Domů Tělo & Zdraví Životní styl Tanga: Ano nebo ne? Zatím bez hodnocení.

Tanga: Ano nebo ne? Zatím bez hodnocení.

11

Tanga kalhotky se staly velkým hitem v 70.letech, kdy byly poprvé nošeny jako spodní díl u plavek. To už jim tedy je pár pěkných let a stále jsou mezi ženami a mladými dívkami velice oblíbené. Nejsou vidět, pro někoho jsou také velice pohodlné a sexy…

Velice často (už pěknou dobu) se ale spekuluje o tom, zda jsou či nejsou zdravé a jestli by se vůbec měly nosit.

Tanga, záněty a gynekologové

Já osobně jim nijak extrémně neholduju, nikdy jsem si na ně nezvykla, ale pár jich doma mám – hlavně na takové příležitosti, kdy se chci vyhnout tomu, aby kalhotky nebyly pod těsným či světlým oblečením vidět, na to se hodí skvěle. Jsou ale i takové, které tanga nosí pořád a jiný druh kalhotek doma nemají. Kteréhokoliv gynekologa se zeptáte, tak nad tanga kalhotkami bědují a nadávají, právě ony jsou jedním z mnoha důvodů, kvůli kterým na gynekologii chodí ženy s infekcemi a záněty. Tanga jsou totiž díky svému střihu skvělým pomocníkem bakterií.

Intimní hygiena

Tím je ale nechci odsuzovat, na druhou stranu je také pravda, že vadí pouze každodenní nošení – správně bys je měla občas vyměnit za ty klasické. Pro to, aby ses vyhla infekcím je důležitá intimní hygiena – pokud si v takových kalhotkách libuješ, je pro tebe správná hygiena ještě důležitější – nemávej rukou nad intimními gely pro ženy.

Když se budeš pořádně (ale zas ne přehnaně) starat o své pohlavní orgány, s tanga kalhotkami to nebudeš přehánět, nemělo by se ti nic stát. Jsou samozřejmě takové, které vyloženě na záněty trpí a ty by se tomuhle módnímu výstřelku měly nejlépe vyhnout a pak jsou takové, které to neřeší a v životě zánět mít nebudou ani neměly – rozhodni se ty, pokud ale už jsi zánět prodělala není dobré si zahrávat.

Ledviny v teploučku

Také si, hlavně v zimě, dávej pozor, jak se oblékáš – tanga opravdu zakrývají jen to nejnutnější a pokud věčně chodíš s odhalenými zády a ledvinami může se ti vyhnout poševní zánět, ale spíš nastydneš a odnese to močový měchýř nebo ledviny.

Takže: Tanga ANO, ale rozumně se správnou hygienou a v zimě s teplým oblečením!  :)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekPoznej šperky Swarovski
Další článekMáš mastné vlasy! Co teď?!
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

11 KOMENTÁŘE

 1. mě to vždycky vadí když to mám v zadku :D to pořád musim vytahovat..

 2. Já tanga Vadí mi když to mám zarazený v zadku takže tanfa vuuubc nenosim :)

 3. Mne na tom najviac vadí to, že sa mi to zerazáva do zadku a je to neprijemne :o(

 4. Je možné že se v tangách cítím líp jak v kalhotkách? tanga mi dělají menší zadek než normální kalhotky :)

  • Každému vyhovuje něco jiného – je fajn, že se v nich cítíš dobře, ale jak je napsané v článku – nepřeháněj to s nimi a občas je vyměň za normal střih:)

 5. Moje sestra měla od gynekoložky tanga doporučený, avšak je to inviduální. Doporučila ji to aby pokožka dýchala.

 6. Já jako patnáctiletá holka tanga nosím. Jsou mi strašně příjemné ale vzrušují mě když je nosím. Je něco špatně?

 7. Ahoj tanga tě vzrušují během nošení? To je zajímavé, ale nic špatného na tom není:)

 8. Ahoj. Chci se zeptat, jak mám říct mamce o tanga. Dlouho uvažuji, že bych si je koupila a nosila a prala si je, a pak po nějaké době jí o nich řekla. Vadí mi klasické kalhotky, jak se mi zařezávají a jdou vidět. Tanga jsou mi příjemnější. Jednou jsem si půjčila od mamky jedny jediné, které má.

  • Ahoj, normálně jí řekni, ze bys to chtěla zkusit. Pokud ona sama ma, určitě te pochopí. Můžeš mit jedny a pa si je koupit.
   Nebo podle toho kolik ti je si je kup klidně sama :)

Diskuze je uzavřena.