Domů Sex & vztahy Sex Proč předstírat/nepředstírat orgasmus

Proč předstírat/nepředstírat orgasmus

6

Další článek z rubriky o Sexu a Vztazích se opět zaměří na ženský orgasmus. Tentokrát se rozepíšu o tom, proč ho ženy předstírají, proč je fajn s tím přestat a zda je to vůbec normální.

V minulém článku jsem napsala, co to vůbec ten orgasmus je a jak ho dosáhnout. Mohla ses dozvědět, že není nijak snadné ho zažít, hlavně v tom mladším věku, kdy se sexem začíná a některé dívky, ženy, ho dokonce nezažijí nikdy.

Problém je často v samotných ženách: Myslí si, že když při prvních pohlavních stycích a při těch začátcích orgasmus nemají, je něco špatně. Většinou to je pochyceno z erotických filmů a pornovideí, kde všichni vždy vyvrcholí. Blbost! Aby dívka dosáhla orgasmu, je potřeba se 100% uvolnit, myslet chvilku taky jen na sebe a chce to dát partnerovi vědět, co se ti líbí a nelíbí: Tudíž je ve vztahu potřeba komunikace. Není potom divu, že to často nejde – někdy není nálada, někdy se stydíš, někdy to prostě zadrhává… Pro orgasmus musí být vše dokonalé.

Další problém může být v samotných mužích: I oni si myslí, že každý sex musí končit orgasmem a když to tak neskončí, mají pocit, že selhali a neuspokojili tě. A to se už dostáváme k samotnému tématu předstíraného orgasmu: Přesně z tohohle důvodu tohle předstíraní vzniká. Ale je to jen jeden z několika důvodů… Jaké mohou být další?

Nepříjemný sex

Občas se stane, že sexuální styk bolí, je hodně nepříjemný. Většinou je to způsobeno nedostatečným uvolněním či vlhkostí. Nejlepší řešení je dlouhá a pěkná předehra a koupit lubrikační gel – půjde to lépe.

Pokud tě ale sex bolí permanentně, opravdu hodně – je nejlepší zajít ke gynekologovi a popovídat si o tom – může to být způsobeno nějakými zdravotními problémy. Právě při nepříjemném bolestivém sexu to chce mít žena co nejdříve za sebou a aby konec urychlila, začne předstírat vyvrcholení. Partner si myslí, že je tedy jeho přítelkyně uspokojená a má zase na určitou dobu klid. Jak jsem napsala: Pokud tě to bolí, je nejlepší to řešit.

Nezábavný sex

Taky další možnost, proč dívky orgasmus předstírají – z toho samého důvodu, chtějí aby partner přestal a vyvrcholení je ten nejlepší důvod. Hodně dívek prostě sex nebaví, nic extra jim to neříká. Bývá to buď věkem (hlavně, když je dívka nezralá) nebo existují i takové ženy, které sex nezačne bavit nikdy – je to jen povinnost.

Proč orgasmus předstírat?

Popravdě: Nepřišla jsem na nějaký extra skvělý důvod, proč se obětovat a namluvit partnerovi, že to bylo extrémně úžasné a ty jsi vyvrcholila – jedině proto, abys uklidnila jeho dušičku. Pokud ho máš ráda, tak je jasné, že ho nechceš ponížit a zklamat, ale dostáváme se rovnou k důvodu…

…Proč orgasmus nepředstírat?

Protože tím dáš partnerovi najevo, že se ti váš sex líbí, že nechceš nic měnit – ty vážně nikdy nechceš dosáhnout pravého orgasmu jinak než masturbací? Mluv s ním, řekni mu své pocity – když se budete snažit oba dva a nebudeš si na nich hrát, možná vše půjde lépe. Sex se nesmí stát honbou za tímhle pocitem!

Každopádně: I proto je lepší si na sexuální hrátky počkat, předčasný sex totiž může způsobit nechuť k podobným aktivitám a potom je o dost těžší orgasmu dosáhnout – proto, nenech se přemlouvat od kluka, aby jste na to „skočili“, udělej to, až budeš doopravdy připravená! Bojíš se, že tě opustí? Jestli tě opustí, to tě asi neměl vážně rád, ne? :)

Předchozí článekFrancouzská manikúra – Fotogalerie a návod
Další článekNejvětší lži o gynekologii
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

6 KOMENTÁŘE

  1. Já si připadám fakt blbě protože já ten orgasmus prostě nepoznám sex mám strašně ráda jsem i uvolněná ale prostě když mi ji kluk tzv. prstí tak mi řekne, mmm tak jsi se udělala a prostě má mokřejší ruku, ale já to ani nevím prostě jen vím, že se mi to strašně líbí a nechci aby přestal, jsem asi hodně divná co?

    • myslim si ze orgasmus bys poznala jsou to takove vztahy svalu, takovi to bum bum bum tam dole :)

  2. Sabina: Můžeš mu říct, ať klidně pokračuje. :-) A navíc, pokud si myslí, že ses udělala, tak je to přeci jen pro něj malé +. Když ty to nepředstíráš a on si to jen myslí… Můžeš mu říct, že ještě nejsi hotová, ale někdy bych od tohohle omylu neodstupovala. :-) Zálěží na tvém pocitu… Orgasmus musíš poznat.. Ten je prostě nezaměnitelnej. :) A pokud ho chceš opravdu zažít, tak se s ním domluv. Asi ho baví, že se ti to líbí, tak proč nepokračovat? ;)

  3. Ahoj můžu se zeptat jak docílím orgazmu pomocí bodu G?je těžké ho najít?vždy když se o to pokouším nemůžu ho nalézt může teda někdo poradit prosím?nebo aspoň pár rad??

Diskuze je uzavřena.