Domů Krása & Péče Líčení Tip: Návod na gravatar.com ...

Tip: Návod na gravatar.com 5/5 (8)

58

Nechci tady plašit s IT, to se nebojte, jen bych všem slečnám a prostě těm, kteří to neznají a rádi komentují (i můj blog) něco doporučila a to něco je vychytávka Gravatar.

O co jde? Gravatar je server, na kterém se zaregistruješ, nahraješ své foto, uložíš a poté, bez opětovného přihlášení na různých serverech, které gravatar podporuje uvidíš svoje nahrané foto – uložíš na jeden server, ale fotka bude všude – je to taková profilovka.

Pokud se tedy divíš, proč já mám tady na blogu u komentáře maličkou fotečku a všichni ostatní tu mají jen takový malý modrý čtvereček je to právě tím, že já mám svou fotku nahranou na gravataru.

Gravatar propojíš s emailem a na takové servery/redakční systém jako je WordPress (na tom jede můj blog) ti bude dávat tvé foto a tvé komentáře mohou být více osobní, víc odlišné.

Jak tedy si takový účet pořídit a jak nahrát svou fotku? Tady je fotonávod:)

 

1. Napíšeš gravatar.com a hned na hlavní stránce klikneš na SIGN UP

2. Napíšeš do volného pole svoji emailovou adresu

3. Po potvrzení se ti hodí hláška, že na napsaný email byla poslána potvrzovací zpráva. Otevři mail a na první odkaz klikni

4. Po kliknutí na první odkaz jsi přesměrována na stránku, kde vyplníš email, přihlašovací jméno (nějaké si vymysli), a dvakrát napíšeš své heslo.

5. Po vyplnění všech položek a přihlášení se ti objeví takové políčko, kde klikneš na ADD ONE BY CLICKING HERE (pod obdélníčkem)

6. Potvrdíš, že obrázek chceš vybrat z tvého počítače (najdeš si, kde ho máš uložený)

7. Po vložení fotky a potvrzení musíš obrázek oříznout, aby vyhovoval požadavkům gravataru. Po oříznutí (levý obrázek) – výsledek se objeví na pravém obrázku. Poté potvrď.

 

8. Klikni na první ikonku rated G a je hotovo!

Za pár minut budeš mít svou ikonku/fotku u každého komentáře, co napíšeš:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak na blog: Piš pěkně a přehledně
Další článekCo dělám pro své vlasy
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

58 KOMENTÁŘE

  1. drsný toto, sem o tom vůbec nevěděla že aji něco takovýho existuje, díky, si šikulka–> ten fotonávod je o5 super

    • Ano, gravatar podporuje i wordpress (na kterém je můj blog). takže u každého komentáře bude taková fotka, kterou si tam dáš, ale nepodporuje to jen wp, ale i jiné servery.. myslím, že i blogspot, blogger apod.

    • Udělala jsi to přesně podle návodu? A dala jsi tam email, který píšeš sem do komentáře? Taky je nutné zaškrtnout právě G.

  2. Skvělý :-) A já se pořád divila, proč tu nemám svůj obrázek… Snad to funguje

Diskuze je uzavřena.