3 pozitivní účinky rozinek při hubnutí Zatím bez hodnocení.

3 úžasné výhody rozinek při hubnutí

Rozinky jsou malé, sladké a bohaté na živiny, které mohou přinést mnoho výhod při hubnutí. Zde je několik úžasných výhod, které rozinky nabízejí:

1. Přírodní sladidlo: Rozinky jsou skvělou alternativou k přidanému cukru. Obsahují přírodní cukry, které mohou sladit vaše jídlo nebo nápoje bez zbytečného příjmu kalorií.

2. Vysoký obsah vlákniny: Vláknina je klíčovou složkou při hubnutí, protože pomáhá udržovat pocit sytosti po jídle. Rozinky jsou bohaté na vlákninu, což pomáhá zvýšit trávení a snižuje chuť na další jídlo.

3. Boj proti hladu: Rozinky jsou bohaté na přírodní sladkost a cukr, který může potlačit přílišný hlad mezi jídly. Díky své sladkosti a živinám vás rozinky udrží dlouho nasycení a potlačí nutkání jíst nezdravá jídla.

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

 

Věříte v přísloví: „Ať je tvé jídlo tvým lékem“? Pokud ano, pak to platí i pro hubnutí. Místo počítání kalorií vám může výběr jednoduchých každodenních potravin pomoci rychle a přirozeně zhubnout. Jednou z takových potravin, které jsou oslavovány pro svůj výživově bohatý profil, jsou rozinky! Zařazení rozinek do redukční diety může proces hubnutí urychlit a dokonce dodá širokou škálu živin, které překonají nedostatky ve stravě.

Ale co jsou rozinky? Rozinky neboli kismis jsou sušená forma hroznů. Mohou mít zlatavou až tmavě hnědou barvu v závislosti na použité odrůdě hroznů. Tyto pikantní, sladké suché plody se v místních jazycích nazývají také mnoha názvy, například „YenduDraksha“ (Telugu), „Bedane“ (Marathi), „Vonadraakshe“ (Kannada), „UnakkuMunthiringa“ (Malayalam).

Jsou rozinky dobré pro hubnutí?

Odborníci tvrdí, že rozinky mohou být docela prospěšné pro lidi, kteří usilují o hubnutí. Rozinky mají dobré množství kalorií a přírodních cukrů, které mohou na dlouhou dobu uspokojit hlad a chutě uprostřed jídla. To vede ke snížení příjmu potravy a následně i ke snížení příjmu kalorií! Studie také potvrzují, že u lidí, kteří pravidelně konzumovali rozinky, bylo zaznamenáno o 39 % nižší riziko obezity a o 54 % nižší riziko metabolického syndromu než u těch, kteří rozinky nekonzumovali. (1)

Rozinky na hubnutí

Jak rozinky pomáhají při hubnutí?

Přečtěte si, jak vám rozinky mohou pomoci zhubnout:

Zde je podrobné vysvětlení jednotlivých výhod rozinek při hubnutí.

1. Dodává tělu energii

Fyzické cvičení je nepostradatelné pro jakýkoli program hubnutí. Začátečníci se však mohou příliš rychle unavit, což vede k neúčinným výsledkům. Jedním ze způsobů, jak se s touto únavou vyrovnat, je jíst rozinky jako předtréninkovou svačinu. Rozinky jsou energeticky vydatné potraviny, které jsou bohaté na přírodní cukry, jako je glukóza a fruktóza, které se rychle přemění na energii potřebnou pro trénink. Rozinky vám tedy nepřímo pomohou zhubnout tím, že vám dodají tolik potřebnou sílu a výdrž.

2. Podporuje lepší trávení

Jedním z klíčových faktorů přispívajících k obezitě je špatné trávení a nízká rychlost metabolismu. Rozinky, které obsahují přibližně 3,3-4,5 g vlákniny na 100 g porce, fungují jako prebiotika, která výrazně zlepšují růst střevní flóry, což je důležité pro hubnutí. Vláknina hraje také zásadní roli při regulaci pohybu střev a odplavování nežádoucích odpadních látek z těla. Tím rozinky pomáhají vyrovnávat tělesnou hmotnost a snižovat riziko obezity.

3. Potlačuje chuť k jídlu

Nekontrolované, bezmyšlenkovité jídlo vede k přibývání na váze! Místo volně prodejných prostředků na potlačení chuti k jídlu můžete nahradit vysoce kalorické občerstvení v polovině jídla hrstí rozinek. Relativně nízkokalorické potraviny, rozinky mohou omezit chuť k jídlu, aniž by přispěly k počtu kalorií. Tyto suché plody obsahují přírodní ovocné cukry a leptin, které mají vlastnosti potlačující chuť k jídlu. Kromě toho, že vás udrží dlouho syté a sníží návaly hladu, může leptin také ničit tukové buňky tím, že zvyšuje proces termogeneze.

Jak používat rozinky na hubnutí?

Nyní, když jste se dozvěděli o úžasných výhodách rozinek pro hubnutí, je třeba se naučit některé z nejlepších způsobů jejich konzumace:

  • Odborníci doporučují pro hubnutí konzumovat rozinky namočené přes noc ve vodě, místo abyste je užívali v suché formě. Za tímto účelem namočte kismis přes noc a snězte je druhý den ráno. Jedná se o zdravější způsob konzumace rozinek než jejich konzumace v syrovém stavu. Nežádoucí minerály a vitamíny se rozpustí ve vodě a zůstanou v nich pouze potřebné živiny, které tělo rychle vstřebá.

POZNÁMKA: Mnohé studie ukazují, že konzumace rozinek namočených přes noc zvyšuje hladinu oxidu dusnatého v těle, což zvyšuje vstřebávání živin. Protože jsou rozinky bohaté na železo, pomáhají vám také překonat anémii tím, že zvyšují tvorbu červených krvinek.

  • Rozinková voda je dalším způsobem, jak zhubnout a zároveň hydratovat tělo. Můžete uvařit 150 g rozinek ve 2 šálcích vody. Nechte ji vychladnout a vypijte ji.
  • Hrst rozinek můžete také nasypat do salátů, abyste získali sladkou a pikantní chuť.
  • Zahrňte hrst rozinek do svého snídaňového talíře, abyste se ráno cítili energičtí.
  • Nahraďte cukr hrstí namočených rozinek ve svých koktejlech po tréninku. Nápoj si tak můžete nejen osladit, ale zároveň je neuvěřitelně zdravý.

Kolik rozinek bych měl sníst denně, abych zhubl?

Denní dávka rozinek se může lišit podle věku, aktuální hmotnosti a zdravotního stavu. Ženy mohou mít přibližně 1 malý šálek rozinek (15-20 plodů), zatímco muži mohou mít až 1,5 šálku denně jako bezpečný limit. Pokud jste tyto suché plody nikdy předtím nejedli, začněte s hrstí a množství postupně zvyšujte!

Nežádoucí účinky rozinek

Jsou tedy rozinky jen dobré a žádné špatné? Rozhodně ne! Stejně jako u jiných potravin mohou mít rozinky při nadměrné konzumaci vedlejší účinky. Zde jsou některé zdravotní problémy, které se vyskytnou při předávkování rozinkami:

  • Rozinky mají vysoký obsah vlákniny, která může ve velkém množství narušit váš žaludek. Vedle žaludečních potíží, jako je překyselení žaludku, pálení žáhy, se u vás v důsledku předávkování vlákninou může objevit také nadýmání, ucpávání střev a špatné vstřebávání živin.
  • Konzumace většího než doporučeného množství rozinek může do těla napumpovat nadbytečné kalorie, což vede k nárůstu hmotnosti.
  • Vysoké množství ovocných cukrů obsažených v rozinkách může způsobovat inzulinovou rezistenci a přispívat ke vzniku cukrovky a obezity.
  • Rozinky mohou u některých lidí vyvolat alergické reakce. Obvyklými příznaky jsou rýma, sípání, překrvení hrudníku, zvracení, bolesti břicha, zrychlený tep, kožní vyrážky a dokonce zvýšené riziko bakteriálních infekcí..

Nemyslíte si, že rozinky mohou být jedním z jistých způsobů, jak „zvýšit“ své zdraví? Pokud plánujete vyzkoušet a osobně zažít tyto úžasné výhody rozinek pro hubnutí, nezapomeňte dodržovat denní limity dávkování. Také pokud jste diabetik nebo trpíte nějakým chronickým onemocněním, je důležité poradit se s lékařem, než je začnete pravidelně konzumovat. Mějte na paměti, že rozinky nenahrazují zdravý životní styl a vyváženou stravu, ale naopak s nimi jdou ruku v ruce.

Často kladené otázky:

1. Jak může rozinková voda pomoci při hubnutí?

Odpověď: Rozinková voda je poměrně sladká a přirozeně omezuje chuť k jídlu. Spolu s hydratací těla udržuje pocit sytosti po dlouhou dobu. Rozinková voda však neposkytuje výhodu vlákniny ve srovnání s jejich konzumací vcelku.

2. Mohu jíst rozinky na lačno?

Odpověď: Ano! Nejlepší způsob, jak jíst rozinky na lačný žaludek, je namočit 15-20 z nich do šálku vody. Můžete si je dát hned ráno, abyste zůstali plní energie a aktivní po celý den. Pokud máte citlivý žaludek nebo zažíváte žaludeční potíže, můžete si je dát spolu se snídaní nebo mezi jídly.

3. Jak nejlépe rozinky rozmixovat do smoothie?

Odpověď: Mnoho lidí si stěžuje, že se jim do koktejlů dostávají kousky rozinek. Rozinky jsou poměrně malé a gumovité, takže se v tekutinách špatně rozmixují. Můžete je přidat do sklenice horké vody a na 15 minut je namočit, aby změkly. Po dokončení je nejprve rozmixujte s ostatními ingrediencemi, jako je ovoce, a teprve poté přidejte mléko.

dieta

3 úžasné výhody rozinek při hubnutí

Zdravé zdroj vlákniny

Rozinky jsou bohaté na vlákninu, která je velmi důležitá při hubnutí. Vláknina pomáhá udržovat trávicí systém zdravý a reguluje hladinu cukru v krvi. Pomáhá také udržovat pocit sytosti a omezovat přejídání.

Nízký obsah kalorií

Rozinky mají nízký obsah kalorií a tuků, což je výhodné při hubnutí. Mohou být výtečnou alternativou k sladkým a nezdravým občerstvením, protože mají přirozenou sladkou chuť a obsahují přírodní cukry.

Bohaté na živiny

Rozinky jsou zdrojem důležitých živin pro tělo, jako jsou vitamíny, minerály a antioxidanty. Obsahují například železo, které je pro tělo klíčové pro transport kyslíku a energie. Tyto živiny jsou důležité při hubnutí, protože udržují tělo zdravé a funkční.

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

Podívejte se, jak funguje dieta:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – hubnutí a zdravý životní styl

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

AKCE - Sleva až 60% na nejlepší dietu!Chci slevu
TOPlist