Pro zvýraznění: Bílá tužka Zatím bez hodnocení.

Určitě znáš klasickou černou tužku na oči. Pokud se líčíš, tak jí znáš stoprocentně a 95% dívek, které se ráno upravují, jí bude mít ve svých šminkách. Ale poslední dobou dívky opomíjí tu bílou variantu, díky které jdou dělat zázraky. Nejen, co se týče malování očí, ale i nehtů. Bílá konturovací tužka je snadno k sehnání, není ji těžké používat a když se to naučíš – jen si tím pomůžeš!

Jak už jsem napsala – je možné ji použít při dvou důležitých (alespoň pro nás dívky) věcech – nehty a líčení.

Nehty

Bílá tužka se zde používá jako zvýrazňovač přirozené bílé na špiček u nehtu. Pokud si pracně nechceš dělat francouzskou manikúru, vystačíš si jen s touto tužtičkou a průhledným lakem. Sice to není tak intenzivní jako lakem bílým, ale i přesto nehty poté vypadají upraveně, přirozeně a krásně.

Seženeš ji v drogériích, eshopech a velkých obchodních řetězcích.

Líčení

U toho máme na výběr víc – můžeš ji použít jak na oči, tak i na rty. Jestli se divíš, objasní ti to video dole, na kterém bílou konturovací tužku používá známá make up guru Michelle Phan.

Cena je různá, dle značky a kvality, ale víc než za tu černou za ní nezaplatíš. Pohybuje se v cenové relaci 30 – 150 Kč, podle značky, kvality, ale i místa zakoupení.

A na co vlastně je? Prvotně bys jí měla používat na projasnění a zvýraznění tvého pohledu. Nejvíce ji oceníš, pokud jsou tvé oči nevýrazné, malé nebo třeba zapadlé. V tomhle případě se aplikuje k vnitřnímu koutku oka. Můžeš dát klidně větší vrstvu a štětečkem či prstem ji trošku rozmazat, aby nebyla tak nápadná a nebyly zřetelné přechody.

Dále ji můžeš použít těsně pod obočí, na vnitřní linku oka nebo taky s ní vylepšit oční stíny. Vyrábí ji doopravdy spousta značek, např. i známá Rimmel, která jí vylepšila – z jedné strany černá tužka a z druhé ta bílá, což je dobré pro ušetření místa v kosmetické taštičce.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

7 komentářů

 1. FloSii McCartney

  Michelle Phan je naprosto úžasná :)

 2. ja mam od s-he na jednom konci bielu a na druhom ciernu a michell je super suhlasim

 3. Díky za článok, už dlhšie ju chcem :-)

 4. bílou používám a je fakt super! mám po ní výraznější oči a myslím si, že i pronikavější pohled ;)

 5. Ahoj..máš super články.. Ale nikdy to nedokážu bez obrázku :( .. A jak si u tohodle článku říkala že tu je video.. Buď sem slepá nebo tu není … :D:( .. Tak prosím kde je to video ? :)) Děkuji ;)

 6. Jo, zrovna včera sem si bílou tužku koupila od essence za 29,90kč
  Tak snad budu mít vetší oči..
  Koupila jsem si i modrou tužku od miss sporty za 56kč, tak snad mi to k mím modrým očím půjde

TOPlist