Domů Tělo & Zdraví Menstruace První menstruace a jak o ní mluvit ...

První menstruace a jak o ní mluvit 4.88/5 (8)

205

Týdně a možná i denně mi tu ke článkům o menstruaci přichází neuvěřitelně moc dotazů k první menstruaci, konkrétně úplně nejčastěji to bývá otázka: „Jak to mám říct mamce?“ „Jak jí to mám říct, když se stydím“ nebo „Co se stane, když jí to neřeknu“.

Není úplně v mých silách a časových možnostech (a moc ani v mé trpělivosti) odpovídat každému zvlášť na ten samý dotaz a radit mu konkrétní přístup nebo větu, jak to mamince říct. Každá jsme jiná a každá také máme jinou situaci doma, proto se často stane, že na dotaz vůbec neodpovím, protože to často zkrátka ani nejde, bohužel.

A kvůli tomu jsem se rozhodla napsat a aktualizovat tento článek, kde bych se k tomuhle tématu ráda vyjádřila, poradila Vám a trošku Vám i ušetřila čas nad pokládáním otázek.

Musím to někomu říct? 

Ne, nemusíš. Menstruace je jen a jen tvoje věc a pokud se na to nezeptá někdo, jako třeba lékař (bylo by vážně zajímavé odmítnout se s ním o tom bavit), tak se nikomu nemusíš zpovídat.

I proto, pokud dostaneš první menstruaci a nevíš, jak to říct mamce, uvědom si, že není tvou povinností jí to říkat, jen pokud chceš. V případě, že jsi stydlivá a mluvit o takových věcech je pro tebe malá katastrofa, nech to být, pravděpodobně se to nějak vyřeší samo, možná to mamce časem dojde nebo se na to zeptá až za nějaký čas. Stejně tak pokud s tvou mamkou nevycházíte zrovna ideálně a proto ti přijde hloupé se najednou svěřovat se s něčím takovým, nic se neděje.

První náznaky

Pokud bys to opravdu chtěla mamce říci a stydíš se, protože jen nevíš, jak začít, nemusíš v tom hledat žádné složitosti. Najdi si jen chvíli, kdy tvoje maminka není nervózní, rozčílená a má čas, skvělá je také chvíle, kdy jste spolu samy, protože tě aspoň nebudou rozptylovat cizí lidé (kdo by o krvácení chtěl před cizími mluvit, že?).

A nemusíš to na ní hned vyklopit, stačí použít něco ve smyslu: „Mami, až půjdeš příště do obchodu, mohla bys mi prosím koupit vložky/tampony?“ Taková věta není přímá, ale zároveň mamce hned dojde o co se jedná a půjde rozhovor navázat lépe. Pokud máš starší a rozumnou sestru, hodnou babičku nebo tetu, proč o tom neříct jim a nepožádat je o radu nebo si jen nepopovídat. Často to jde lépe než s maminkou, záleží jen na tom, jaké jsou v tvé rodině vztahy.

I ONA je jen žena

Menstruace není nic zakázaného ani nic, za co by ses měla stydět nebo se toho bát. Je normální, že při prvním krvácení se necítíš zrovna extra skvěle, protože je to prostě nové a často i nečekané. Každopádně uvědom si ten fakt, že i tvoje mamka je také žena, také krvácí, také byla v tvém věku a možná také přemýšlela o tom, komu by to měla říct.

Navíc, pokud jí to hned neřekneš, pokud na to bude myslet, zeptá se tě sama.

Nedělej z menstruace tragédii, nehledej v tom zbytečné složitosti, pokud máš s mamkou alespoň trošku lepší vztah a vážně jí to chceš říct,  zkrátka si najdi vhodnou chvíli, zatni zuby a řekni jí to.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekŠkolní líčení + (foto)návod
Další článekJaký odstín rtěnky ti sluší?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

205 KOMENTÁŘE

 1. To mi připomíná, jak jsem se rok dopředu strachovala, jak to řeknu mamce :D. Nakonec jsem za ní zaběhla a normálně jí řekla, že jsem to asi dostala. Po chvilce to pochopila :D

 2. Osobně si myslím, že je lepší to říct. Stydlivá holka pak bude zašpiněné prádlo před mamkou schovávat stejně jako použité vložky, bude se vymlouvat na koupání atd. Podle mě je mnohem lehčí to prostě mamce říct, než pak třeba 2 roky ,,tajit“. Další věc je finanční stránka – komu se chce utrácet 100kč každý měsíc za něco, co by mu normálně koupila mamka. Takže já vybízím všechny dívky, které se bojí, aby svůj strach překonaly, protože pak budou mít všechno mnohem snažší.

 3. Je mi 13 čerstvě.
  Ještě menstruaci nemám.
  Ale bojím se že ji dostanu někde mimo domov.
  Stydím se mamku poprosit o nějakou vložku kdybych to někde náhodou dostala.
  A koupit si balíček vložek a schovávat to před mamkou to mi přijde ještě horší pak by to někde objevila a to by byl trapas.
  Prosím poraďte mi jak jí mám oslovit a poprosit.
  Děkuji

  • Vůbec se toho neboj – každá mamča to má, myslím že to trapné není, a každý to pochopí (u mě to tak každopádně bylo). :)

 4. Ahoj,moc děkuji Elisho
  A jak jsi to řekla ty poraď mi jak začít rozhovor jak se zeptat?
  Děkuji moc

  • No, já jsem to dostala ve škole (bylo mi 11, skoro ještě 10) a když jsem pak přišla domů, mamka už byla doma. Šla jsem na WC, a tam jsem zjistila, že jsem to dostala, a tak jsem zavolala na mamku, co mám dělat, a ona mi vysvětlila co a jak :) Nebyla jsem na to nějak zvlášť připravená, přestože už jsem o tom věděla, občas jsem si s mamkou nebo starší sestřenkou pokecala! ;) A v tu chvíli, když jsem seděla ve škole, (měli jsme zrovna poslední hodinu) jsem cítila takové… Jakoby vlhko xD! Nebyla jsem si jistá, jestli jsem to vážně dotala, a tak jsem se přesvědčila až doma… Ale teď ke tvé otázce: Souhlasím, že schovávat před mamkou balík vložek je trochu divné. Takže bych se jí na to rozhodně zeptala. Máš starší ségru? Já sice ne, ale vím, jak to udělala sestřenka (má straší ségru). Když přišla domů, zeptala se ségry, která jí poradila ‚co a jak‘ :), a pak to za ní řekla mamce. Pokud sestru nemáš, zkus na to jen tak ‚náhodou‘ zavést rozhovor, třeba: „Mamí, víš co bylo dneska ve škole? Někdo hodil vložku do WC, a on se ucpal“ :P Není to sice nijak extra, ale snad by to pomohlo zavést řeč na ‚tu správnou starnu‘. Mamka se pak třeba zeptá, jestli to už máš – ty řekneš, že ne (pokud to nemáš), a následně jí poprosíš, jestli by ti neukázala, kam schovává vložky/tampony, aby sis je v případě potřeby mohla půjčit. Apak se jí zeptáš, jestli si můžeš jednu vzít do axny (aktovky), pro jistotu ;) Doufám, že jsem ti alespoň trošku pomohla…:)

    • Pěkná odpověď :) .. já to sice ještě nemám, ale jsem si naprosto jistá jak to řeknu mamce (nemám problém se s ní o tom bavit). Janča

   • já kdzž mě bolí břicho tak mamka začne že by to mohlo být MS. a říká že kdyby jsem to dostala tak ji to mam říct.

 5. Ahoj, mohla bych se zeptat, když mám tampon – můžu se jít koupat do bazénu? Díky!

 6. Ahoj Mers víš mám takový problém.Už rok a půl mám výtok (je normální bez zápachu bíly a nelepí) jenomže já jsem to mamce neřekla.Nevím jestli to ví ale ona mi nic ani nenaznačila tak to asi neví.Ale až dostanu menstruaci tak jí to chci říct ale bojím se, že se mě zeptá jestli sem měla výotk.Co jí mám pak říct?Mám říct, že jo?A když řeknu jo tak se bojím že se mě zeptá proč sem jí to neřekla.Neznáš nějakou dobrou výmluvu?

  A druhý dotaz: když budu mít menstruaci tak to už se začíná chodit ke gynekologovi?

  Děkuji Barča

  • Ahoj,

   myslím, že tvoje mamka se na to nezeptá, nebo alespoň pro to nemá důvod, i ona určitě měla výtok a není to nic důležitého co bys jí měla říct:)

   Jinak ke gynekologovi nemusíš jít kvůli menstruaci, ale kvůli napsání antikoncepce, kvůli nějakým problémům nebo když začneš sexuálně žít – jinak to záleží na tobě.

 7. Dobrý den, přesně na 12. narozeniny jsem dostala manstuaci. dneska je přibližně 4 dny po tom ,ale já to pořát mamce neřekla.čekám na tu správnou chvíly, každopádně chtěla jsem se zeptat, jestli je vhodné používat tampon při každé menstruaci už od té první.
  máme totiš ve škole jako povinný předmět plavání. Vím, že je prý bezpečné si vzít tampon do bazénu, ale nechci si tím „ničit“ tělo už od 1. menstruace a každý měsíc (plavání máme 2x týdně)-tak také se chci na tohle zeptat: je to bezpečné? (jednou jsem už tampon v bazénu, ale opravdu se bojím… (vše proběhlo v pořádku)

  předem děkuju a přeji hezké Vánoce :)
  Amálie

  • Hm…sice nejsem žádný specialista (ani To ještě nemám)…ale vím jistě, jak se cítíš. Bude zvláštní, když nebudeš každý měsíc 2x na plavču, ale s tím se musí počítat. Já osobně nevím, jestli bych si tampon brala, protože když se bojíš…ale když to proběhlo v pořádku, tak ho ani necítíš, ne? A co já „vím“, tak tamponem si tělo neničíš, max. si můžeš připadat trapně a nebo ho při špatném zavedení cítit…:)
   A mamce to spíše řekni (ještě v průběhu menky). Já to prostě řeknu na rovinu. Přesně-počkám si na správnou chvíli a řeknu mamce „Mami, dneska jsem dostala první měsíčky.“…jediné, čeho se tedy já bojím jeto, že to řekne taťkovi-a to nebude zrovna nijak moc příjemné-ale nechci tě strachovat. Každá mamka je jiná, takže hodně štěstí!!

   ^^

   • moc děkuju :-) tobě také přeji hodně zdaru, zatím jsem to neřekla, ale sestra říkala, že to řekla až při 2: mensce, tak si ještě počkám …

 8. Nemáte se čeho bát… Já jsem taky furt přemýšlela, jak to mamce říct, že to bude trapné atd… Ale prostě jednou jsme byly v kuchyni samy, já řekla Mami, dostala jsem to ,a ten hrozný pocit byl fuč :-)

 9. ahoj ješte menses nemam ale jeden tyden v mesíci kdyz se utru tak mam na toaletnim papiru kapky krve ale kdyz si dam vlozku tak je cista tak co s tim prosim odepis moc predem dekuji za odpoved:)

  Bára

 10. Ahoj chtěla bych se zeptat co to je když si dá někdo do klína polštář hýbe s nohama a je to pěkné co to je prosím moc se bojím že bych to nikdy nemusela dostal . Prosím odepiš strašně mi na tom záleží.

 11. Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli můžu říct o menstruaci mamce ikdyž jsem to dostala už asi 10x ? A ještě mám jednu otázku, jak na to bude zhruba reagovat (co na to řekne)? Je mi 12.
  PS. budu ráda za každou odpověď.

  • To víš že můžeš, my si s mamkou povídáme i o tamponech a o výtoku, já jí věřim. Mě se sama ptala, ale když jsem jí to řekla tak mi opověděla že je to dobře, že se ze mě už stává její velká slečna, a pak jsme si povídaly o tom co mám kdy a kde dělat když náhodou. Nebo co budu používat apod.:):)

 12. Ahoj, určitě bych to mamce řekla:) Za to se nemusíš stydět, není to nic zvláštního. Já se také moc bála, ale pak jsem zjistila, že to nic není. Možná se tě zeptá jak dlouho to máš nebo tak něco, ale určitě se nebude zlobit:)

 13. Děkuji moooc za rady, zkusím ji to říct ještě dnes (pokut seberu odvahu). :)

 14. Ahoj chtela jsem se zeptat.Vcera jsem dostala velky ale obrovsky vytok s necim cervenym.Mam to uz?nevim jestli to mam rict mamce.

  • Jop, myslim že máš, podle toho jak to popisuješ.. Já bych to řekla mamce tak jako tak.

 15. Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak mám říct mamce, aby mi koupila tampony, já se hrozně stydím. Děkuji za odpovědi. Z.

  • Ahoj:) Já jsem se taky strašně styděla:D Ale mamka tampony používá takže mi jen řekla že musim používat jenom ty mini. Takže řekni třeba,: Mamí? Koupila bys mi tampony? Nebo si je kup sama. Já jsem si jako první kupovala Ob pack teen. Jsou tam mini i normal. Hodně štěstí a nestyď se:)

 16. No já to mamce řekla úplně normálně, hned když jsem to dostala, aby mi vysvětlila co a jak. Není to žádný tabu, vždyť je to vaše máma. ;)

 17. ja sem mamce řekla že mě bolí podbříšek a zada a ona mi řekla že za chvíli budu mít menstruaci, je to pravda?

  • Může, ale i nemusí :) Většinou právě před menstruací bývá hodně nevolno a k tomu Tě můžou bolet záda, nohy nebo hlava… Ale tak může to být i třeba z něčeho jiného… Ale radši buď připravená ;)

 18. Já jsem to řekla mamce jen tak (když jsem to měla poprvé) ale pak mě štvalo, že se o TO strašně zajímala a strašně se starala abych na něco nezapoměla. To mi bylo HODNĚ nepříjemné…co mám dělat?

  • já bych jí prostě na rovinu řekla, že mi vadí jak se chová a že jsem v pořádku a ať se tím netrápí ;)

 19. Mám dotaz: Mám pomerně dost nepravidelnou menstruaci. Většinou ji mám po 18 dnech, někdy po 16 (což je podle mě málo, hlavně je to nepříjemné) a pak ji mám třeba po 30 – 32 dnech. Vadí mi to, hlavně teď na prázdniny, kdy mám plány (moře, dovolená, různé akce..) a nevím, kdy to dostanu. Bude mi 15, menstruaci mám rok. Je nějaká možnost, jak mít menstruaci pravidelnější ? Děkuju za odpověď. :)

  • Ahoj, zatím nepravidelná menstruace v tomhle věku po takové době není nic divného. Jediné takové řešení na pravidelnou menstruaci je hormonální antikoncepce, ale pokud nevedeš sexuální život a nemáš k tomu jiný důvod, asi bych jí zbytečně nebrala, přeci jen to není žádná legrace.

    • Možné to je, hlavně v začátcích menstruace u mladých slečen to není úplně neobvyklé.Když se to stane jednou nebo dvakrát tak nevadí, kdyby se to ale opakovalo, raději s tím zajdi k lékaři.

 20. Je mi 13 za pár měsíců mi bude14 a jednou mě cely den bolelo v podbřišku a měla jsem pocit unaveni a pak v noci jsem šla na záchod akdyž jsem se utrela tak jsem tam měla hnědý vytok s krví blíží se menstruace nebo co se to děje??? Prosím odpověď

  • Zřejmě to byla menstruace první je taková nahnědlá a mamce tu určitě řekni, ne jenomže bude ráda, protože by se taky mohlo stát že bys to nedostala vůbec, moje mamka byla ráda a dokonce jsme to oslavily… A navíc ti řekne pár užitečných rad atd… A gratuluju je z tebe žena … :D

 21. Radši jí to řekni. Když to bude vědět poradíti-pomůže. A plašit jí nebudeš sama to přeci dostává každý měsíc né. Neměj strach a nestyť se je to přeci úplně normální věc skoro jako dýchání,pití atd. Kdyby mi máma při prvních měsíčích neporadila ze spostou věcí nevím co bych si tehdy počala. Všechno bude OK. :-)

 22. Ahoj, ještě to nemám, nevím jestli je to v pořádku, už je mi čtrnáct a 4 měsíce a mamka i babička to dostali už ve třinácti. Všechny holky že třídy už to mají a mě se smějou. Docela mi to vadí, směje se mi i moje bývalá nejlepší kamarádka.

  • Ahoj, nejsem Mers, ale snad to nevadí. Je to v pořádku, můžeš to dostat až klidně kolem 15. roku života, takže zatím buď v klidu. ;) A kašli na to, že se ti někdo směje, užívej si toho a buď ráda, že to ještě nemáš!! :)

  • Ahoj, ja to dostala až pár měsíců před patnáctýma narozeninama. Nejsi divna nebo tak, nektery holky to dostanou az kolem patnacti, nektery uz treba v 11. Holky by ti spis meli zavidet, nemusis resit vlozky, tampony a kdyz ses mimo domov tak resit to kam si dojit na zachod :) v klidu, ono to prijde :))

  • tohle nechápu -__- proč?? vždyť to je úplně normální!!! mě by to štvalo-mě je půl roku 13 a mamka to dostala ve 12ti-ale to je podle toho kolik měřily a vážily v té době….hlavně holkám vysvětli, ať se ti nesmějou, to pak nejsou kamarádky!!! ,že to můžeš dostat až v 15ti-fakt nechápu!!

 23. Ahoj, zanedlouho mi bude 11 a často mě bolí pod bříško a nevím jak s mamkou o tom navázat řeč….Poradte prosím

 24. příde mi že mamka se sdytí ni o tom říct nevím o mám dělat…prosím poradte…

  • Ahoj, jestli te to tak trapi tak se kousni a rekni ji to, ulevi se ti :) segra to ted v 11 dostala a normalne sla za mamkou a vse v klidu :) chapu ze se stydis, ale myslim si ze kdyz zacnes tak mamka pozna ze se s tebou muze o tom normalne bavit a vse bude v poradku :) nevim jaky mas vztah s mamkou, ale jde o to se kousnout a ikdyz to ze zacatku je takovy divny a trapny tak to bude dobry :) je to muj nazor, Mers i ostatni by to treba resili jinak :))

 25. Ahoj když někdo masturbuje a ještě to nemá je to nějak k ohrožení že menstruaci nedostane?

 26. Ahoj všichni, já to dostala asi před třemi dny na dovolené! Naštěští ke konci, takže jsem se jeden den nekoupala! Nejdřív jsem měla na kalhotkách takový červenohnědý výtok a pak už to bylo :D Mamce jsem to říct musela ať tak nebo tak, prtože vymlouvat se u moře že nechci do vody a schovávat špinavé spodní prádlo se mi nechtělo tak jsem jí to řekla, vše mi vysvětlila ještě se zasmála…Já myslím, že to všechny co se bojíte nebo nevíte jak jí to říct prostě na rovinu řekněte, třeba: „Mamí mám na kalhotkách červenej flek“ jako já :D a nebo prostě když budete o samotě oznamte: „Mamí asi jsem to dostala“ Hodně štěstí!

 27. Já jsem to dostala před 2 lety, od té doby nic. A k tomu jsem to ještě dostala u táty. Naštěstí tam byla moje nevlastní máma. A oznámila jsem jí to takto : „Álo, bud to jsem se pos*ala nebo mám menzes“ :D :D

 28. AHoj potřebuji se zeptat když jsem svojí čtvrtou menstruaci dostala včera asi ve 4 hodiny tak to mám počítat jako první den a dnešek už druhý ? Nebo mám dnešek počítat jako první …. ach jo …. :‘-(

 29. Prosímtě potřebuji co nejrychleji ukončit menstruaci a je mi 13 let . Ten citron jsem zkoušela ale to nepomáhá moc , ale existuje ještě něco ?hlavně ne antikoncepci … a jiné prášky to nechci ale spíše nějakou babskou radu je ještě nějaka ….???,, Nebo protřebuji prostě nějakou radu. díki ♥ ♥ ♥

   • zkus heřmánkový čaj, horkou koupel nebo si nahřívej podbřišek…. nevím jestli něco z toho funguje, ale někde jsem to četla, že by to mělo oddálit menstruaci ;)

 30. Ahoj holky , a Mers : menstruaci mám už asi půl roku a pár měsíců . Teď jsem ji měla a ještě trochu mám ….jenže problém je v tom že asi 3 dny ke ASI konci menstruace která trvá u mě 7-8 dní ji mám teče mi krev a potom asi 3 hodiny jen žlutý výtok a potom zase krev a potom výtok ALE dnes mi tečou hnědé fleky velké nějak jak padesátikoruna a už by to mohlo zkončit jenomže mě bolí a píchá v podbřišku a to je skoro vždy ke konci menstruace je to hrozné to je pořád a dokud nedostanu další mens. mám takové problémy ALE s mamkou ani s doktorkou to řešit nechci a ani nebudu to nepřipadá v úvahu …můžete mi nějak poraditi ? ahojíček . je mi 13 jen dodávám :'( :‘)

  • Nemyslím že je to nějaký velký problém, menstruace má různé fáze a často se to může měnit třeba i podle toho jestli bereš nějaké léky nebo v jakém psychickém – duševním stavu jsi. Pokud nemáš jiné problémy neřešila bych to. Jen pokud by se to zhoršovalo nebo by to bylo příliš bolestivé.

 31. Ahoj Mers prosim odpověz mi na toto je normální že když masturbuju v podstatě si dráždím poštěváček tak že se mi potom to kolem zvětší a když přestanu tak to potom zachvílí je normální zase a změnší se mi. A potom mám pocit že mě to láká a musím třeba zase .Já se bojím že to není normální že se mi to takhle zvětšuje a změnšuje. odpověs mi prosim . ahoj

  • Ještě něco : A když masturbuju tak se mi pod poštěváčkem něco zvětšuje jako bulka a přestanu a zmenší se pak zase a občas to začne bolet ale to občas. Je i tohle normální prosím mám strach.

   • Je to zcela normální. Jakmile začneš dráždit klitoris, tak se vzrušíš a díky tomu se klitoris naplní krví a zvětší svůj objem, klitorisu se proto říká „zakrslý penis“.

 32. Ahoj,
  žádám o radu!je mi 11 let a mám už 2-3 roky výtok je to normální?A nevím jak to říci mamce s tou menstruací až jí dostanu jsem hodně ale hodně stydlivá vůbec doma o ničem takovým nemluvíme!

  • Ahoj je to normální neboj se toho ale už by jsi měla menstruaci očekávat protože když máš výtok tak dlouho tak menstruace zachvíli dorazí .Též jsem měla tento problém jak to řeknu když o tom vůbec nemluvíme a potom když jsem to dostala byla jsem šoku až tak hodně že jsem to šla rychle říct , řekla jsem jen : Mami já mám na kalhotkách krev , mamka mi řekla co mám dělat a bylo to . Zkus to tak nebo zkus až bude v práci ji napsat sms .

  • Ke gynekologovi se může jít když mens. dostaneš ale nemusíš !!! Nebo když máš problém nějáký s menstruací nebo tak . Ale mělo by se tam jít od 15ti ale pokud nemáš problém tak můžeš tam jít i později.

 33. Čau Merss :) Dostala sem menstruaci dnes myslim že to bylo asi kolem půl 12 to je ale moje asi pátá a nebo šestá menstruace. Vždy o ni mamce říkám ale ted se nějak bojím nevim proč. Potřebuji ji co nejrychleji zastavit je to důležité prosim odepiš mi na otázku : Jak ji to říct když musím a jak ji co nejrychleji zastavit nějakým heřmánkovým čajem nebo tak ?

  • Prosím odpovězte mi děkuju. Mamk to víííííííí ale jak ji zastavit babské rady alespoň . Děkuji moc krásný blog Mers

 34. Ahoj holky, teď TO mám poprvý, ale trvá to už od středy a teď je nedele.je to normální, když je to poprvé? Děkuju :-)

 35. Ahoj potřebuji se zeptat. V sobotu jsem měla na spodním prádle takový hnědý flek. Pak v neděli mi bolel celý den podbřišek a dneska to mám takový hnědé, růžové a trochu i červené. Chtěla bych se zeptat jestli je to menstruace a nebo ne. Prosím odpovězte. :(

 36. ahoj ja sem to nedostala ale mam par mesicu vytok ale chtela bych se zeptat mamka rikala ze to chce videt az to dostanu co ji mam rict ze to nechci

 37. Vcera sem dostala prvni menstruaci,mela sem na kalhotkach tmave hnedy výtok a v nem asi tri kapky krve mamce sem to nerekla a hledala vsude jestli je to menses a jak ji to rict mame totiz v rodině tatku a pak my dva brachy Lukáše a Honzu a ja nechci at o tom vi oni nebo at taťka něco nerika at mu to mamka potom neřekne napadlo me ze bych ji mohla rict : mami mam na kakhotkach krev … Ale mamka kdyz sem minule odjíždela na nejakou skolu v přírodě dala mi vlozku kdyby nahodou a chtrla ni ukázat jak se tam dava jestli to nevim ale mamka to dostala az v 15 a ja to mam v 11 a trictvrte je mi strasne trapné protoze bydlíme v malinkatem bytě D hrnou koupel niž proste 2+1 a ja nevim jak si buud měnit vložky kdyz se rano uz pereme o koupelnu : ( prosim poraďte mi go nejdriv dneska se to chystam nejak mamce rict :(

  • Hele, to je různé. Správné řešení, jak jí to říct je to, co tě napadne jako první:) Já jsem to dostala a jak to řeknu jsem se připravovala roky předem;D Ale stejně nakonec jsem se hrozně zakoktala a když byla mamka sama, tak to vypadalo-ten náš rozhovor:,,mami,já no… asi už to, to tamto,no…“ a ona to pochopila, naštěstí:) hele, chápu, jak se bojíš, spíš stydíš:) Všude to čteš, ale je to pravda-mamka je taky žena a taky to měla někdy poprvé:) A my jsme také malý byt… a vložky jsou jak na potvoru schované pod umyvadlem, takže každý by mohl vidět jak si ji beru… tak během dne nejsou všichni v koupelně, tak to dáš;DJinak já vždycky předpřipravím na ráno do pokoje a měním v pokoji:) Samozřejmě-řádně schovaná pod stolem/za skříní;D A mamce prostě řekni…popros ji, ať to nikomu neříká…. a máš to;)

   • Díky,za radu problem je v tom ze my sice se budeme stěhovat a ja mam pokoj s brachama a oni sou tam celej den a hrajou na počítačích :( tak nevim jak to udelat

    • Tak jak jsi to zvládla ? Vím mám podobné problémy (Anonymko :( ) …..

