Domů Trendy & Fashion Nakupování Jak nakupovat na Aukru II. Zatím bez hodnocení.

Jak nakupovat na Aukru II. Zatím bez hodnocení.

2

Pro všechny z vás, kteří ještě na aukru či jinde na internetu nenakupovali nebo pro ty z vás, kterým to připadá složité a stále se v tom neorientují jsem připravila takový malý návod/seriál, který se bude skládat z několika článků, kde se pokusím podrobně popsat a ukázat vám, že obchodování na aukru není nic složitého.

V prvním díle jsem se zaměřila na podstatu samotného Aukra – tedy o co tam jde, co zde můžeš koupit a jak se zaregistrovat. V druhém díle bych ráda popsala samotnou aukci a na co se podívat dříve, než zboží koupíš, protože to je strašně důležité.

Zásada většiny prodávajících

Vždy je dobré před samotným nákupem se podívat do obchodních podmínek prodávajícího, protože tam najdeš podrobnosti o zboží, o době za jakou ti zásilka přijde a také tam najdeš kontaktní údaje. Vždy si to přečti ještě dříve než přihodíš, nebo zboží koupíš, protože tam je napsáno vše, co potřebuješ vědět a také to, zda objednávku můžeš zrušit.

Většina prodávajících na Aukru totiž neumožňuje to, aby jsi zásilku stornovala. Pořádně si tedy rozmysli, jestli chceš danou věc koupit, protože z 99% je nemožné se zboží vzdát a při nezaplacení by tě mohla potkat pokuta nebo jiné tahanice.

Chci nakupovat, kde hledat?

Když si založíš účet, aktivuješ si ho, už nejsi při nakupování nijak omezena a tedy se můžeš pustit do samotného vybírání a nakupování. Já osobně zboží hledám buďto v rubrikách, které najdeš na hlavní stránce aukra a pokud chci něco konkrétního (např. kabát), tak si přímo slovíčko napíšu do vyhledávacího pole. Když si chci tedy najít nějaký pěkný kabát, napíšu do vyhledávání kabát/kabáty a najde mi to varianty prodeje, které splňují mé požadavky.

Nad samotnými nabídkami si můžeš vybrat, zda chceš zobrazit vše (aukce + kup teď), jen aukce, nebo jen Kup teď. V pravém sloupci si můžeš zase zvolit od jaké do jaké ceny jsi ochotna investovat a jiné detailnější informace. Já osobně upřednostňuji nákupy přes Kup teď, je to rychlejší a jistější.

Pokud si tedy vybereš věc, která se ti líbí, stačí na ní kliknout a objeví se ti její přesný popis, prodávající apod. To si vysvětlíme v dalším odstavci.

Detailní popis aukce, na co se dívat?

Tabulka 1: Údaje o předmětu

Cena Kup Teď: Tady uvidíš, kolik tě předmět bude stát, když vpravo klikneš na oranžové tlačítko a zboží koupíš, ovšem buď na pozoru, protože tato částka není konečná, ale přičítá se k ní i poštovné, které je různé.

Dostupný počet kusů: Mnoho prodejců, kteří inzerují na aukru jsou větší firmy či výrobci, kteří mají několik kusů zboží. V této položce je napsáno kolik kusů prodávají a kolik kusů prodali (kolik je volných).

Čas do konce: Každá aukce je časově omezena, i když je v režimu Kup Teď, proto pokud nad koupí uvažuješ a rozmýšlíš se, čas si někam napiš, aby jsi o aukci a o koupi předmětu zbytečně nepřišla.

Prodejce: Hrozně důležitá položka! Než předmět koupíš, vždy si prodejce prověř. Spolehliví prodejci budou u svého „nicku“ mít určitý znak (např. hvězdičku) a po najetí uvidíš, jak moc spolehliví jsou. Když na jejich jméno klikneš, objeví se ti počet komentářů a ty si tak můžeš přečíst, co na ně říkají ostatní kupující, jak moc spokojeni se zbožím jsou. Čím víc pozitivních komentářů, tím si můžeš být jistější, že nenaletíš nějakému podvodníčkovi.

Shop a Místo: Udávají jak se jmenuje prodávající nebo obchod a odkud zboží posílají.

Tabulka 2: Doprava a platba

Jakmile je v rámečku zvýrazněno platba předem (a nikde nevidíš: Dobírka) je jasné, že až si balíček objednáš, bude nutné penízky zaslat předem na účet prodávajícího. I proto je tak důležité ujistit se, zda má kladné hodnocení, protože jinak ti zboží vůbec nemusí přijít.

Jak si můžeš všimnou, vedle Cenného psaní (způsob zaslání) je uvedena částka, v našem případě 135 Kč, tato částka je poštovné a musíš si jí přičíst k ceně výrobku – potom získáš konečnou cenu toho, co kupuješ a co budeš muset zaplatit. Zboží, které je zasíláno ze zahraničí mívá dražší poštovné a delší dodací dobu.

Tabulka 3: Tlačítko nákupu

Pokud budeš v aukci, zobrazí se ti tam „přihodit“, ale jestli jako já dáváš přednost typu Kup Teď nemusíš čekat a když na tlačítko klikneš, je zboží v podstatě už tvé. Proto je tak strašně důležité všechno si přečíst, zjistit si podrobnosti (většinu z nich najdeš dole pod aukcí) a teprve poté kupovat.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekBarevná typologie: Jarní typ
Další článekEssence: No more drama
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý večer, chci se zeptat kde na Aukru mám hledat nezaplacené zboží? Děkuji J.

    • Dobrý večer,

      po přihlášení je v menu kolonka „MOJE Aukro“, tam jsou všechny provedené platby, koupené a nezaplacené zboží.

Diskuze je uzavřena.