Domů Rodina & Škola Volný čas Tip: Film Škola života Zatím bez hodnocení.

Tip: Film Škola života Zatím bez hodnocení.

4

Nedávno jsem hledala něco… Nějaký film, seriál na který bych se mohla podívat. Na první pohled mě zaujaly recenze filmu Škola života z roku 2009. Ani pořádně nevím proč, ale mám ráda filmy podle knižních memoárů a tím víc ze šedesátých let. I když film života je z velké části dívčí a romantický film, přináší sebou i otázky a úvahy…

V roce 1961 je Jenny šestnáctiletá, krásná a chytrá studentka, jejíž největším cílem je dostat se na Oxford, což jak se ukazuje není vůbec jednoduché. Její otec na tom doopravdy tvrdě lpí a v podstatě k tomu Jenny nutí. Vše se ale změní jednoho deštivého odpoledne, když Jenny potká Davida. Je starší, ale okouzlující a padnou si do noty. Tím pro Jenny začíná nový život, plný zábavy, oslav, večeří, hudby, ale také nečekaných překvapení.

Když jsem viděla první část filmu řekla jsem si, že o tom budu muset napsat na blog. Bylo to tak krásné, romantické a dívčí, myslím, že se to sem hodí. Není to jeden z těch filmů, na které puberťačky v současné době tak rády koukají – je decentní, elegatní, plný úžasné francouzské módy 60. let, ale také lásky. Hned na první pohled mě zaujal…

V druhé části filmu jsem upouštěla od mého zdání, že film je odpočinkový a úžasně optimistický. Je tam velký dějový zvrat a v tu chvíli jsem se začala ptát: Je to, co dělá Jenny správné? Je její rozhodnutí vhodné? Co bych udělala já, být na jejím místě?

Film Škola života je o tom, že život umí být nespravedlivý a dá se promarnit, ale mnohem lepší je chytit příležitost za pačesy i přes to, kolikrát už tě osud položil na záda. Nejednou jsem se zasmála (scéna Minnie a Mufíčka:)) a jako holce, která letí na starší a charismatické chlapy se mi ohromně líbí Peter Sarsgaard (David), který má úžasný úsměv a kouzelné oči. Je to okouzlující a charismatický chlap – i přes to, že už mu pár let není dvacet.

Recenze filmu najdeš zde: http://www.csfd.cz/film/244216-skola-zivota/

Film si můžeš stáhnout zde: http://www.uloz.to

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekI o prázdninách prší aneb zbav se nudy
Další článekPro klín bez chloupků: Brazilská depilace
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. Jámiluju romantický filmy. Romantika u me vítězí :)

  2. Film jsem viděla a můžu jen doporučit. Jeden z mých nejoblíbenějších :)

  3. Koukala jsem na ty stránky, co jsi tu uvedla…ukázalo se mi že „Soubor byl smazán.“ …..smůla…..

Diskuze je uzavřena.