 38. Ahoj chtěla bych se zeptat jestli dostanu první menstruaci ve stejném věku jako moje sestra. předem děkuju za odpověď. :D

  • Ne, takhle je to možný ale každý je originál takže asi ne. Každý má svůj čas stejně jako když začneš mluvit, chodit.. Není to vždycky přesně určitý dopředu kdy.

 39. prosím, nevíte, za jak dlouho to můžu dostat, když mám už několik měsíců výtok a nevím, kdy to dostanu… proaííííím poradtě…

 40. ahoj, dva dny mám hnědý výtok, myslíš že bych to mohla dostat? občas mě ted pobolívá hlava a mám i mírné křeče v podbřišku. Jo a ještě je ten hnědý výtok normální? nezapáchá ani mě nijak nesvědí pochva

 41. Ahoj Mers, je mi 12 skoro 13. A na intimce jsem před třemi dny našla s výtokem kapky krve. Nebylo jich moc tak tři. Před tím (asi den) mě trošičku bolelo břicho. Byla to první menstruace nebo jen špinění před ní? Jestli to první menstruace nebyla znamená to že se mi blíží? Díky za odpověd´.
  :P

  • Promiň že nejsem Mers ale , také o tom už něco vím mám měsíčky rok :( Je zřejmé , že to byl náznak první menstruace , nos s sebou když někam jdeš vložku zachvíli to přijde ! Drž se ahoj .

    • Ahoj :)) určit se to opravdu nedá , ale můžeš mít před menstruací a i jiné problémy třeba žízeň velkou ,kdy tělo potřebuje více tekutin to se mi stává často :) Ale pokud ten výtok s krví byla už 1 menstruace je možné že by jsi ji mohla dostat nějak za 21 -28 dní , ! ( Ale není to stoprocentní ) Papa :) .

   • Ahoj, mám na tebe ještě jednu otázku… Od té doby pořád nic, ale podbřišek mě mírně pobolívá. Za jak dlouho to asi přijde ( v řádu měsíců). Díky :P

    • To se snad ani nedá určit, je to hodně individuální =) Pro jistotu ale nos v batohu vložky a měj intimku. Tak se ti nemůže stát, že by tě případná menstruace zaskočila ;)

  • No, především vylézt co nejdřív z bazénu, aby se krev moc nešířila. Bylo by asi dobré, kdybys to nahlásila plavčíkovi (pokud se jedná o veřejný bazén) nebo jiné osobě, aby se voda mohla případně vyčistit a vydezinfikovat. Samozřejmě nevím, co se přesně bude dít, nikdy jsem to nezažila, ale myslím, že takhle to bude správně =)

 42. dik treba kdyz to je nepravidelne tak se nechodi do bazenu aby ti druha nezacla v bazene:D

  • Taky možnost =) Nebo ještě použít preventivně mini tampón. Brala jsem to spíš, když už se ti ta nehoda v bazénu stane ;)

 43. Ahoj, Mers.Dneska a vcera me boli podbriskem a mam takovy spinavy vytok.Myslis ze to dnes dostanu? Prosim odpovez mi diky. A jen pro info je mi 12 let.

  • Ahoj.Sice sem měla teprve 1 menstruaci ale už sem poučená od kámošek,od mamky atd.No pokusim se poradit :D

   Je možný že to dostaneš ale taky teď nemusíš.Podle toho jakou barvu výtoku máš?.Jestli ti hnědne nebo třeba až červená je VELKÁ pravděpodobnost že se jedná o tvoje první MĚSÍČKY:)
   Jestli chceš řekni to mamce to cos napsala tady.Přece jenom je to tvoje mamka mohla by ti pomoct z její zkušenosti udělat ti tu teplou láhev na břicho aby se ti uvolnilo břicho a nebolelo nebo tak by ti mohla pomoct-:) Ale jestli nechceš popovídej si nejdřív třeba s dobrou kámoškou tak sem to udělala já :) Ale jasně nejdřív sem to řekla kámošce a o půl hodiny hned mamce:) Ale jak říkam mohla by ti říct z její zkušenosti :)

 44. No já sem to dostala 27.12.2013.Šla jsem na WC a na kalhotkách(ten den sem měla červený kalhotky jako barvu kalhotek)no a měla sem něco nějaký fleky nešlo nic poznat tak sem si myslela že je to zase výtok.No utřela sem se a toaleťák byl lehonce hnědo-červenej a jako by v tom byli kousky soplí.šla sem na počítač a říkala si.Třeba sem se někde škrábla necham to být stejnak mam na kalhotkách malinký skvrnky uplně mimi ještě k tomu slabý.Mě to nedalo zase sem šla na WCto trochu „prozkoumat“.Pak mi na WC docházelo že to budou krámy.Mamka byla v koupelněže se de koupat já sem šla ke koupelně a říkam..“Mami?“…..Mamka „No? já nic neříkala mamka“Coje!? já říkam „no já sem to ASI dostala“(nevěděla sem to jistě jestli to byla menstruace a mamka řekla „cože?“ a já „no slyšela si dobře.a mamka že zajede koupit vložky.a chtěla si o tom povidat i do teď..Hruza jak bylo bylo trapně chtělo se mi z toho brečet jak mi bylo trapně..

  a chtěla sem se zeptat.Je v pořádku když mi moje 1 menstruace trvala 12 dní?.Mamka mi řekla že při první je to v pořádku že se jí to stávalo..?

  • Ahoj Nixii, nemusí ti z toho být trapně, tvoje mamka je přece jenom taky žena =) Co se týče délky menstruace, je to normální, bude chvíli trvat, než se ti upraví na pravidelný cyklus.

   • Ahoj conseil, já jsem ta holka, která ti psala na tvůj web ohledně toho kluka:-) jen abys věděla- přečti si tu zprávu od nějakého Martina- on zešílel????? :-(

   • Ahoj…No nevim bylo mi to tak trapný e bych radši skočila z okna:D a netrvalomi to 12 dní ale 9 protože sem měla přetočenej kalendář :D
    Ale chtěla sem se zeptat když mi to skončilo 5.1(mojeprvní) kdy to zase dostanu? :D

   • Conseil?
    Jak sem si prohlídla tvůj web všimla sem si že jezdíš na koni..(y) Já taky :D
    Můžu chodit na koně když mám krámy?..

    • Ahoj Nixii, pravidelný menstruační cyklus má zhruba 28 dní (s antikoncepcí přesně), to znamená, že 21 dní nemenstruuješ a 7 dní ano. V tomto případě bys teda další menstruaci měla dostat 26.1. Jelikož ale toto byla tvoje první menstruace, musíš počítat s tím, že bude tvůj cyklus nepravidelný – měsíčky můžeš dostat třeba až za dva tři měsíce, můžou trvat různě dlouhou dobu atd. To by se ale mělo asi do dvou let ustálit. A k tvému dalšímu dotazu – ano, na koních můžeš jezdit i s menstruací =) Vlastně můžeš dělat jakýkoliv sport, včetně plavání (to ale musíš mít tampon).

