Rtěnky vs lesky na rty Zatím bez hodnocení.

Krásná ústa by měly zakončovat celé naše dokonalé líčení. Pokud nechcete rty nechat úplně holé, ale něčím je vylepšit nebo zvýraznit máte na výběr z mnoha výrobků. Většinou se rozhodujeme mezi různou barvou rtěnek a lesků na rty.

Rtěnky

U rtěnek máme tak nějak zachycené, že je používají hlavně starší ženy. Ale tomu tak nemusí být. V současné době se prodává mnoho značek a variant s mladistvými odstíny, které budou slušet i mladší dívkám.

Rtěnka narozdíl od lesku by měla vydržet déle. Pro prodloužení její trvanlivost na rtech byste před ní měla ještě rty poprášit pudrem. Po první vrstvě rtěnky si rty obtisknete na ubrousek a naneste druhou, poslední vrstvu. Správná, kvalitní voděodolná rtěnka by vám měla tak vydržet pár hodin.

Barvu, odstín rtěnky volíme samozřejmě podle toho, který se nám líbí, také by nám měl ladit s oblečením a se zbytkem líčení. Pokud máte výrazné oči (např. černé stíny) nikdy si nezvýrazňujte i rty – v tomhle případě musíte volit co nejnápadnější odstín rtěnky.

Myslím, že jedna z nejpoužívanějších a i nejoblíbenějších je sytě červená. Sluší v podstatě každé ženě a dívce, jen k tomu musí být vhodná příležitost, vhodné oblečení a zbytek makeupu. Ovšem nedoporučuji dávat na úzké rty, protože syté odstíny vaše rty ještě opticky zmenší.

Tip: Zkuste rtěnky značky Astor, které vydrží opravdu neuvěřitelně dlouho. Vybírat můžete z mnoha odstínů v cenové relaci cca 70 – 300 Kč.

Lesky na rty

Jsou vhodnější zejména pro mladší dívky. Proč? Třpytky a lesk zvýrazňují vrásky, stejně jako třpytivé stíny ani lesky se při vráskách okolo pusy nedoporučují. Určitě je přivítáte pokud jsou vaše rty úzké a malé, protože lesk opticky ústa zvětšuje. Před nanesením lesku, narozdíl od rtěnky, musíte mít rty dokonale čisté, bez make upu a pudru.

Lesky sice nevydrží tak dlouho jako rtěnky, ale vždy si můžete nanést novou vrstvu, s tréninkem i poslepu:)

Tip: Vyzkoušejte značku Maybelline, která má neuvěřitelně velký výběr lesků na rty.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

  1. Jedna holka beze jména

    U mě jednoznačně vyhrávají rtěnky! Lesky nesnášim, tim teda nechci říst, že nesluší nikomu, ale mě teda rozhodně ne. Příjdou mi takové moc umělé. Za to rtěnky, tam mi sedne snad každý odstín. A když chci mí pusu nevýraznou, bezmu červený balzám na rty, který trochu barví, ale pořád je to jen jelení lůj! :)

  2. Ano balzámek to je moje nejvíc mi vyhovuje Labello a u těch rtěnek nedělají se ti takove jakoby flicky? ja kdyz si dam rtenku je to jakobych mela pusu skrabatelou a v kazdym zahybu nemam tu rtenku takze to vypada blbe :/

  3. já radši lesky na rtíky

  4. Teď je mi 13 a spíš používám balzámy na rty, ale těším se až budu starší a budu moc používat pěkně výrazné barvičky.-D

  5. Mám v plánu nějáký ten lesk na rty vyzkoušet zítra se poohlédnu v drogerii.
    Nevíte někdo kolik ty lesky na rty od maybelline asi tak stojí?

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist