Rande naslepo – na co si dát pozor? 5/5 (3)

Přichází jaro a pokud ti sněhové vločky nepřinesly vztah a ty jsi stále single, počítám s tím, že se budeš chtít s nějakým milým klukem co nejrychleji seznámit. Pokud se kolem tebe zrovna nepohybují kluci, kteří by za rande stáli, můžeš je zkusit ulovit naslepo. Rande naslepo je častým způsobem randění, přináší s sebou ale určitá rizika. Nejen o nich ti dnes řeknu.

Rande naslepo není pro nesmělé holky!

Ze všeho nejdříve si řekneme, pro koho rande naslepo určitě není. Protože s sebou obnáší spoustu napětí, stresu i povinnost přisednout si k úplně neznámému člověku a dát se s ním do řeči, není rande naslepo tím pravým pro nesmělé holky. Pokud jsi tedy spíše introvert, který sám od sebe řeč nezačne nebo jsi pouze nesmělá s oslovováním cizích kluků, nejspíš rande naslepo nezvládneš. Sama možná připouštíš, že ti jde internetová konverzace mnohem lépe než ta na živo a to je kámen úrazu. V rande naslepo zkrátka budeš muset jít z kůží na trh, domluvit si s klukem schůzku a doufat (pokud jste si ještě nevyměnili fotografie), že se ti bude alespoň trochu líbit. Většinou se domluvíte na tom, jak se poznáte a tudíž pokud kluka uvidíš jako první, budeš to ty, která si bude muset k němu přisednout a dát se s ním do  řeči. A to je hodně těžké, zvládneš tento krok?

Rande naslepo ti může přinést nový vztah, ale i trapnou chvilku

Tím tě samozřejmě nechci nijak odrazovat i nesmělé holky mohou vyrazit na rande naslepo, bude to však pro ně mnohem náročnější než pro extrovertní a odvážnější typy. Co můžeš od rande naslepo očekávat? Nedoporučuji si ho malovat narůžovo, protože žádná seznamka záruky nenabízí.  Ano, můžeš hned napoprvé potkat super kluka, se kterým si padneš do noty. Také ale můžeš zažít trapné chvilky s klukem, který vůbec nevypadá na popis, který ti dal a povahově ti také nesedne. A proto buď připravená i na tuto možnost, ať nejsi příliš zklamaná.

Na co si dát pozor při rande naslepo?

Rande naslepo však může být i velice nebezpečné, to v případě, že si schůzku domluvíš s nevhodnou osobou. Co ti může hrozit a na co si dát pozor?

1. Bude to trapné

V uvozovkách to nejmenší, co se ti při rande na slepo může přihodit je to, že to bude hodně trapné. Nebudete si mít co říct, kluk ti bude nesympatický a tak dále. Ale s tím musíš počítat. Pomoct si můžeš tím, že si připravíš více konzervačních témat. Uznej, jen o počasí mluvit nemůžete. Také by ses měla uvolnit a rozpovídat se. Pokud bude nesmělý kluk, musíš vzít konverzaci do vlastních rukou a pokusit se ho rozmluvit.

2. S klukem si sice hezky popovídáš, ale na vztah to nevidíš

Možná, že se s klukem budete na schůzce hezky bavit, ale na vztah to nebude. Co pak? Je zbytečné dávat mu plané naděje. Na rovinu řekni, jak to je. Tím mu ušetříš čas a předejdeš odmítání dalších schůzek.

3. Můžeš potkat úchyláka

Protože internetová diskuze snese opravdu hodně, měla by sis uvědomit, že za profilovou fotkou se neskrývá ten, za koho se dotyčný vydává. Potkat můžeš i dost nebezpečné týpky, kteří zneužívají podobných seznamek, aby se dostali k nezletilým slečnám. V tomto případě je velice důležité rozmyslet se, kam na rande půjdeš. Nesjednávej si schůzku pozdě večer a na místech, kde se nepohybují lidé. Pomůže, když si určíš známé prostředí, ze kterého můžeš rychle zmizet.

4. Může se ti něco stát

Nedělám si legraci, když teď řeknu, že při rande na slepo se ti může leccos stát. A proto k výše zmíněnému připojím i radu. Ať už jste si vyměnili fotografie nebo ne, vždy můžeš situaci napřed obhlédnout. Ať už tím, že schováš smluvenou červenou šálu pod kabát nebo si nasadíš sluneční brýle. Zkrátka se zkus maskovat. Tím si dáš trochu času, aby sis dotyčného prohlédla a usoudila, zda schůzku s ním zvládneš.

5. Můžeš riskovat své soukromí

Během rande naslepo není dobré sdělovat tvé osobní informace. Informace jako  telefonní číslo, adresa domu, kde bydlíš či škola by měly být tabu do té doby, než se s dotyčným lépe poznáš. Předejdeš tak nemilému obtěžování z jeho strany v případě, že se ti nebude líbit.

A co ty? Už jsi někdy byla na rande naslepo? A podělíš se s námi  o zkušenosti z něho v  komentářích?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. Rande na slepo, nevěřila jsem, ale ted uz mám půl roku přítele… A poprvé jsme se viděli po týdnu chatování na fb 😇

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist