Domů Tělo & Zdraví Životní styl Přemýšlíš nad tetováním? Přemýšlej pořádně! ...

Přemýšlíš nad tetováním? Přemýšlej pořádně! 4.57/5 (14)

2

Tetování bylo po dlouhou dobu považováno za symbol prostitutek (tetovaná růže v dekoltu) a kriminálníků (tetovaná slza pod okem). Dnes je pohled na tyto ozdoby na těle odlišný, naštěstí, jinak bych asi těžko zdůvodňovala svá 3 tetování :) Každopádně, generace našich rodičů patří často ještě k těm, pro které byly veškeré obdobné výstřelky zapovězeny a zavrhovány.

Pokud i ty přemýšlíš nad prvním tetováním, pořádně si vše rozmysli – velikost, barvu, místo, i tetování samotné. Díky tomu, že tetování se jen tak nezbavíš, tak tady platí na 100% rčení dvakrát měř, jednou řež.

Velikost a barvu si asi každá z nás musí rozhodnout sama, tam není moc v čem předat zkušenosti. Proto se zmíním hlavně o místě a výběru tetování.

tetování na noze

 

Kam se nechat tetovat

Také jste už viděly slečnu například v létě v autobuse, jak měla decentní tetování na boční straně krku a řekly jste si, jak pěkně to vypadá? Tak to pozor!

V rámci přemýšlení nad místem, které tetováním ozdobíte si odpovězte na jednu otázku: čím se budu živit a co při tom budu nosit?

To je totiž velmi podstatné. Těžko si jako právnička budete moci dovolit tetování, které je na běžně viditelném místě! Ideální je vybírat taková místa na těle, která dokážete skrýt v případě potřeby pod oblečením, ale která zároveň můžete ukázat, když budete chtít (však účelem tetování není jej skrývat) – například rameno, lopatka, lýtko, podbřišek, atd.

 

Jaké tetování?

To je druhá věc, kterou je potřeba pořádně zvážit. Tetování, jak již bylo zmíněno, není otázkou jednoho dne. Bude vás zdobit dlouhou dobu!

Sama za sebe doporučuji vyhnout se jakémukoliv jménu, ať už partnera, či idola. Jediné, kde jsem s to slevit z tohoto pravidla jsou v budoucnu jména mých potomků. Také zvířátka jsou v tomto ohledu zrádná, co když vytetovaný delfín už nebude za 5 let „IN“? Proto další věc, vybírejte tak, aby jste i za 5 nebo 10 let mohly říci, že vaše tetování se vám pořád líbí! Nic aktuálně moderního.

A do třetice, vybírejte si tetování takové, které pro vás osobně má nějaký význam. Něco, co například pro vás symbolizuje důležitý okamžik v životě, ale zároveň toto tetování samo o sobě onen váš příběh života vašemu okolí vyprávět nebude.

 

Mít tetování dnes již není nic neobvyklého, záleží tedy jen na daném člověku, zda se mu tetování líbí, nebo ne. Mě rodiče zkoušeli ve 14ti odradit tím, že až budu stará jednou, tak si na mě každý bude ukazovat a bude to vypadat hrozně. Nepovedlo se a ještě před 15tými narozeninami jsem šla poprvé pod jehlu. Však až naše generace bude v důchodovém věku, skoro každý z nás bude mít tetování. Proto se nad tím nikdo nepozastaví a nikdo si tím prstem ukazovat nebude. Každopádně, pokud se i vy chystáte, nebo o tetování jen přemýšlíte, zvažte opravdu vše. Tetování totiž zítra nevyměníte tak, jako ponožky, zůstane vám do konce života.

TIP: Co takhle zkusit nejdřív flash tetování?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekSíla a význam barev
Další článekOtázky na moje těhotenství
Miluju všechno jakýmkoliv způsobem spojné se zdravím a životním stylem. Ve svém okolí působím jako mentorka svých méně zkušených kamarádek, což mě vážně baví! A stejně skvěle se cítím i tady. Předem se omlouvám všem, kteří neradi čtou, protože se při sepisování článků snažím zabíhat vždy maximálně do hloubky a říct vše podstatné. Doufám, že se mi to daří :)

2 KOMENTÁŘE

  1. Siffero, nezlob se na mě, ale tohle jsem měla jako koncept hodně dávno. Takže jsi mi sprostě ukradla nápad.

Diskuze je uzavřena.