Pro klín bez chloupků: Brazilská depilace Zatím bez hodnocení.

Pokud už máš přítele (nebo pokud to považuješ za samozřejmost) a musíš se pravidelně holit na intimních místech, poznáš, že po určité době je to dost zdlouhavé, nudné a často se ti do toho nebude chtít – to je prostě holení žiletkou. Co je na tom nejhorší? Že to musíš pořád opakovat, dokola a dokola a další den už tam zase nějaké náznaky chloupků máš a může znovu začít.

Jedním z méně časově náročnějších řešení je brazilská depilace. V článku se dozvíš co to vlastně je a co taková depilace obnáší.

Brazilská depilace se nijak extrémně neliší od jiných depilací. Většinou ti jí nebudou dělat brazilky, ale obyčejné kosmetičky ve speciálních salonech, které jsou na to vyškolené. Je to depilace intimních míst/genitálií a provádí se buďto cukrovou pastou či voskem – ten je více používaný.

Já osobně na brazilskou depilaci jeden čas chodila vcelku pravidelně, v současné době už jsem od toho upustila a jdu tak jednou za půl roku.

Procedúra je vcelku jednoduchá, není na ní nic extrémně strašidelného, i když se musím přiznat, že poprvé jsem se dost (to je slabé slovo) bála. Ráda, ale zkouším nové věci, navíc jsem jako zaměstnankyně soukromé nemocnice + salonu, měla výrazné slevy, takže jsem to chtěla využít.

Nejdříve se objednáš ke kosmetičce, ta by ti měla říct veškeré informace – např. to, že nějaký čas před samotnou depilací by ses neměla holit, protože s příliš krátkými chloupky se prostě nedá nic dělat a nedají se vytrhnout. Domluvíte si termín a můžeš přijít.

Svlékneš se, vlezeš si na stůl, kde ti kosmetička sdělí ještě nějaké detaily a informuje tě, co přesně bude dělat. U většiny z nich musíš trošičku pomoci a kůži intimních míst si napínat prsty, aby to šlo lehčeji.

Spousta lidí se mě ptá, jestli to bolí. Ano, první depilace není nic příjemného, ale zažila jsem mnohem horší věci a ani jsem nebrečela:). Postupem času už si kůže zvyká a stává se to příjemnějším.

Po celkové procedúře, která trvá asi 15 minut ti kosmetička dá olejíček nebo zásyp pro zklidnění pokožky. Po té by ses neměla mýt mýdlem ani používat jinou chemii a kůži nechat odpočívat.

Cena brazilské depilace se pohybuje okolo 500 Kč, někde dražší někde levnější. Pokud si říkáš, že je to moc drahé a nechceš dávat každý měsíc až dva 500 Kč, tak si nemusíš zoufat.

Po brazilské depilaci většině žen viditelně slábnou chloupky a zpomaluje se jejich růst, proto stačí jít párkrát – někomu stačí jednou, někomu třikrát a pak už můžeš pokračovat buď žiletkou nebo depilačním krémem. Chloupky budou méně viditelnější a ty s nimi nebudeš mít takové starosti!

Na internetu jsem našla jedno video o depilaci, vcelku se mi líbí, protože ukazuje samotnou procedúru. Pokud tě to tedy zajímá, určitě se podívej:

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

14 komentářů

 1. Pěknej článek. Jen bych se zeptala, Mers, když tam přijdeš dpilují ti i stydké pysky a oblast kolem klitorisu nebo jenom to nahoře? Je to zajímavé, ale já bych se tam asi bála jít :)))

  • Mersmerize

   Záleží na tobě – většina kosmetiček se zeptá, zda to chceš vzít všechno, nebo jenom něco:)

 2. Fúúha :D ja si neviem predstaviť že by som sa tam pred kozmetičkou mala vyzliecť :D nato som moc hanblivá xD

 3. Vypadá to dobře, ale ja bych na to nešla. Vystacim si s ziletkou :)

 4. vždyt´ to neměla úplně hladké :D holky, chci se zeptat. když se oholíte, máte to úplně hladké, jak dětskou prdelku? nebo tam máte takové malé chloupky. já se holím kvalitní žiletkou, i pěnou, a strniště tam mám pořád…

  • Mersmerize

   U popisu videa bylo, že tam přišla moc brzo a měla krátké chloupky, proto to nemá úplně hladké… :)

   • fghhg: Taky mám pořád strniště. Nebo aspoň mi to tak přijde. Jako prdelku to mám jen ten první den, kdy se oholím, jinak další den ty mrchy zase narostou… :/

 5. Haaanííík-Batty Lady

  Já bych se také bala kdybych tam šla poprvé :D
  Já jsem doted na žádné depilaci nebyla a ani neplánuju :)

 6. Já jsem si vytrhávala podpaží a ta bolest byla natolik hnusná že bych do tohohle nešla :D

 7. No něco takového by bylo užasné.. bohuzel moje penezenka na to neni stavena.. :(

 8. U mě vede depilační krém. :) Není to bolestivé a delší dobu to vydrží než začnou chloupky růst :)

 9. Já nevím jestli bych dokázala kosmetičce ukázat mou… kámošku :D Jinak bych na to ale šla, to holení je hrozná otrava a ani to pořádně nejde :/

 10. Tyjo to vypadá zajímavě! :D Nikdy sem se nechtěla nikde svlíkat protože se strašně stydím :D ale tohle vypadá opravdu zajímavě, a není to ani moc drahé.. možná se na to půjdu někam zeptat, a asi na to zajdu ;D

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist