Domů Krása & Péče Trápí tě červené žilky na obličeji? Zatím bez hodnocení.

Trápí tě červené žilky na obličeji? Zatím bez hodnocení.

4

Když se řeknou červené žilky, hodně dívek si představí starší muže i ženy, které to může postihnout, ale to už dávno není pravda. Žilky mohou hodně potrápit i o mnoho mladší slečny, klidně hned od narození a zbavit se jich není nic moc snadného.

Z určitého procenta nemůžeme ovlivnit, zda nám cévky/žilky na obličeji budou vidět, budou popraskané, ale je tu i možnost prevence a pokud vidíš, že tví rodiče tím trpí, určitě to nepodceňuj. I když problém červených žilek není nic strašného, nic co by ohrožovalo život, není to zrovna estetické a bez make upu mnoho žen ani v tomto případě nevyjde z domu.

Co tedy způsobuje popraskané červené žilky na obličeji?

Dědičnost – jak jsem napsala, pokud mají tví rodiče na obličeji hodně viditelné červené žilky, je velká pravděpodobnost, že se časem objeví i u tebe.

Sauna – hraní si s horkým vzduchem je občas příjemné a dokáže to v mnoha ohledech pomoci, ale při častém saunování žilky mohou hodně praskat.

Kořeněná strava – máš ráda pálivé jídlo? Pokud se bojíš červených žilek, nebo je chceš trošku umírnit, zkus se mu raději vyhnout nebo ho alespoň omezit

Alkohol – je všeobecně známo, že alkoholici mají o trošku červenější tváře/obličej. Časté pití už od útlého věku není pro žilky, ale i pro celý organismus nic dobrého

Samozřejmě, někdo může vykonávat všechny tyhle činnosti a červené žilky na obličeji nikdy mít nebude. Někteří z nás však takové štěstí nemají a v tomhle případě je potřeba dát si pozor na tyhle věci.

Jak se dá červených žilek zbavit?

Kosmetikou – krémy, masky a různé olejíčky se prodávají v lékárnách a jsou přímo určené na červené žilky. Dá se koupit např. regenerační olej Althea/Dianta či Diroseal – ty jsou asi nejznámější a nedoporučovanější.

Laserem – zákrok laserem pomůže odstranit všechny popraskané žilky, které škodí na kráse

Pomoc hledej na kožním – pokud tě červené žilky doopravdy hodně trápí je nejlepší pomoc vyhledat odborníka. Správný dermatolog by ti měl najít řešení, které ti bude vyhovovat.

Co se týče zamaskování červených žilek, tak skvělým pomocníkem je korektor (o odstín světlejší), make up a pudr. U mě osvědčený korektor je např. Rimmel – Hide the blemish, který není drahý a skvěle maskuje a dobře se nanáší. Make up vol podle viditelnosti žilek – pokud jsou vidět vážně hodně, lépe ti poslouží krycí. Pokud jsou jen nepatrné, tonovací bude působit přirozeněji.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekSexuální praktiky? Až od 15ti!
Další článekO anorexii a bulimii
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj

    mám stejnej problém, ale zatím to není tak masivní, abych šla na laser. Řeším to taky olejem DIANTA od Original Atok. Hledala jsem, kde jej koupit nejlevněni, protože přímo na atoku chcou vysoký poštovný a našla jsem http://www.natusen.cz. Vyjde tam na tři kila i s poštou.

Diskuze je uzavřena.