporučovány samotnými lékaři až ve chvíli, kdy jsou křečové žíly opravdu velkým problémem, nebo se objeví již zmíněný zánět.

Klasickými metodami, kterými se křečové žíly mohou celkem efektivně eliminovat, jsou zcela jistě postupy, kterými jsou jak ošetření laserem, tak i technologie, která je označován a jako radioterapie. Obě jsou z hlediska náročnosti a bolestivosti přijatelné a jednoduché. Zařadit je můžeme spíše do segmentu estetické medicíny. Pokud jsou využívány kvalitní přístroje, které má v rukou dobře školený personál se zkušenostmi, jsou také cestou, jak se dají křečové žíly poměrně efektivně eliminovat. Nezapomínejte však na jednu celkem podstatnou věc. Zatímco výše zmíněné postupy souvisí jenom se změnou vašeho životního stylu, zde už se musíte k ošetření objednat, což pochopitelně znamená, že za odstranění křečových žil budete platit. Záleží na vás samotné, zda se rozhodnete do vaší krásy investovat, nebo nikoliv.

TIP: Další informace o křečových žilách

VIDEO: Varixy křečové žíly, MUDr. Robert Vlachovský

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.