Umíš pracovat s tvářenkou? 4.6/5 (5)

Pokud používáš makeup, tak je k věci tvářenku občas využít – nejlépe vždy. Protože při používání krycího make upu nám sice sjednotí pleť, ale kdo z lidí má přirozeně obličej jednobarevný? Myslím, že nikdo… Červenají se nám líčka a pokud na dobrý makeup tvářenku nepoužiješ, může to vypadat dost nepřirozeně.

Tvářenku seženeš v každé drogerii, je zcela na tobě, zda dáš na doporučení známých – jakou značku vybrat. Mě samotné se nejvíce osvědčily značky Astor a Rimmel. Je to však jen na tobě.

Jakou barvu?

To je důležité, ne každé barvě pleti sluší každá barva. Ženám s bledší pletí (porcelánovou) sluší odstín růžové, broskvové a cihlové. K pleti s olivovým nádechem se zase hodí barva meruňková. K tmavším typům jde švestková, malinová a korálová. Samozřejmě, pokud se nedokážeš tak úplně rozhodnout, zkus někdy pozorovat svou pleť, když se začervená – a takovou barvu zvol.

Druhů tvářenek je více. Asi takové nejdůležitější rozdělení je na konzistenci:

Krémová – hodí se nejvíce pro suchou pleť – čím víc pudru a tvářenky na takovou pleť naneseš, tím více můžeš zdůraznit své vrásky (i mimické).

Prášková – taková tvářenka by se měla používat pouze v kombinaci s pudrem. Je určitě nejžádanější a nejznámější.

Co na správné nanášení budeš potřebovat?

Určitě dobrý štětec – klidně dva. Pokud nejsi tak úplně profík raději vol štětce nejširší, s kterými se tvářenka i pudr krásně nanášejí bez viditelných a ošklivých přechodů na tváři. Na takovou aplikaci existují i spešl štětce, které jsou mírně zkosené – abys tvářenku mohla nanést přirozeně.

Kam se tvářenka nanáší?

Dívky s kulatějším obličejem by ji měly aplikovat na místo tzv. „pantu“ – tam kde se pojí horní a dolní čelist a udělat tenkou ale dost do ztracena linii. Dívky s protáhlým, úzkým obličejem si mohou dovolit hodně, tudíž je tu možnost aplikovat přímo na tváře (co vyčnívá, když se usměješ).

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 komentářů

  1. Andrea Bone

    Já mám bohužel od přírody červené tváře. :/

  2. nevím jestli si to zaregistrovala,ale můj blog se zpátky přesunuje na původní adressu sceneqeens.blog.cz tak jen abys věděla =)

  3. Pěkný článek ;) .
    Tvářenka je určitě důležitou součástí celkového nalíčení ale stává se mi že vídám i holky, které očividně neznají míru, tam může naopak uškodit . Jejich škoda

TOPlist