Domů Rodina & Škola Volný čas Seriál: Jak nakupovat na Aukru I. Zatím bez hodnocení.

Seriál: Jak nakupovat na Aukru I. Zatím bez hodnocení.

6

Pro všechny z vás, kteří ještě na aukru či jinde na internetu nenakupovali nebo pro ty z vás, kterým to připadá složité a stále se v tom neorientují jsem připravila takový malý návod/seriál, který se bude skládat z několika článků, kde se pokusím podrobně popsat a ukázat vám, že obchodování na aukru není nic složitého.

Čím jde doba víc dopředu, tím si můžeme dovolit víc luxusu a pokud chceš i ty zavítat do světa internetového nakupování, stačí mít jen ty správné informace. V díle prvním se zaměřím na úplný základ, tedy:

Co je aukro? Co zde můžeš nakoupit a jak se zaregistrovat?

Co to aukro vlastně je?

Aukro.cz je (podle jejich slov) největší online obchodní platforma na českém internetu. Tedy: Je to místo, kde je největší poptávka a nabídka ohledně internetového nakupování. Najdeš zde jak aukce, kam můžeš přihazovat k určité věci a tak věc koupit – pokud dáš cenu nejvyšší, věc je v ukončení aukce tvoje. Také zde můžeš najít „Kup teď“, kde se s nějakým přihazováním nemusíš vůbec zabývat a věc koupíš jedním kliknutím za uvedenou cenu.

Na aukru můžeš jak nakupovat, tak prodávat a vše probíhá skrze internet.

Co zde můžeš nakoupit?

Nejde to specifikovat, protože tady můžeš nakoupit v podstatě úplně všechno. Od oblečení, kosmetiky, dekoračních předmětů, drogeristických potřeb, aut, elektroniky až po knihy, hudební nástroje, bižuterii aj. Najde se jen doopravdy málo věcí, které by tam alespoň jednou nebyly k prodeji.

Jak se zaregistrovat?

Registrace není složitá, ale chápu, že tu je spoustě slečnám méně než 18ct let a to se trošičku liší. Pokud je ti:

– Méně než 15ct let, tak si nemůžeš založit vlastní účet. Je to jednoduché, ještě nemáš občanský průkaz a stále za tebe zodpovídají zákonní zástupci, proto je obchodování na aukru omezeno. Nemusíš si s tím však dělat hlavu – pokud má účet někdo z tvých rodičů či příbuzných, můžeš nakupovat jejich prostřednictvím – nebo je poprosit, aby ti účet založili na vlastní jméno.

– 15-18ct let – už je to trošku jednodušší, ale stále si nemůžeš založit klasický účet. Aukro má však vcelku novou funkci a to je „Junior účet“, kde se můžeš zaregistrovat, vyplnit, že je ti méně jak 18ct let a vesele můžeš nakupovat. Omezení jsou v tom, že nemůžeš koupit věc za víc jak 3 000 Kč a někteří prodávající neumožňují nákup osobám s tímto účtem.

– Víc jak 18ct – 3x hurá – můžeš si založit platný a plný účet, se kterým můžeš nakupovat a prodávat jak se ti jen zlíbí.

1. Vyplnění údajů

Když se podíváš na úvodní obrázek nahoře a vstoupíš na stránku aukro.cz, zaregistrovat se můžeš kliknutím na „Zaregistrujte se“ (vyznačeno šipkou na obrázku). Musíš vyplnit jméno, přijmení, datum narození, tvou adresu, email a telefon. Adresa je potřeba (víc k tomu řeknu za chvíli) a co se týče čísla, nemusíš se bát, že ti někdo bude volat – je to čistě z informativního a bezpečnostního důvodu. Já už mám účet na aukru nějaký rok a zatím se mi nestalo, že by mi na můj telefon někdo volal.

2. Pošta

Pokud vyplníš vše správně, tak jak máš, aukro ti domů pošle dopis, ve kterém budou aktivační údaje. Bez nich sice účet na aukru budeš mít, ale většinou s takovým nezaktivovaným účtem moc nekoupíš, protože prodávající (a kupující) chtějí mít jistotu, že doopravdy bydlíš tam, kde jsi udala. Proto je lepší počkat pár dní na dopis a teprve poté zkusit nakupovat. Mě dopis přišel během tří dnů a v něm máš podrobný návod (jednoduché), jak vše udělat.

3. Nápověda

Když už máš vše vyplněné, máš vlastní nick a domů ti přišel dopis, doporučuju nehnat se do nakupování po hlavě a pořádně si přečíst obchodní podmínky – např. takovou nápovědu. Je dobré se před samotným nákupem pořádně informovat, aby se ti nestalo, že z toho budeš mít problémy, protože jakmile klikneš na „kup teď“ nebo přihodíš peníze, je to závazné. Nápovědu pro aukro.cz najdeš zde.

Nejdůležitější pravidla:

Pořádně si pročti všechno, co ti aukro nabízí a co vyplňuješ a hlavně ( ! ) NIKDY nikomu neříkej svoje heslo k účtu. Je pár vyjímek jako jsou rodiče, ale heslo je tajná informace a pokud se ho dozví někdo, kdo ho vědět nemá, může ho pořádně zneužít a zadělat ti na fůru problémů.

Doufám, že je vše jasné, pokud by byly nějaké problémy při registraci nebo jste něco nechápaly, ráda vám poradím v komentářích. V příštím díle pokročíme dál a zaměřím se na prodejce a samotnou aukci.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekPo barvení
Další článekJe pozdě na opravdovou lásku?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

6 KOMENTÁŘE

  1. Poučný článek, je to zajímavý nápad a mě se to určitě bude do budoucna hodit. :)

  2. Fajn článek. Já na internetu nenakupuji, jen vyjímečně ;)

  3. Ty jo máš opravdu parádní blog, lepší jsem snad nikdy neviděla, fakt obrovskej obdiv :-) A supr článek :-)

  4. Na internetu nakupuji velmi čsato a aukro využívám téměř denně na taťkův účet. Pěkný článek. Určitě ho začátečníci ocení. :)

  5. Vážená společnosti,zaregistroval jsem se na AUKRU .cz ( nebo alespoň myslím,že jsem se zaregistroval) a již nejméně dva měsíce obchoduji ( zatím jen kupuji) a žádný dopis o kterém je zde zmínka, jsem nikdy nedostal. Prodávající po mě po skončení obchodu požaduje jakýsi NICK.Bohužel nevím oč se jedná,nakupoval jsem zdařile i bez něho.Prosím o Vaše sdělení k chybějícímu dopisu a mě neznámému NICKu. Děkuji.Jaromír Vacek

Diskuze je uzavřena.