    • No já si jednou na koně vzala tampón a když sem vysedávala cítila sem ho a měla sem ho zavedenej dobře(doufám) nemám žádný problémy při zavádění a zavedu ho na celou dýlku ukazováčku…

    • To je opravdu zvláštní, tampon bys neměla cítit v žádném případě – ani při vysedání v klusu. Jestli jsi ho cítila i v kroku nebo cvalu (nebo vlastně kdykoliv), tak jsi si ho špatně zavedla. Jestli jsi ho ale cítila jen v klusu, je možné, že se tím pohybem začal posouvat, což by ale neměl, jelikož ho drží poševní svaly. Kdyby tento problém nadále přetrvával, zkus si příště vzít vložku ;)

    • A jestě sem se chtěla zeptat jestli mužu při menstruaci používat vložky i tampony že třeba na noc tampon a na den vložku?

    • Dobře.Já chci přejít na tampony..nevim jak to mamce říct.Až mi dojdou vložky tak chci aby mi koupila tampony ale nevim co na to řekne nebo tak.Když sem to měla poprvý ukázala sem co sme to dostali ve škole takovej ten diář+O.B tampony ale bylo jich tam asi 4 a už mám jen 2 a mamka řekla že při první si je brát nemám..Ale nevim jak jí to říct no..protože vložky nechci z toho důvodu že jak já spim na boku tak jsem od toho celá špinavá a většinou i oblečení.a jak je to s tim koncem menstruace to se nesmí brát tampony?.

 45. To je jako vtip to: hledám holku která by chtěla oplodnit???????!!!!! Co to má znamenat????!!!! Tohle jsou stránky pro holky!!!!!!:-[

 46. a kolik je ti let tady ty stranky jsou pro 13 lete holky jestli ti to nevadi napis ten komentar prozeny.cz tam ti mozna nekdo napise
  ps:mam 11

 47. terka jo a napsalo vam to ze ten muj komenter ceka na schvaleni kdyz sem tam napsala email

  • Ahoj nevím to jistě Tery ale asi je to když už jsi kolem věku 40 let a končí ti menstruace ,, navždy “ . Asi :) Nevím to také , ale ahoj.

   • Předmenstruační syndrom je něco jako, že tě před tím bolí hlava a břicho nebo tak ;)

 48. Ahoj holky, za 3 měsíce mi bude 13 a já měsíčky ještě nedostala. Jsme už jen 3 ve třídě a já se bojím, že jak „to“ dostanu, tak si toho ani nevšimnu, protože mě občas bolí břicho zničehonic. Výtok už mám asi rok. Nevíte za jak dlouhou dobu by to asi proteklo? (vím, záleží na síle výtoku) má spolužačce se to stalo. Děkuju

  • Ahoj niki . Někdo to dostane ve 14 někdo v 15 někdo v 11 . Nejde to určit přesně. Za jak dlouho by jsi protekla nejde určit také (ale přibližně za 15 min +,-. ) protože záleží na tom jak tvá mesntruace bude silná. Ale když máš výtok rok je možné , že už to zachvíli přijde , ale výtok před menstruací můžeš mít i 2 roky. Nos si s sebou do školy vložku , kdyby náhodou . Hoď si ji někam do kapsičky do školní tašky a budeš se cítit lépe a bezpečněji. AHOJ.

  • Ahoj,
   Stim břichem, že tě bolí třeba zničeho nic sme na tom stejně … Mám i stejnej věk jako ty a i stejnej měsíc narození :) Mě už například trvají 2 roky výtoky a ještě jsem to nedostala … Ale očekávam to protože mě poslední dny hodně bolí v podbřišku :/ Nemusíš se bát že by sis toho nevšimla ! ucítíš vlhko :) už jen vim od kámošek a holek ze třídy :P takže ždnej strach !!! :))

 49. Dobry den chci se zeptat na nakou vimluvu ja se asi stydim vyhazovat vlozky do kose doma co mam rict babicce ktera je nasla?dekuju za radu a rychlou odpoved

  • řekni normálně , že už jsi žena , nebo že jsi to dostala a že je to přeci normální . :) Nestyď se , neboj se . Přeci i ony menstruaci měli. je to uplně normální neboj se. každá holka či žena to má nebo mít bude :)

   • Ja vim jenze ja se strasne stydim a co jim mam ric ?to mam rict ptoste se stydim vlozky vyhazovat do kose ?ja to rict nemuzu bojim se ze se budou zlobit

    • Tak nic neříkej a jednoduše je vyhazuj a oni si časem všimnou že je tam házíš :) A kdyby se tě náhodou časem zeptali jestli je tam házíš ty ? Tak už prostě řekneš jo , je to přeci normální. Báro :) je to opravdu NORMÁLNÍ . Každá holka na , kterou se podíváš to má nebo mít bude. Věř mi , že se zlobit nebudou , proč by taky měli ? Je to přirozené . Spíše budou rádi , že jsi zdravá a v pohodě :).

 50. .ale nikdo se na tebe zlobit nebude proc by se zlobili.i babicka to jednou dostala poprvé.

  • Ahoj před první menstruací se to nestává , že by jsi zvracela , ale to neznamená , že se ti to nemůže stát, občas se to stane , ale bývá to opravdu málokdy :-)

 51. Ahojky myslíte ze kdyz jsem to asi dostala vcera takže dobrý říct mamce: mami ja mam nějaký hnědý flek na kalhotkach a měla jsem to i vcera. Myslíte ze to pochopi Ps. S mamkou máme dobrý vztah a je mi 12

  • Hno normálně jdi na záchod a až půjdeš ze záchoda tak jí řekni že si to asi dostala:) Nedělejte z toho takovou vědu holky, dyť je to normální ja kdyby vám vypadnul zub.. :D Vaše mamky to mají taky a není za co se stydět

 52. ale jestli je to hneda tak je to jen špinění před první ms.fakt hnede neni mmenstruace

 53. Ahojky, tak já to dvě hodinky zpět dostala :) Nevěděla jsem jak to říct tak jsem si na podporu do ruky vzala svého kocoura a šla za mamkou která byla ve vaně. Jelikož mi bylo špatně již od středy tak jsem jí řekla že už vím z čeho a jen jsem dodala že jsem to prostě dostala.V klidu jsem i s vrnící kočkou v klíně odešla ;) Není to tak těžké taky jsem to dobu řešila :)

 54. Ja mám špiněni a první ms předpovídám v srpnu.a taky si lamu hlavu jak ji to reknu jestli reci nebo v sms fakt nevím:)

 55. Ahoj,
  Ja mám slyzský výtok myslíte že to za chvilku dostanu?předem diky

  • Ano, výtok většinou dostaneš chvíli před menstruací. Ale je otázka, za jak dlouho to pak dostaneš, každá to máme jinak :)

  • Ahoj, slizký výtok mám taky a rozhodně jsem to nedostala! Známkou menstruace je nažloutlý výtok. :-)

   • No né tak úplně já ho měla dva roky než se dostavila menstruace každá to má fakt jinak =)

 56. Ahoj holky , moc se mi líbí vaše podpory :) jsem ráda že si tu takhle navzájem poradíme :) JE jasné že všichni máte strach jak to říci mamině, taky sme to řešily , ale pak stejně všichni přideme na to že to je uplně snadne :) ! Všem vám přeju s tímhle hodně štěstí a když budu vědět tak vám taky ráda poradím ! :) Děkuju, s pozdravem Gábina :)

 57. Ahoj, je mi 12 , za chvilku mi bude 13 … Ještě jsem to nedostala, ale mám tak cca rok výtoky …. co tu čtu vaše komentáře, tak to tu už skoro všichni maj ! říkáte také že to každý má jinak ale stejně bych byla ráda za váš další koment :) děkuju

  • Ahoj. Já jsem měla výtok 2 roky a za ty dva roky jsem to dostala. Pořád máš čas do 16-ti let :-D

 58. No..výtok nemusí mít každá dívka.To je jen upozornění že to za chvíli dostaneš;)

 59. Ahoj,holky bude mi za chvíly 13 a už to mám půl roku.Chtěla bych se zeptat …poprvé jsem to měla docela dost (normélně krev..tak 4 vložky za den) ale po druhé ,potřetí a počtvrté jsem měla jen slabé hnědé výtoky ,byla to vůbec menstruace?Popáte jsem to měla zase normální.A ještě bych se chtěla zeptat je normální že vůbec necítím žádné bolesti před menstruací?A jak si oddálit menstruaci mám to dostat přesně na tábor,ůbec o tom nic nevím.
  Díky za radu.

 60. Ahojky, chtěla jsem se zeptat – výtok mám už rok, cca od svých 14. narozenin a před pár dny jsem měla výtok smíšený s krví… Nebyl nějak zbarvený, jen tam prostě byla i krev (i když jí tam nebylo moc)… Je to už první menstruace nebo ne..?
  Díky za odpověď

  • Je možné, že ano (první menstruace bývá slabší), ale pokud to byly jen kapky krve ve výtoku, je to spíše ukazatel blížící se první menstruace.

 61. Tak holky svoje první dvě menstruace mám za sebou a čekám na tu třetí =)
  Dnes jsem si už koupila tampony a hodlám je vyzkoušet Trochu se bojím jestli to zvládnu a i kdyby ne tak to budu zkoušet příště Koupila jsem si OB mini =)

  • Jsem na tom podobně. Mám jet na švp a bojím se, že menstruaci dostanu zrovna tam. Navíc bych se nemohla koupat. Tak jsem si koupila tampony.

 62. Ahoj Holky. Předevčírem jsem dostala nevim kolikátou menstruaci..A s mamkou nemám moc dobrej vztah.Nic jí neříkám vůbec nic..A dochází mi tampony.No a já mam takovej problém že si je nemám jak koupit protože mám zlomenou nohu a mam berle takže nemůžu do obcodu a mamce to říkat rozhodně nechci aby mi to šla koupit. co s tim? :O prosím rychlou odpověď

 63. Ahoj Vivien já sice mensku nemam ale asi bych poprosila kamarádku nebo třeba starší sestru ahoj alka

 64. Ahoj
  Ja mam slizky divny vytok (ode dneska) nwm co to je :-(
  Budu rada za kazdou radu ;-)

 65. Ahoj prosim potřebuju pomoct dneska mam na kalhotkach hnedy vytok a mam za 15 minut trenink volejbalu mam tam jit nebo ne bojim se ze to tam poprve dostanu :-(((

 66. Ahoj mužů se zeptat když dostanu menstruaci tak dk bazenu nesmim to je jasne ale vadi kdyz se sprchuju nebo si dam koupel ve vane. Predem diky za odpoved.:-)

  • Ne nevadí to, jen po sobě umyj vanu pokud by zůstala trošku obarvená, ale koupat se nejen můžeš ALE MUSÍŠ :) Osobní hygiena je během tvých dnů velmi důležitá :)

   • Klidně se můžeš i koupat v bazénu, stačí, když si zavedeš tampon:-) A jasně, během tvých dnů dbej na osobní hygienu mnohem víc!

 67. Ahoj Sáro do bazénu během menstruace můžeš musíš mít ale tampón. Sprchovat se přímo musíš kvůli osobní hygiěně a koupání nevadí jen to nepřeháněj s mýdlem. Pa alka

 68. Ahoj. Mám výtok asi dva roky, bude mi 14 a ještě menstruaci nemám. Mamka jí dostala už ve 12. Jsem jediná ze třídy kdo ji nemá. Taky nemám skoro žádná prsa a strašně se za to stydím. Když rostou, tak „došpičata“. Jde to nějak skrýt? Podprsenka moc nepomáhá.

  • Ahoj Anett.
   Četla jsem, že výtok před menstruací může trvat 6-18 měsíců – já ho měla docela dlouho. Na menstruaci máš čas do 16 let, pak by se prý měl navštívit lékař. Připrav si nějaké vložky/tampony až to přijde. Prsa můžeš je mít jak malá tak velká, bývá to na genetice, ale nestiď se i když je máš malá;-). A pokud ti podprsenka nepomáhá tak by ti mohla pomoci nějaká menší velikosti-těsnější. Hodně stěstí :)

 69. Ahoj, my v létě pojedeme na dovolenou a já jsem to ještě nedostala a bojím se že to dostanu tam.
  Prosím poradte

  • Mám stejnou obavu. V neděli odlétáme, ale co ti mohu doporučit udělej to jako já. Koupila jsem si balíček 10 vložek a 32 mini tampónů a budeš připravená. I kdyby jsi to nedostala alespoň budeš mít dobrý pocit že jsi nic nepodcenila :)

 70. Ahoj mohla bych se na něco zeptat??
  Je mi 14 a ještě nemám menstruaci! Všechny holky od nás ze třídy ji už dávno dostaly! Mám ještě čas a šanci ji dostat nebo budu muset jít na nějaké umělé vyvolání??
  Předem děkuji za pochopení…!;))))))

  • Dokud ti není 16 není potřeba :) Každá jste jiná a každá jste jinak vyvinutá. Dej tomu čas. Kdyby se to do 16 nedostavilo bylo by dobré promluvit si s mamkou a jít teprve pro ty prášky :)

 71. Ahojte holky
  měsíčky sice ještě nemám ale postavu a všechno na to mám, výtok už asi 2. rok (je mi 13)
  když jsem na záchodě a utírám se tak je na toaleťáku trošičikinka krve ale pak nic poprvé se to objevilo asi před půl rokem nevíte co to mohlo být ? posím odepište :)

  • Mohlo by to být takové „varování“ před menstruační:-) nos u sebe vložky

 72. Ahoj Holky a Mers. Včera jsem ASI dostala první menstruaci. Kolem dvanáctý jsem šla na záchod a viděla,že mám na kalhotkách krev. Dala jsem si vložku a po dvou hodinách jsem to zkontrolovala a byla čistá. Asi v šest večer jsem přijela domů a byla zase špinavá od krve. Dneska mám hnědočervený výtok… Může to být první menstruace?

 73. Ahoj holky, sice to tdy nepatří, ale já jsem fakt stršnej zoufalec… tak prosím vás moc, odpovězte někdo na můj problém ve článku Když o tebe nestojí… díky

 74. Ahoj holky, menstruaci jsem ješte nedostala a mám takový výtok. Znamená to že za chvíli dostanu menstruaci?

 75. Ahoj mers jelikož začíná léto a mám neprav. Menstruaci tak se bojím jít do bazéun že to dostanu zrovna tam co mám dělat?

 76. Ahoj, sice nejsem Mers…co zkusit tampóny? Menstruace má téměř vždy nějaké příznaky, pobolívá tě podbřišek a podobně ne? Vždy, když se takhle cítíš a jdeš k vodě si raději vezmi tampón nebo je alespoň nos s sebou. Vždy ji uvidíš prvně na kalhotkách, tedy na vnitřku plavek ne? Je málo pravděpodobné, že začneš hned prudce krvácet ne?

 77. Nepřemýšlela jsi nad antikoncepcí? Ta by ti cyklus upravila, ale na druhou stranu je zase zbytečné do sebe cpát hormony, když je nepotřebuješ.

 78. Ahoj, čekáš tvou první menstruaci? Nebo už pravidelně menstruuješ? U první menstruace to nejspíš nejde. Ale když menstruuješ pravidelně a potřebuješ vyvolat menstruaci, kterou každou chvíli čekáš, je na to pár rad – červené víno, horká koupel nebo sójové produkty. Menstruace lze vyvolat i u gynekologa injekcí.

 79. Ahoj chtěla jsem se zeptat skoro každý den mám nažloutlý lepkavý výtok je mi 12.ps je mi trapné se ptát

  • Zapáchá? Je jen lehce nažloutlý? Nebo víc? Měl by mít bělavou až průhlednou barvu, nebo jen malilinko nažloutlý.

   • Ne. A je jen malinko žlutý. Díky předem za odpověď.

    Ne.. Je žlutý jen malinko…

    • Tak v tom případě, jestli teda nezapáchá, to bude v pořádku :) Nemusíš se bát

 80. ahoj, je mi trapné se takhle ptát ale už asi rok mám nažloutlý lepkavý výtok je mi 12 a nevím co mám dělat .

  je mi to fakt trapné.:(

 81. ahoj,je mi 12 skoro 13 . občas mě bolí v podbřišku a chutě no …po makrele jsem si dala cukrovou vatu….. snad chápete mojí otázku :) :(

 82. Ahoj je mi 13let před 2 měsícemi sem dostala první menstruci, ted to bude 2 měsíc co ji nemam ?
  Mamce se to stydím říci , a ginekologa se bojím?
  Mam veliký strach.
  Poradíte mi?

  • Čau Nikol me je taky 13 a dostala jsem to před třemi měsíci… První dva jsem to měla a ted už to měsíc nemam ale jak sem si četla u te první menstruace je to prý normální takže bych se asi bejt tebou tak nebála a čekala kdy to přijde ?

 83. Ahoj holky,
  dneska mi je nějak divně celý den mně bolí podrisek a spala bych dokonce jsem u filmu usla- odpoledne. Výtok mám asi tak 3 roky a je mi 12 let. O mensesu vím, mám nej kamosku která se mi svěřuje s Mensez má ji od 10 a něco. A Mamka mne poučila i sestra. Takže o ní vím mám prsa velká jako 2 ze třídy postavu proste zadek stehna trosku bříško, ale ne moc. No,zpět k tématu. Dneska mi je od rána divně. Bolí mně v podbríšku a cítím se unaveně dokonce mám menší chutě na jídlo jako kombinace četla jsem, že todle dělají těhotné či holky před menstruaci tudíž PMS nebo jak se to jmenuje. Kamarádka mi říkala, že před každou menstruaci by asi vyjedla celou lednici a když u nás byla tak říkala, že ji vychází mensky na tento týden no proste jedla různý kombinace sladký a hned na to zmrzlinu a potom kyselý bonbóny. ?
  Já dělám něco podobného teď těhotná být nemůžu s nikým jsem nespala. Může to být příchod mensků?
  Omlouvám se za chyby, normálně s chybama nepíšu, ale zavírají se mi oci

 84. Ahoj holky, je normální, že je mi 13. a ještě jsem to nedostala? Poslední 2 dny mám bolesti v podbřišku a žízeň. Díky za odpovědi.

  • To že ti je 13 a ještě to nemáš? Buď v klidu, máš ještě dva roky čas. Mně je 15 a vsadím se, že si nervozitou, kde ta menstruace asi tak je, kousu nehty víc jak ty…

   Jediný co můžeš, je donekonečna čekat a čekat… tak jako já

   • Jn souhlasim s Ta divná. Nesnasim uplne holky kterym je min jak 14 a pisou sem ze jeste nemaj menstruaci a silej z toho ze ji nemaj strasny. A pak tady az ji budou mit budou brecet….????????

 85. Já jsem svou první menstruaci dostala 23. 4. a zrovna nikdo nebyl doma, mamka měla zrovna odpolední směnu. Cítila jsem, že mám nějaké mokré kalhotky tak jsem šla na záchod a měla jsem tam skvrnu hnědé krve. Další den jsem to musela mamce nějak říct. Když jsme šly, řekla jsem jí prostě mami, mám měsíčky, mohla bys mi koupilt vložky. Ale už si je kupuju sama. Holky, buďte v pohodě, nic to není :-)

 86. Ahoj.je to normální asi měsíc zpátky jsem si o tom s mamkou povídala(ještě to nemám)ale povím vám příběh kámošky.Kamarádka se mnou šla v pohodě do školy.No první hodina super ve druhé hodině ji začalo bolet břicho tak si zašla na WC a řekla že měla nějáký oranžový čůrání a já jí řekla že to ono asi nebude no a na druhý den měla v tašce vložky.Teď uplynuly 2 měsíce a nic nemá každopádně vložky jsou pořád v tašce;-)

Diskuze je uzavřena.