Domů Sex & vztahy Kluci Jsou potřeba sprostá slova?

Jsou potřeba sprostá slova?

19

V určitém věku, hlavně když dospíváš je pár věcí pro mládež samozřejmostí. Ať už jsou to cigarety, alkohol nebo právě ta sprostá slova, která můžeš u škol – středních, ale i základních, denodenně slyšet.

Člověk by ale řekl, že tak budou mluvit jen chlapci, ty přece mají být drsní a chtějí takoví být – jde o to dávat najevo frajerství a předvádět se – před ostatními kluky nebo před dívkami. Jenže…

V současné době už nejsou vulgární pouze kluci, ale i dívky pro sprostá slova často nejdou daleko a když to tak poslouchám, dokáží být i o mnoho horší než kluci. Pokud i ty patříš mezi slečny, které se rády takhle vytáhnout, možná bys udělala lépe, kdyby ses nad tím pořádně zamyslela.

Proč dívky mluví sprostě? První důvod bývá často všední, obyčejný – prostě to slyší od okolí a když jsou ve společnosti ostatních vrstevníků, kde taková slovíčka nejsou zakázaným ovocem, tak občas něco prohodí. Jenže – čím častěji budeš vulgarity používat, tím více se budou dostávat do tvého denního slovníku.

Znám spoustu strašných věcí, kterých se mladé dívky dopouští a sprostá mluva je jedním z nich. Dobře, přiznávám se, že i já často řeknu něco sprostého – ale ne jen tak, většinou, když se hodně rozčílím nebo něco strašného zažiju – většinou to vyplývá ze situace. Ale nikdy by mě nenapadlo za každým slovem říkat „vole“ apod. výrazy. Není to sice extra sprosté, ale když takhle mluví holka? No hrůza…

Dalším důvodem, proč slečny začínají mluvit vulgárně je ten, že chtějí zapůsobit na kluky – ukázat, že jsou taky v pohodě. Možná to zabere na nějaké extra puberťáky, ale na dospělejší a starší kluky tím dojem neuděláš. Naopak je většinou totálně odradíš – kluci přece nehledají dalšího sprostýho kluka a člena party. Kluk hledá slečnu se kterou se bude moci normálně bavit, nestydět se za ní a být s ní rád a ne každý kluk se vyžívá ve vulgaritách.

Proto si rozmysli, zda je v některých situacích doopravdy potřeba používat sprostá a zakázaná slovíčka – občas to udělá víc škody než užitku…

Předchozí článek(Foto)návod – Elegantní culík
Další článekJsi závislá na sladkém?
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

19 KOMENTÁŘE

 1. Krásný článek, já se ani nedivím že se o mě kluci nezajímají´, když občas vážně dokážu být sprostá, ale snažím se dost přestat (celkem se mi daří), ale znám lidi kteří mluví o hodně sprostěji než já, jakože já extra sprostá nejsem ale jakože občas jo no takže je všechno možné.

 2. Už sem párkrát slyšela nějakou parrtu, co řiká za každou půlkou větu “ty vole“ :D Já to taky řeknu, ale třeba když se něčeho leknu, nebo tak .. :D Ale řikam i pár jinejch o:)

  • Přesně. Bože, v jejich věku pro mě byl nejsprostší výraz „blbí“. Celkově sprostá slova jsem začala používat kolem sedmičky a to né z důvodu, že bych chtěla vypadat nějak drsněji, ale protože to prostě slyším. Když se celkově zamyslím, ani tolik sprostě nemluvím. Ano, když se leknu nebo mě něco zaskočí, neubráním se „volování“ nebo už typické, když mě některá z mých spolužaček naštve, tak to je prostě P nebo K… :D

 3. Když slyším mluvit některé holky – za každým slovem vole a pak ty různé nadávky.
  Nechápu to.. vstávají mi vlasy na hlavě, když takhle mluví kluci, ale holky? To je hodně velkej hnus.

 4. Máš pravdu…Mě ani nenapadlo se nad tím zamyslet…Přišlo mi to normální..Nic mi na tom divnýho nepřišlo…Tak v dnešní době mluví každej…Ale proč bych i já měla být každej….?

 5. Teď jsem v 8.třídě na ZŠ *** a když to srovnám s takovou 5-6 třídou…byl můj slovník horší v 5-6 třídě.To padala slova , že by jste se divili , že něco takového vypadne z malé holčičky…a teď v 8. je všechno jiný,můj slovník je lepší a zjistila jsem že bez vulgarit se svět obejde.

 6. Máš pravdu tenhle článek mi otevřel oči ,takže už neudu tak sprostá a předvádět se! At‘ si klidně myslím ve škole ,že jsem se zblázdnila ..,ale možná bych už měla dospět!! díky za inspiraci

 7. Ahoj Mers,dá se toho nějak zbavit? Jsem skoro pořád s přáteli a pořád musím to „vole“ říkat,nevím.. Dá se to nějak odnaučit? Děkuju :/

  • Ahoj, silnou vůli to chce:) Mám malý sourozence a brácha tady pořád mluvil sprostě, tak máma zavedla, že když řekne sprostý slovo musí do rodinné kasičky dát pětikorunu… to ho pak rychle přešlo:)))

 8. Já sice sprostě vůbec nemluvím,a mam zkušenosti s klukama v tom že prostě mají radši holky který jsou v partě sprostých holek.ty si totiž dovolují vše.Všichni žijeme ve světě vulgarity ale můžeme to změnit.Osobně já nechci chodit s klukem který je sprosťák.Dík Mars.Je to fakt super článek.

 9. ja sproste vôbec nerozprávam :-) teda iba také ako „blbí“ „debil“ a tak :D .. a môjmu priateľovi som zakázala nadávať predo mnou :D ale zvykol si aj keď niekdy mu trvá kým nájde iné vhodné synonymum :D :-)

 10. Já se musím přiznat že teda často říkám vole :D ale nedělám to schválně, je to prostě zvyk :/ :D A v poslední době (rok, dva) říkám i ty nejsprostší slova docela dost, ale vždycky když se to tak nějak hodí a je to i vtipné :D No možná bych měla ubrat… ;D

 11. Dokonalý článek. Já se snažím mluvit slušně, protože mě ani okolí k sprosťačení nenutí (moje kamarádka používá svoje nejsprostší výrazy, když si čte složení jogurtu:D-nesnáší všechny umělotiny a ,,éčka“), jenom když třeba vkročím na přechod a najednou se okolo mě prožene motorka stovkou za hodinu, tak mi něco ujede:)

 12. Já sprostě mluvím běžně, upřímně, za každý slovo dávám vole a tyvole. Nemluvím tak ale z frajeřiny, to ne, spíš se mi to líbí :D

 13. já vůbec nemluvám sprostě
  jednou se mi stalo, že jsem šla ze školy s mojí spolužačkou(trochu se spolu bavíme)
  a jednou se mě tak zepatla celkem divným hlasem a ty jako vůbec nemluvíš sprostě???
  a já jí na to říkám že ne

  a asi před 2 týdnama jsme seděli ve škole po skupinkách(po 4řech)
  a já jsem seděla s mojí nejlepší kamarádkou mou spolužačkou a 2ma klukama
  a spolužák se mě zeptal :Ali , řekla si vůbec někdy nějaké sprosté slovo??
  a já mu na to řekla že jen jednou
  bylo to minulý rok v létě kdy jsme byli na dovolené v Bulharsku
  4 den jsme byli opět u bazénu.Byl už večer.Ale ještě nebyla vůbec tma.
  má sestra (5 let ) se koupala v bazénu s kruhem ve tvaru hvězdy .Ona měla mít ty ruce tak uprostřed ale ona je pořád dávala dopředu na ty první dva „cípy“ od té hvězdičky a ještě se v něm pořád točila .
  až se najednou s tím kruhem převrátila a byla hlavou pod vodou a nohama ve vzduchu a nemohla se zvednout protože měla na sobě ten kruh.
  mamka s taťkou leželi na lehátku a jak to viděli tak okamžitě skočili do vody jako plavčíci a vytáhli lucku z vody
  ale jak se to stalo (v tom okamžiku kdy se převrátila do vody) tak jsem vypusila tyvole

  ale myslím si že to nebylo nic strašivho
  co myslíte???

 14. Tento článek se mi moc líbí, protože s tím souhlasím. Ale musím se přiznat, že občas něco sprostého řeknu. Všichni spolužáci se pak strašně divý a většinou mi tleskají. Chodím do osmé třídy a letos jsme dostali od pana učitele dárek k Vánocům, místo jména jme měli napsanou nějakou charakteristiku osoby – já jsem měla ,,Ta, která vůbec nikdy nezlobí.“ Oproti lidem z naší třídy to je asi pravda :), protože dokážou urazit i pana zástupce tak, že jsme málem nejeli na školní výlet. Řeknou každému učiteli co si o něm myslí a nezáleží jim na tom, že můžou být vyhozeni ze školy. Nemají žádnou úctu k dospělým.
  Jsem za to, jak se chovám ráda, protože se mi nelíbí, když holky mluví sprostě.

Diskuze je uzavřena.