Domů Krása & Péče Líčení Pro zvýraznění: Bílá tužka Zatím bez hodnocení.

Pro zvýraznění: Bílá tužka Zatím bez hodnocení.

7

Určitě znáš klasickou černou tužku na oči. Pokud se líčíš, tak jí znáš stoprocentně a 95% dívek, které se ráno upravují, jí bude mít ve svých šminkách. Ale poslední dobou dívky opomíjí tu bílou variantu, díky které jdou dělat zázraky. Nejen, co se týče malování očí, ale i nehtů. Bílá konturovací tužka je snadno k sehnání, není ji těžké používat a když se to naučíš – jen si tím pomůžeš!

Jak už jsem napsala – je možné ji použít při dvou důležitých (alespoň pro nás dívky) věcech – nehty a líčení.

Nehty

Bílá tužka se zde používá jako zvýrazňovač přirozené bílé na špiček u nehtu. Pokud si pracně nechceš dělat francouzskou manikúru, vystačíš si jen s touto tužtičkou a průhledným lakem. Sice to není tak intenzivní jako lakem bílým, ale i přesto nehty poté vypadají upraveně, přirozeně a krásně.

Seženeš ji v drogériích, eshopech a velkých obchodních řetězcích.

Líčení

U toho máme na výběr víc – můžeš ji použít jak na oči, tak i na rty. Jestli se divíš, objasní ti to video dole, na kterém bílou konturovací tužku používá známá make up guru Michelle Phan.

Cena je různá, dle značky a kvality, ale víc než za tu černou za ní nezaplatíš. Pohybuje se v cenové relaci 30 – 150 Kč, podle značky, kvality, ale i místa zakoupení.

A na co vlastně je? Prvotně bys jí měla používat na projasnění a zvýraznění tvého pohledu. Nejvíce ji oceníš, pokud jsou tvé oči nevýrazné, malé nebo třeba zapadlé. V tomhle případě se aplikuje k vnitřnímu koutku oka. Můžeš dát klidně větší vrstvu a štětečkem či prstem ji trošku rozmazat, aby nebyla tak nápadná a nebyly zřetelné přechody.

Dále ji můžeš použít těsně pod obočí, na vnitřní linku oka nebo taky s ní vylepšit oční stíny. Vyrábí ji doopravdy spousta značek, např. i známá Rimmel, která jí vylepšila – z jedné strany černá tužka a z druhé ta bílá, což je dobré pro ušetření místa v kosmetické taštičce.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekOdličování = základ krásné pleti
Další článekJakou barvu do tvého pokoje?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

  1. bílou používám a je fakt super! mám po ní výraznější oči a myslím si, že i pronikavější pohled ;)

  2. Ahoj..máš super články.. Ale nikdy to nedokážu bez obrázku :( .. A jak si u tohodle článku říkala že tu je video.. Buď sem slepá nebo tu není … :D:( .. Tak prosím kde je to video ? :)) Děkuji ;)

  3. Jo, zrovna včera sem si bílou tužku koupila od essence za 29,90kč
    Tak snad budu mít vetší oči..
    Koupila jsem si i modrou tužku od miss sporty za 56kč, tak snad mi to k mím modrým očím půjde

Diskuze je uzavřena.