Domů Ostatní Proč je ženský fotbal lepší než ten mužský? A co dělat při...

Proč je ženský fotbal lepší než ten mužský? A co dělat při MS ve fotbale 2018? 4.57/5 (7)

2

Proč je ženský fotbal lepší než ten mužský? A co dělat při MS ve fotbale 2018?I když jsem žena, o fotbale toho vím docela dost. Mám totiž tátu a bráchu, který fotbal doslova „žere“. Jeho pokoj je plný plakátů fotbalistů. A v poslední době stále mluví o blížícím se mistrovství světa ve fotbale. Takže jsem této, pro mě naprosto nepodstatné informaci, neunikla ani já. Obecně toho o fotbale vím víc, než bych chtěla. Ale člověk v tom prostě žije a tak nějak ty informace konzumuje. A nevyhne se jim. Takže vím kdo je Cristiano Ronaldo, že letošní MS ve fotbale 2018 se koná v Rusku nebo to, že letošní ročník Ligy mistrů vyhrál Real Madrid. Prostě jak říkám, těm informacím se doma nevyhnu a nechtěně je vždy vsáknu do sebe.

To jsem si trochu postěžovala. Dnes bych ale chtěla mluvit o jiném tématu. O ženském fotbale. Je to sice pravda trochu neženské téma, ale mě se tento sport docela líbí. Ale hodně chlapů ho zatracuje. Nemají ho rádi. Prý nemá kvalitu a úroveň (to vím od pánské poloviny z naší rodiny).

Rozhodla jsem se proto sepsat 5 bodů, v čem je ženský fotbal o poznání lepší, než ten mužský. Tak jdeme na to.

1. V ženském fotbale se méně simuluje

Ano je to tak. Dle dostupných statistik se muži po faulu „válí“ na zemi o 20 vteřin déle, než ženy. Je to takový ekvivalent „mužské chřipky“. Simulování je mor fotbalu. Už třeba jen kvůli tomu byla nedávno zavedena možnost videorozhodčího. Když si hlavní sudí není jistý, zda byl faul nebo nebyl, může si prohlédnout video. Prostě v ženském fotbale se simuluje méně.

2. Peníze v ženském fotbale jsou méně obscénní

Jasně, je to o nabídce a poptávce, ale mzdy v mužském fotbalu jsou astronomické. Cristiano Ronaldo má základní plat 300 000 liber(!!) za týden + bonusy a další odměny. Porovnejte to s fotbalistkami v Anglii, které mají 23 tisíc liber za rok – ony jsou v podstatě na průměrné národní mzdě. Ano, vydělávají za rok, co dělají jako Wayne Rooney za den.

3. Ženský fotbal je víc variabilnější

Světovým šampionátům – co se vítězů týče – vládnou Evropa a Jižní Amerika. Existuje jen hrstka národních týmů, které se mohou ucházet o titul – Brazílie, Argentina, Itálie, Německo, Francie, Španělsko, možná ještě Anglie – ty mají tendenci vyhrávat naprosto všechno.

U žen je to více variabilní. Týmy jsou více vyrovnané, než je tomu v případě mužského fotbalu. Silných týmů je zde více – třeba Japonsko, USA, Norsko, Německo, Brazílie, Švédsko, Čína, Kanada, Francie, Anglie. Je jich prostě více.

4. Fanoušci jsou lepší

Už jste někdy slyšeli v televizi zprávu o tom, že se fanoušci poprali na ženském fotbale? Nebo to, že fanoušky, kteří mířili na ženský fotbal, musel hlídat policejní kordon s vodními děli a policisty na koních? Asi ne, že? Protože fanoušci jsou zde o mnoho klidnější a rozumnější. Nechodí sem pseudofanoušci, kteří se na fotbal přišli jen poprat a vyřádit se. A nenechte se mýlit, není to o počtu fanoušků. V Anglii chodí na ženský fotbal na Wembley Stadium i 50 tisíc lidí.

5. Je přístupnější

Že je fotbal lidová hra? Lístek na sezónu v Premier League stojí v průměru až 700 liber. V ženské lize je to 32,38 liber. Není divu, že prodej těchto lístků se v loňské sezóně zvýšil o 30 procent. Ve skutečnosti se návštěvnost na ženský fotbal v posledních deseti letech více než zdvojnásobila.

Tak co holky, jak se vyhnete tento rok fotbalovému mistrovství světa?

Toto mistrovství začíná 14.6. Program MS ve fotbale bude určitě zajímavý, ale ne pro nás ženy. Nás to zase až tak moc nebere, co si budeme povídat. Jak se můžete tomuto šílenství vyhnout? Mám pro vás pár tipů.

1. Prostě to neřešte

Moc to neřešte. Chlapi mají prostě fotbal rádi, tak to těch pár hodin denně přežijte. MS ve fotbale je jen jednou za 4 roky, takže to tolik neprožívejte. Naopak. Snažte se ty 2 hodinky, které i s přestávkou trvá jeden fotbalový zápas, využít pro sebe. Co se takhle někam na chvíli vytratit s knihou? Nebo si zajet do lesíka na kolo? Je to lepší než brblat doma.

2. Odjeďte na chatu nebo dovolenou

Pokud to šílenství opravdu nemůžete vystát, odjeďte mimo civilizaci. Na chalupu nebo dovolenou. Ale na dovolenou nejezděte do zemí, kde je fotbal oblíbený, to si moc nepomůžete, spíš právě naopak.

3. Sledujte fotbal

To je moje taktika. Přidat se ke chlapům a občas s nimi fotbal sledovat. A ještě lepší je se na něco zeptat, pak se můžou přetrhnout, aby vám to vysvětlili. U toho si přečtěte časopis a máte relativní klid.

A co vy? Jak se budete u nadcházejícího MS chovat vy? Jak to máte s chlapama v rodině? Dívají se? Nebo si jen občas zahrají FIFU na počítači nebo na herní konzoli?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 KOMENTÁŘE

    • Škoda, že já ne :/ ale baví mě se na něj dívat třeba v televizi :D

Diskuze je uzavřena.