Vybíráme lak na nehty. Jaké barvy zvolit? 4.69/5 (29)

Mnoho žen ví, že svou přirozenou krásu je třeba podporovat. A to například tak, že budou dbát na úpravu svých nehtů. Možností se v tomto směru nabízí celkem dost. Většina žen, které o sebe pečují, rozhodně dává přednost manikúře. A zde jsou hitem:

  • Gelové nehty
  • Umělé nehty
  • Úprava vlastních nehtů

Je jedno, jakou cestou se vydáte právě vy. Co je však celkem důležité, to je výběr správného laku na nehty. Jak zvolit takový, který bude stoprocentně tím pravým, se kterým vedle nešlápnete? Podívejte se na seznam odstínů, které budou hitem jak nyní, v obdobní jara, tak i za pár měsíců, kdy bude naplno vrcholit letní sezona.

Žlutá

Žluté nehty na vás upozorní.

Žluté nehty na vás upozorní.

Ta se rozhodně stane odstínem letošního jara a léta, se kterým chybu neuděláte. Ne každá žlutá barva je však tou pravou. Pokud jde o příliš výrazné a světlé žluté odstíny, není to úplně ideální volba. Když budete chtít na tuto barvu vsadit, držte se raději při zemi. My doporučíme odstín, který bude spíše tmavší a pastelový. Tato varianta na vašich nehtech zajímavě vynikne a přitom na sebe nebude strhávat pozornost až moc vyzývavě.

Fialová

Fialové nehty jsou trendem celého roku 2018.

Fialové nehty jsou trendem celého roku 2018.

Tedy ne přímo klasická fialová, ale odstín, která najdete v nabídkách laků na nehty pod odstínem ultra violet. Jestliže vám tento název nebude nic říkat, spokojte se s tím, že mluvíme o barvě fialové. Ta je dobrou volbou hlavně z toho důvodu, že je poměrně výrazná a tak dokáže přitáhnout pozornost. Na jaro se hodí i proto, že umí zajímavě podpořit kontrast. Vaše kůže ještě nebude tolik opálená a tak tmavší prvek v podobě tohoto laku na nehty zaručeně neuškodí.

Je na vás, jaký konkrétní odstín zvolíte. V nabídce odstínu ultra violet jsou varianty jak výrazně syté a tmavé, tak i varianty spíše lehčí a světlejší. Vy si zvolte ten, který vám více vyhovuje a který se k vám více hodí. A pokud o této barvě lehce pochybujete, nezapomeňte ještě na jednu důležitou věc. Je vyhlášená jako módní barva letošního roku. Pro ženu, která respektuje současné trendy, je doslova povinností.

Oranžová

Oranžové nehty určitě zaujmou.

Oranžové nehty určitě zaujmou.

Pestré barvy jsou rozhodne hitem. Potvrzuje to nejenom již zmíněný žlutý odstín, ale potvrzuje to i oranžová barva. Pokud vám stále chybí, je nejvyšší čas na to si ji pořídit. Pokud jde o jejich vzhled, nejsou ani zde dobrou volbou až příliš vyzývavé odstíny. Pokud jde o oranžovou barvu, volte spíše takovou, která bude spíše tmavší. Ideální je taková, která bude vycházet z cihlového, ale tmavšího odstínu. A zatímco výše zmíněná fialová bude skvěle kontrastovat s vaší ještě ne příliš opálenou pokožkou, tak odstín tmavě oranžový je skvělou volbou ve chvíli, kdy hledáte zajímavou barvu, která by dokázala velmi dobře ladit s vaším bronzovým opálením.

Červená

Červené nehty jsou nesmrtelné. Budou trendy vždy.

Červené nehty jsou nesmrtelné. Budou trendy vždy.

Jenom velmi těžko byste hledala tradičnější barvu, než je červená. Ta zároveň jasně potvrzuje, že tradice nikdy nevyjdou z módy. Dokonce se jedná o barvu nehtů, která je doporučována po celý rok. Pokud jde o zimní období, je vhodné zaměřit se spíše na tmavší odstíny. A jak je tomu nyní, v období jara, a za pár měsíců, při vrcholu léta? Červená by měla být spíše světlejší a výraznější. Pozor však na to, abyste to s daným odstínem příliš nepřehnala, jelikož přílišná světlost už může klouzat do odstínu růžových barev. A ty nejsou to pravé.

Červená má navíc celkem jasnou symboliku. Je spojována s určitou dravostí, je spojována také s odvahou a v neposlední řadě také s vášní. Pokud se v této charakteristice jasně poznáváte, potom musíme říci, že červená je tou barvou, se kterou zaručeně nelze šlápnout vedle.

Bílá

Bílá vypadá na nehtech docela zajímavě, co říkáte? Trochu nevinně.

Bílá vypadá na nehtech docela zajímavě, co říkáte? Trochu nevinně.

Ano, i bílá barva je tou, která se stává pro letošní léto i letošní jaro zajímavým hitem. Nejenom, že můžete bílou barvu využít tak, že daným lakem pokryjete celý svůj nehet. Můžete se inspirovat také v úpravě nehtů, která je označena jako francouzská manikúra. Jde o vzhled, který je charakteristický tím, že je použitý bezbarvý lak a na konci nehtu je využitý pevně a jasně ohraničený proužek bílého laku. I toto je kombinace, se kterou vedle zaručeně nešlápnete.

Připomeňme také, že bílá je symbolem čistoty, stejně jako elegance. Pokud si dáváte záležet na tom, jak vypadáte, a zároveň nechcete nijak výrazně vybočovat a působit až extravagantně, je toto právě ten odstín, se kterým rozhodně nešlápnete vedle.

Pamatujte: Laky jedině kvalitní

Jaké odstíny laků na nehty budou pro letošní jaro a léto hitem, to již víte. Pokud se péčí o nehty věnujete sama, nezapomeňte na to, co konkrétně kupujete. Nabídka laků je poměrně široká a ne vždy je vhodné jít cestou nejlevnějších variant neznámých značek. Nejenom, že se mohou začít velmi brzy odlupovat, ale u různých produktů z Číny a podobných zemí může být rizikem i složení, které nemusí být vždy zcela nezávadné.

Pokud se rozhodnete vybrat lak na nehty, dejte hlavně na reference a hodnocení. Vedle nešlápnete s tradičními značkami, které mají dlouhou historii a většina z nich se snaží zaujmout hlavně kvalitou. Také je u nich zaručena zdravotní nezávadnost. Některé umí nabídnout kromě klasického barvení také inovativní složení, které dokáže vaše nehty vyživovat a tak bránit tomu, že by mohlo dojít k jejich oslabení. To se totiž při pravidelném lakování může poměrně často dít. Tímto tomu lze celkem efektivně zabránit.

A co si ještě o lakování nehtů přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

36 komentářů

  1. Hrozně hrozné barvy. Ty jsi trendem roku prdel smrdí!!!!

TOPlist