Domů Krása & Péče Líčení Tip: Kosmetická vazelína

Tip: Kosmetická vazelína

9

Já sama jsem o ní vůbec nevěděla, až nedávno si jí koupila moje sestra, a tak jsem se o ní dozvěděla něco víc. Popravdě mě ale vůbec nenapadlo o ní napsat článek, dokud mě jedna slečna nepožádala. Kosmetickou vazelínu může využít naprosto každá dívka, zejména pokud máš problém se suchou pusou a zároveň chceš lesk na rty, nebo pokud chceš originální oční stíny, tak čti dál…

Kosmetická vazelína se prodává v vcelku velkých kalíšcích za poměrně slušnou cenu. Koupíš jí za 50 – 100 Kč, což je méně než nějaký dražší lesk na rty. To je zřejmě její první nesporná výhoda.

Druhá výhoda je, že jí můžeš použít na víc věcí najednou, tudíž pokud nestíháš, možná je pro tebe to pravé – dá se totiž použít jako balzám na rty a na plno dalších jiných věcí, a za tu cenu? Proč to nevyzkoušet:)

Balzám na rty – Nic složitého, stačí si namočit prstík nebo štěteček ve vazelíně a dát na rty. Hydratuje, je i pro alergiky, vcelku hezky voní a hlavně vážně funguje a vydrží.

Na zkrocení obočí – Pokud máš obočí na všechny strany, nebo prostě jen chceš mít naprosto dokonale upravenou tvář, tak aby to hrálo dohromady s líčením, stačí si na prst dát (opravdu) malé množství vazelíny a přejet a uhladit jí obočí. Tak se všechny chloupky hezky srovnají a i to nevytrhané obočí vypadá trošku lépe.

Oční stíny – Pokud máš ráda lesk a chceš mít hlavně přirozené líčení bez zbytečných barev, stačí dát na vrstvičku make upu na horních víčkách trošku vazelíny, která jim dodá ten správný šmrnc – vypadá to jako přírodní oční stíny v krásných barvách.

Zrohovatělá kůže – Pokud tě trápí tvrdá kůžička okolo nehtů, či zrohovatělá kůže na nohou (např. paty), stačí si jí párkrát potřít vazelínou, která kůži hezky „promaže“ a hydratuje.

Návod na barevný lesk na rty

Pokud si nechceš kupovat drahé lesky na rty, ale chceš něco levnějšího, co bude zároveň prospívat tvým rtům, zkus lesk na rty z vazelíny. Budeš na to potřebovat tři mističky – jednu větší, druhou menší a třetí v jakékoliv velikosti, ale s uzavíráním. Do té nejmenší dáš vrchovatou čajovou lžičku vazelíny a podle toho jakou barvu rtů chceš mít tak seškrábeš trošku očních stínů – samozřejmě nejlepší jsou světlounce růžové – ale doopravdy jen trošku, aby to chytlo barvu. Do té větší misky naleješ horkou vodu (např. z varné konvice) a do horké vody položíš misku do které jsi dala stíny a vazelínu – tak aby byla ponořená, ale aby do ní nenatekla voda. Vazelína se stíny se prohřeje, rozteče a ty jí budeš moct promíchat, aby se s barevnými stíny hezky promíchala. Poté nalij do lahvičky s uzavíráním a máš lesk na rty:)

https://proslecny.cz/umis-kombinovat-barvy/Ni
Předchozí článekUmíš kombinovat barvy?
Další článekTvoje první menstruace…
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

9 KOMENTÁŘE

  1. Děkuji moc :)) článek je úžasný a ten lesk hned zkusím :))* ♥ !

  2. Jé, není to něco jako má Oriflame Kouzelný kelímek? Ja to hrozně praktický, s trochou fantazie se s tím dá udělat vcelku cokoliv (doporučuju na odřený nos od rýmy). Ale to s tím obočím mě fakt nenapadlo, určitě to zkusím :)

    • Kouzelný kelímek taky používám :) Je super.Teď mám s čokoládovou vůní,voní fakt senzačně ;)

  3. Ahoji, vazelína je moc super nápad, pořídila jsem ji jen za 55,- (takže sem měla ohromnou radost :D) Máš vážně originální a nové nápady, i články jsou bezva. Děkuji, že máme na cz internetu jednu z mála poraden v tvým stylu.^^

  4. Ahoj, nejspíš je to pitomá otázka (:D), ale vazelína se dá koupit v drogerii nebo v lékarně? (Mimochodem, na tvůj blog chodím pravidelně, moc se mi tu líbí a píšeš krásné a velice zajímavé a užitečné články, chválím :))

    • Dá se koupit i v lékárně i v drogerii ale ne všude jí mají. Jde o to, kde na ni zrovna narazíš:) Já jí koupila přes net

Diskuze je uzavřena.