Tipy pro zdravé a nalakované nehty 4.45/5 (11)

Pár článků o nehtech tu už je, ale rozhodla jsem se přidat jeden takový mix, kde najdeš různé moje ozkoušené tipy pro zdravé nehty a jejich lakování. Některé jsou známé, o jiných možná ani nevíš.

Na lámání nehtů

Pokud se ti nehty třepí, lámou a nejsou zdravé zkus místo různých nepřírodních prostředků vyzkoušet obyčejné gumové medvídky. Nejlepší jsou ti tvrdší od Hariba – mají v sobě látky, které zpevňují nehty.

Vitamíny pro zdraví

Pro zdraví nehtů ti pomohou vitamínky jako: B12, vápník, vitamín C a A. I nehty ovlivňuje tvá strava a tvůj životní styl.

Na žluté nehty

Pokud jsou tvé nehty trošku zažloutlé (od předešlých laků či odjakživa), zkus si vymačkat citronovou šťávu na tamponek a chvilku si jím potírat nehet. Měl by se zbavit té ošklivé žlutosti.

Bez francouzských pásků

Chtěla bys krásnou, francouzskou manikúru a nemáš pásky? Postačí ti i obyčejná izolepa, kterou si nestříhej a přilep na nehet pod plánovanou bílou část.

Pro barevné lakování

Pokud používáš barevné laky, často se ti může stát, že i po odlakování ti zůstane nehet zbarvený – stává se to hlavně u červeného laku. Řešení je jednoduché – před nalakováním barevného laku si na nehet aplikuj průhledný/bezbarvý lak, nech ho zaschnout a až potom nanes barevný. Bude se lépe odlakovávat.

Správný odlakovač

Pokud nevíš, jaký odlakovač zvolit – sáhni raději po tom, který má méně nebo vůbec žádný aceton. Tvé nehty méně vysušuje.

Znáš všechny tipy, nebo máš nějaké svoje vlastní?

TIP: Jakou barvu na nehty?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

4 komentářů

 1. Tak to je užjasný článek ♥

  Jinak: Měla jsem blog Miliss-em.blog.cz Tď jsem na princeees změň si mě ♥
  Díky. ;)

 2. Krvavý koleno

  Ahoj,
  já bych jeden tip měla… Týká se zasychání nehtů – občas to trvá dýl, než jsme ochotné počkat a pak to tak vypadá =) nuže, jednoduchá rada pro urychlení: nalakované nehty na chvíli ponořit do studené vody, pak lak zaschne rychleji ;)

 3. Ahojda, já jsem měla velmi zničené nehty poté, co jsem sundala gelové. Na doporučení kamarádky jsem si koupila na internetu skleněný antibakteriální pilník Antibactif. Nehty se mi velice brzo zase uzdravily a nyní vypdají ještě lépe, než předtím. Jsou také pevnější. Tento výrobek mohu tedy na nehty jednoznačně doporučit

  • Naprostý souhlas. Koupila jsem jej taky (www.antibactif.cz) a je úplně nej :). Jsem nadšená.

TOPlist