Tip: Film Škola života Zatím bez hodnocení.

Nedávno jsem hledala něco… Nějaký film, seriál na který bych se mohla podívat. Na první pohled mě zaujaly recenze filmu Škola života z roku 2009. Ani pořádně nevím proč, ale mám ráda filmy podle knižních memoárů a tím víc ze šedesátých let. I když film života je z velké části dívčí a romantický film, přináší sebou i otázky a úvahy…

V roce 1961 je Jenny šestnáctiletá, krásná a chytrá studentka, jejíž největším cílem je dostat se na Oxford, což jak se ukazuje není vůbec jednoduché. Její otec na tom doopravdy tvrdě lpí a v podstatě k tomu Jenny nutí. Vše se ale změní jednoho deštivého odpoledne, když Jenny potká Davida. Je starší, ale okouzlující a padnou si do noty. Tím pro Jenny začíná nový život, plný zábavy, oslav, večeří, hudby, ale také nečekaných překvapení.

Když jsem viděla první část filmu řekla jsem si, že o tom budu muset napsat na blog. Bylo to tak krásné, romantické a dívčí, myslím, že se to sem hodí. Není to jeden z těch filmů, na které puberťačky v současné době tak rády koukají – je decentní, elegatní, plný úžasné francouzské módy 60. let, ale také lásky. Hned na první pohled mě zaujal…

V druhé části filmu jsem upouštěla od mého zdání, že film je odpočinkový a úžasně optimistický. Je tam velký dějový zvrat a v tu chvíli jsem se začala ptát: Je to, co dělá Jenny správné? Je její rozhodnutí vhodné? Co bych udělala já, být na jejím místě?

Film Škola života je o tom, že život umí být nespravedlivý a dá se promarnit, ale mnohem lepší je chytit příležitost za pačesy i přes to, kolikrát už tě osud položil na záda. Nejednou jsem se zasmála (scéna Minnie a Mufíčka:)) a jako holce, která letí na starší a charismatické chlapy se mi ohromně líbí Peter Sarsgaard (David), který má úžasný úsměv a kouzelné oči. Je to okouzlující a charismatický chlap – i přes to, že už mu pár let není dvacet.

Recenze filmu najdeš zde: http://www.csfd.cz/film/244216-skola-zivota/

Film si můžeš stáhnout zde: http://www.uloz.to

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

4 komentářů

  1. Lucík ♥

    zní to jako dobrý film určitě se na něj podívám .)

  2. Haaanííík-Batty Lady

    Jámiluju romantický filmy. Romantika u me vítězí :)

  3. Film jsem viděla a můžu jen doporučit. Jeden z mých nejoblíbenějších :)

  4. Koukala jsem na ty stránky, co jsi tu uvedla…ukázalo se mi že „Soubor byl smazán.“ …..smůla…..

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist