Domů Tělo & Zdraví Gynekologie Jak spát během menstruace, abyste se vyhnuli bolesti a úniku moči

Jak spát během menstruace, abyste se vyhnuli bolesti a úniku moči

0

Profesionální tipy, jak spát během menstruace, abyste se vyhnuli bolesti a úniku moči

Zde jsou profesionální tipy, které vám pomohou lépe spát během menstruace a minimalizovat nepříjemné bolesti a únik moči:

1. Příprava před spaním: Před spaním si odstraňte hygienický tampon nebo menstruační kalíšek a nahraďte ho novým. Ujistěte se, že máte správný typ menstruační ochrany, který vám nezpůsobuje nepříjemnosti při spaní.

2. Pohodlný spací prostředek: Zvolte pohodlnou postel s dobře podloženým matrací a peřinou. Může vám pomoci také použití speciálního menstruačního prostěradla, které chrání vaše povlečení před úniky.

3. Pohodlné oblečení: Před spaním si oblékněte příjemné a pohodlné spodní prádlo. Noste volné oblečení, které nevyvíjí tlak na břicho a pomáhá minimalizovat bolestivé pocity.

4. Správná poloha spánku: Zkuste spát na boku nebo na břiše, ne na zádech. Tato poloha může minimalizovat tlak na pánev a snížit riziko úniku moči.

5. Střídání tepla a chladu: Před spaním můžete vyzkoušet na bolavé místo aplikovat teplý ohřívač nebo ledovou láhev zabalenou do ručníku. Střídání tepla a chladu může zmírnit bolestivé pocity a pomoci vám snadněji usnout.

6. Relaxační techniky: Před spaním si udělejte čas na relaxační techniky, jako je jemná jóga, meditace nebo hluboké dýchání. Tyto techniky vám pomohou uklidnit mysl a uvolnit svaly, což snižuje bolest a napětí.

7. Pravidelný pohyb: Během menstruace je důležité udržovat pravidelný pohyb. Lehká fyzická aktivita, jako je procházka nebo mírné cvičení, může stimulovat krevní oběh a snížit bolest a křeče.

Sledováním těchto profesionálních tipů byste se měli cítit pohodlněji během spánku během menstruace. Pokud však trpíte silnými bolestmi nebo únikem moči, je vždy nejlepší konzultovat svého lékaře.

[highlight]TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu [/highlight]

 

Jak spát během menstruace

Pořádně se vyspat během menstruace může být náročný úkol. Jak spát během menstruace, abychom se vyhnuli bolesti, je stále nepříjemným problémem. Podle studie, 30 % žen má během menstruace potíže se spánkem. Menstruace neboli perioda je přirozenou součástí života každé ženy. Kolísání nálady, chuť na cukr, menstruační křeče a nespavost jsou jen některé z vedlejších účinků.

Spánek může být během menstruace obtížně dosažitelný kvůli hormonálním výkyvům. Některé ženy mají potíže s usínáním, což vede k hodinám převalování.

Vliv menstruace na spánek

Ženy mají v průměru větší problémy se spánkem než muži a menstruace může tyto problémy ještě zhoršit. Předmenstruační hormonální výkyvy mohou snížit sekreci serotoninu, hormonu, který reguluje spánkový cyklus v těle. Ženy s premenstruační dysforickou poruchou (PMDD) mají větší problémy se spánkem než ženy bez této poruchy.

PMDD je spojena se sníženou reakcí žen na melatonin, hormon, který tělu signalizuje, kdy má spát a kdy se má probudit, podle výzkumu. Tato snížená odezva může narušit cirkadiánní rytmus ženy, což jsou přirozené reakce těla na světlo a tmu, které signalizují spánek, bdění a další činnosti.

Menstruační příznaky, jako jsou křeče a bolesti hlavy, mohou kromě narušení spánku ztěžovat usínání a udržení se v něm. Zde jsou skvělé tipy, jak spát při menstruaci.

Tipy pro lepší spánek během periody & amp; Vyhněte se bolesti

1. Najděte si vhodnou polohu na spaní

Naše poloha při spánku může ovlivnit kvalitu našeho spánku, zejména pokud pociťujeme menstruační příznaky. Experimentujte s několika spánkovými polohami, například vleže na zádech nebo na boku, abyste zjistili, která z nich je nejvhodnější. se cítíte nejpohodlněji. Spaní na boku může pomáhat při regulaci dýchání a zmírňují některé příznaky spánkové apnoe. Pokud se vám v této poloze špatně spí kvůli bolesti, zvažte polohu na zádech, která spočívá v pokrčení nohou a stočení těla do klubíčka. Mezi kolena si položte polštář, který zmírní tlak na klouby. Takto se dá spát během menstruace, abyste se vyhnuli bolesti a podráždění.

2. Přitulení do fetální polohy na spaní

Byli jste někdy svědky toho, jak plod leží v matčině děloze? Určitě jste se v této poloze schoulili. Na svaly kolem břicha se uvolní. zatímco spíte, jako by, přináší tolik potřebnou úlevu od menstruačních křečí. Navíc, pokud spíte v této poloze s polštářem, dochází k malé nebezpečí úniku moči.

Instrukce: Vezměte polštář přes krk a položte jej mezi nohy vleže na zádech. Zkontrolujte, zda máte rovné nohy. Neměly by být vyšší ani kratší než vy, protože by to zhoršilo celkový průtok krve. Pokud nemáte sférický polštář, omotejte si přes kolena ručník a položte ho mezi ně. Po několika minutách si všimnete, že vaše svaly jsou uvolněné a vy jste v klidu.

3. Zdřímnutí v dětské pozici

Jste nepochybně zvědaví, kdo spí v pozici jógy. Někteří lidé, věřte tomu nebo ne, to dělají. Množství pohodlí vašich svalů cítit, když jste v dětské pozici, podle studií, je obrovský. Je to, jako by se vaše svaly uvolnily a vy jste byli uvolnění. Tato pozice je také prospěšná pro ty z vás, které bolí hlava. během menstruace. Pomáhá také při navození spánku. Takto se dá spát při menstruaci, protože tento postoj prokazatelně uklidňuje tělo i mysl.

4. Udržujte v ložnici příjemnou teplotu

Vaše tělo obvykle snižuje svou tělesnou teplotu, aby se připravilo na spánek. Na druhou stranu, výkyvy hormonů mohou tuto situaci narušit. Abyste tělu pomohli udržet příjemnou teplotu jádra, nastavte si termostat v rozmezí od. 60 až 67 stupňů Fahrenheita.

5. Raději spí sám

Mnoho lidí sdílí v noci postel s partnerem. I když patříte k většině, pokud máte s partnerem odlišné spánkové návyky nebo jeden z vás v noci chrápe, možná by stálo za to prozkoumat možnost spát sám. Kvalita vašeho spánku může kvůli přerušení trpět a může být také narušen váš imunitní systém.

Před spaním se s milencem několik minut mazlete. Mazlení má některé z stejné výhody jako masážní terapie z hlediska zlepšení nálady a snížení úzkosti, což vám umožní lépe se uvolnit a spát.

6. Udržujte pravidelný spánkový režim

Je méně pravděpodobné, že budete trpět poruchami cirkadiánních rytmů souvisejícími s periodou, pokud budete chodíte spát a vstáváte ve stejnou dobu. I o víkendech naučí dodržování rutiny vaše tělo rozpoznat, kdy je čas jít spát.

7. Pravidelné cvičení

Fyzická aktivita je jedním z přirozený způsob navození spánku. Cvičení brzy ráno nebo pozdě odpoledne může pomoci zvýšit tělesnou teplotu a poté umožnit její pokles, způsobuje ospalost. těsně před spaním. Vyberte si příjemnou aktivitu, například jógu, běh nebo plavání.

8. Jezte lépe

Trávicí problémy, jako je průjem, nevolnost nebo zažívací potíže, mohou někdy doprovázet jiné menstruační problémy.. Vyhněte se konzumaci velkých jídel v blízkosti spánku abyste se vyhnuli zhoršení těchto a dalších střevních problémů. Místo toho, se snažte konzumovat malá pravidelná jídla které se skládají převážně z libových potravin v průběhu celého dne.

9. Výběr potravin

Tryptofan, známý také jako L-tryptofan, je aminokyselina, kterou lze nalézt v mléce, krůtím mase, kuřecím mase, vejcích a různých mléčných výrobcích. Tryptofan byl spojován se snížením deprese a také prodloužení doby spánku. Můžete také vyzkoušet třešně nebo višňovou šťávu, které obsahují velké množství melatoninu. Před zařazením jakýchkoli doplňků stravy do svého režimu se však poraďte se svým lékařem.

10. Kofein by se měl omezit

Omezte spotřebu kofeinu během dne, zejména šest hodin před spaním. Kofein je stimulant, který vás může udržet vzhůru, jak může potvrdit každý, kdo si dal šálek kávy příliš blízko před spaním. Zdrojem kofeinu je také čaj, čokoláda, kakao, nealkoholické nápoje a léky proti bolesti.

11. Najděte si čas na relaxaci

Ve stresu se zvyšuje krevní tlak i dechová frekvence. Tento stav zvýšeného napětí může ztížit relaxaci a usínání. Techniky hlubokého dýchání může být příznivě působí na zmírnění stresu. Dbejte na to, aby se při nádechu a výdechu vždy po dobu tří sekund pohyboval spodní žaludek, ať už sedíte, nebo ležíte.

Jak spát během menstruace, abyste se vyhnuli úniku moči

Přestože jsme navrhli několik způsobů, jak lépe spát a vyhnout se bolesti, může dojít k nějakému úniku, pokud nepřijmete vhodná opatření. Pojďme tedy probrat několik způsobů, jak se takovému úniku vyhnout, které vám pomohou spát během periody bez stresu -.

1. Používejte tampon

Tampon můžete nosit, pokud spíte méně než 8 hodin. Tampony se vejdou dovnitř vašeho těla, takže si nebude protékat při pohybu v posteli.. V případě, že máte ve zvyku zaspávat, není to pro vás ta nejlepší volba, protože nošení tamponů déle než 8 hodin zvyšuje riziko infekce. Pro ty, které pravděpodobně hodně podřimují, můžete raději zvolit vložku.

2. Používejte noční vložky

Noční podložky jsou navrženy tak, aby umožňovaly široký chránič boků, který vás chrání před únikem, bez ohledu na polohu při spánku. Jejich vrstvy jsou antibakteriální a zabraňují růstu bakterií. Obvykle se vyznačují ultratenké absorpční jádro který zajišťuje a zabraňuje krvácení během menstruace.

Abyste zabránili úniku, můžete také nosit náhradní spodní prádlo. Nošením druhého páru spodního prádla budete moci udržet vložku na místě, když spíte.. Navíc díky dodatečné látce máte v případě úniku vody k dispozici další vrstvu ochrany než se dostane na vaše povlečení.

4. Příprava a plánování

Sledování vašeho období vám může pomoci lépe spát během menstruace. Představa o tom, kdy vás čeká příští menstruace, vám pomůže naplánovat, jaké kalhoty si obléknete, jaké výrobky budete používat a jaká další opatření, jako je používání chráničů matrace nebo tmavých ručníků na posteli, učiníte.

5. Ráno pomalu vstávejte z postele

Pokud nosíte vložku, abyste zabránila úniku vody během menstruace, je to pro vás důležité. dobrý nápad pomalu vstávat ráno. Vlivem gravitace se vám menstruační krev bude hromadit v pochvě, místo aby odtekla najednou. Když vstanete, veškerá menstruační tekutina, která se nahromadila ve vaší pochvě, vyteče najednou. V tomto okamžiku vstávejte z postele pomalu, abyste zabránila úniku.

dieta

Profesionální tipy, jak spát během menstruace, abyste se vyhnuli bolesti a úniku moči

Zapomeňte na nepohodlné těsné prádlo

Je důležité nosit pohodlné a volné spodní prádlo, které nezatlačuje na břicho a nedráždí kůži. Doporučuje se používat bavlněné kalhotky, které umožňují pokožce dýchat.

Použijte vhodnou hygienickou vložku nebo tampon

Vyberte si hygienickou vložku nebo tampon, který je vhodný pro váš tok menstruace. V případě silného menstruačního krvácení můžete zvážit použití vložek s větší absorpční schopností nebo tamponů s vyšší kapacitou.

Zkuste polohu spánku na boku

Poloha spánku na boku může pomoci uvolnit tlak na břicho a snížit bolestivé pocity během menstruace. Zkuste položit polštář mezi nohy pro lepší podporu a pohodlí.

Vyhněte se kofeinu a těžkému jídlu před spaním

Kofein a těžké jídlo mohou stimulovat nervový systém a ztížit vám usnutí. Pokuste se vyhnout konzumaci kofeinu a těžkých jídel před spaním, abyste získali lepší a klidnější spánek.

Vyzkoušejte teplý obklad nebo horkou lázeň

Teplý obklad na dolní část břicha nebo horká lázeň mohou ulevit od bolesti menstruace a uvolnit napětí ve svalstvu. Ujistěte se, že teplota je příjemná a ne příliš horká, abyste se vyhnuli podráždění kůže.

Cvičte a rozvíjejte relaxační techniky

Pohybová aktivita a relaxační techniky, jako je jóga nebo meditace, mohou snížit bolestivost menstruace a napětí ve svalstvu. Zkuste cvičit nebo se zaměřit na své dýchání před spaním, abyste zklidnili mysl a uvolnili tělo.

Použijte speciální menstruační produkty

Na trhu existují speciální menstruační produkty, jako například kalíšky nebo pleny, které mohou poskytnout lepší ochranu a pohodlí během spánku. Jejich opakované použití může také snížit úniky a nepohodlí při spaní.

[highlight]TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu [/highlight]

Podívejte se, jak funguje dieta:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – hubnutí a zdravý životní styl

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno