Kam na dovolenou na jaře? Přečtěte si 3 skvělé tipy! Zatím bez hodnocení.

Zimě odzvonilo a počasí se pozvolna transformuje do jarního režimu. Ale co když vás teplota na venkovním teploměru neuspokojuje a toužíte po relaxaci tam, kde je přeci jen trochu tepleji? Význam jarní dovolené spousta lidí podceňuje, což je škoda. Nabízí se nespočet míst, kam se vyplatí podívat právě na jaře!

1. Pafos – místo zrození Afrodité

Kypr je úžasný ostrov, který však během hlavní sezóny čelí poměrně velkému náporu turistů. Pokud na něj zamíříte v době, kdy teprve rozkvétá a teploty jsou tak akorát na podnikání aktivit všeho druhu (procházky, cyklovýlety, treky…), nebudete litovat. V Pafosu a jeho bezprostředním okolí narazíte na jedinečné památky a krásnou přírodu.

2. Sicílie – malebná architektura dvou kultur

Na Sicílii se nejezdí jen za sluněním. Navštívíte-li ostrov v období jara, užijete si především poznávací výlety, které se nesou v duchu obdivování řeckých a římských ruin. Okolí Palerma vás neomrzí ani poté, co se nasytíte zdejší architektury – toulky po vrcholících kopců a pohledy na impozantní Etnu jsou nezapomenutelné.

3. Marrákeš – jarní Afrika je úchvatná

Marocký Marrákeš, to je především legendární orientální trh, na kterém strávíte dlouhé hodiny. Tržiště Jemaa el-Fna je natolik rozsáhlé, že v něm nepozorní turisté snadno ztratí. Nedílnou součástí čtvrtého největšího města v Maroku (a mimochodem pátého nejnavštěvovanějšího místa v Africe) jsou pamětihodnosti jako Agdalská zahrada, židovská čtvť, palác Bahia, Saadské hrobky a další dech beroucí místa.

Nezapomeňte se pojistit!

Ať už vás toulavé boty povedou po Evropě, nebo Africe, sjednejte si kvalitní pojištění do zahraničí online. Cena za pocit jistoty, že se o vás pojišťovna postará, je velmi nízká. Výhodné parametry a přehledné podmínky nabízí například cestovní pojištění od ERGO pojišťovny.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. Já chci do Brazílie a Ekvádoru :-)

TOPlist