Domů Krása & Péče Umíš pracovat s tvářenkou?

Umíš pracovat s tvářenkou?

3

Pokud používáš makeup, tak je k věci tvářenku občas využít – nejlépe vždy. Protože při používání krycího make upu nám sice sjednotí pleť, ale kdo z lidí má přirozeně obličej jednobarevný? Myslím, že nikdo… Červenají se nám líčka a pokud na dobrý makeup tvářenku nepoužiješ, může to vypadat dost nepřirozeně.

Tvářenku seženeš v každé drogerii, je zcela na tobě, zda dáš na doporučení známých – jakou značku vybrat. Mě samotné se nejvíce osvědčily značky Astor a Rimmel. Je to však jen na tobě.

Jakou barvu?

To je důležité, ne každé barvě pleti sluší každá barva. Ženám s bledší pletí (porcelánovou) sluší odstín růžové, broskvové a cihlové. K pleti s olivovým nádechem se zase hodí barva meruňková. K tmavším typům jde švestková, malinová a korálová. Samozřejmě, pokud se nedokážeš tak úplně rozhodnout, zkus někdy pozorovat svou pleť, když se začervená – a takovou barvu zvol.

Druhů tvářenek je více. Asi takové nejdůležitější rozdělení je na konzistenci:

Krémová – hodí se nejvíce pro suchou pleť – čím víc pudru a tvářenky na takovou pleť naneseš, tím více můžeš zdůraznit své vrásky (i mimické).

Prášková – taková tvářenka by se měla používat pouze v kombinaci s pudrem. Je určitě nejžádanější a nejznámější.

Co na správné nanášení budeš potřebovat?

Určitě dobrý štětec – klidně dva. Pokud nejsi tak úplně profík raději vol štětce nejširší, s kterými se tvářenka i pudr krásně nanášejí bez viditelných a ošklivých přechodů na tváři. Na takovou aplikaci existují i spešl štětce, které jsou mírně zkosené – abys tvářenku mohla nanést přirozeně.

Kam se tvářenka nanáší?

Dívky s kulatějším obličejem by ji měly aplikovat na místo tzv. „pantu“ – tam kde se pojí horní a dolní čelist a udělat tenkou ale dost do ztracena linii. Dívky s protáhlým, úzkým obličejem si mohou dovolit hodně, tudíž je tu možnost aplikovat přímo na tváře (co vyčnívá, když se usměješ).

Předchozí článekNech se profesionálně vyfotit!
Další článekOblékni kostky
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. nevím jestli si to zaregistrovala,ale můj blog se zpátky přesunuje na původní adressu sceneqeens.blog.cz tak jen abys věděla =)

  2. Pěkný článek ;) .
    Tvářenka je určitě důležitou součástí celkového nalíčení ale stává se mi že vídám i holky, které očividně neznají míru, tam může naopak uškodit . Jejich škoda

Diskuze je uzavřena.