Domů Trendy & Fashion Umíš kombinovat barvy?

Umíš kombinovat barvy?

12

Ten, kdo má cit a oko pro design a barvičky to má v životě o trošku jednodušší. Pokud to umíš, hodí se ti to jak doma, když si např. předěláváš pokoj nebo také, když si vybíráš oblečení – tudíž pro nás dívky, bude největší uplatnění kombinace barev zejména v oblékání.

Znám spoustu dívek, kterým se to nedaří a nejhorší je, že si většina myslí, že je to tak správně. Nejsem zas tak povrchní jak se tady může zdát, nesoudím nikoho, zda se zajímá nebo nezajímá o modu. Ale slečny, které chtějí vyniknout a chtějí být krásné, tak se přeci musí alespoň trošku vyznat v barvičkách.

Co se týče tvého outfitu – důležité je nesnažit se mít, co nejvíc je možno mít barviček – znáš to, někdy je měně více. Vždy se rozhodni pro jednu hlavní barvu, která by na tobě měla být nejviditelnější a teprve potom vol doplňky (kabelka, boty, čepice), které se s hlavní barvou nebijí, ale naopak jí krásně doplňují.

Podle mě se nikdy nic nedá zkazit černo – bílou kombinací barev. To je prostě klasika, která nikdy nevyjde z mody, je to hit už nějakých těch pár let. Obě dvě jsou velice univerzální barvy, tudíž se bílá dá dát k černá, ale i modré, zelené, žluté, červené a to samé s černou barvou.

Moje nejoblíbenější kombinace jsou právě „bílo-černá“, „fialovo-bílá“, „modro-bílá“. Jsou velice jednoduché, protože k bílé se prostě hodí všechny od stíny barev.

Znáte takovou tu větu, co říkají slečny, když se oblékají? Většina z nich tvrdí, že boty musí (!) mít stejnou barvu jako kabelka nebo jiný doplněk, je to tak? Samozřejmě, že pokud ti kombinování barviček moc nejde, tak si tak usnadníš práci, ale nemusí to tak být. Stačí jen, aby se kabelka k botám hodila – tzn. že boty můžeš mít klidně šedé a kabelku černou či naopak – tyhle barvy se vzájemně nevylučují.

Hodně mladých dívek také nadšeně tíhnou k černé, vážně nevím, proč to tak je – jestli si přijdou starší, hubenější. Být oblečená jen do černé je podle mě hrozná škoda, hlavně, když jsi mladá. Jistě, např. černé koktejlky jsou krásné, ale outfit na ven by měl být barevný, veselý a měl by ukazovat, že jsi mladá a ne nějaká starší paní. Pokud už máš ve skříni tolik černé, tak alespoň si pořiď barevné doplňky. Může to být bílá kabelka, modrý šátek nebo zelená čepice – prostě cokoli, co tu černou trošku oživí.

Našla jsem stránku, bohužel v angličtině, která ukazuje mnoho hezkých barevných kombinací, roztříděných podle kategorie. V rubrice „fashion“ je tam toho opravdu spousta: Color trends

Předchozí článekKde kupuješ kosmetiku?
Další článekTip: Kosmetická vazelína
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

12 KOMENTÁŘE

  1. Super článek :) .. dáš sem někdy dnes to s tou vazelínou jak jsem se tě ptala? :))

  2. ahoj, hodí se třeba fialové tričko s velkým potiskem (garfiel :D) s černýma džínama? :D díky

  3. Zase super článek, taky má nejraději klasické kombinace – třeba černé džíny, bílé triko a ktomu se dá nosit v podstatě cokoli:-D

  4. Plně souhlasím:D Ale stejně jsou teď v zimě nejvtipnější slečny na podpatkach, které si k tomu vemou lyžařskou bundu:D Jinak odstíny se píšou dohromady, asi překlep:D:)

  5. Ahoj, vím, že to sem asi nepatří, ale mám jedno nádherný bílý triko, ale je tenky, takže v něm je vidět aj bílá podprda. Holky ze třídy nosí v bílých trikách aj černý, ale podle mě je to takvý, jakoby vyzívavý… Poraď mi prosím, jakou podprsenku mám k tomu tricku nosit (asi bílou..) a pak sem napis pls clanek o tom, jak poznam odstín své pleti, když v drogerce nejsou na zkoušku, diky :)

    • Ahoj, když máš vážně průsvitné triko, tak v obchodech se spodním prádlem prodávají spešl podprsenky v tělové barvě, které nejsou vůbec vidět, doporučuju:)

  6. ahojky prosím tě hodí se fialová a šedá k sobě?Třeba fialový roury,šedý svetřík a k tomu fialový šátek?díky moc

    • Ahoj, určitě fialovou a šedou mám moc ráda jako kombinačně:)

Diskuze je uzavřena.