Jsi na Facebooku? Otázka, která již před několika lety tak trochu ztratila smysl. Přestože výjimky se vždycky najdou a možná i sama znáš v okolí svých kamarádů nebo známých někoho, kdo se sociálním sítím z nejrůznějších důvodů vyhýbá, dá se říci, že pro mladou generaci už představují víceméně samozřejmost a jednu z hlavních možností, jak trávit čas, vyměňovat si názory a myšlenky, seznámit se, pobavit se, dozvědět se aktuální informace o lidech blízkých i prakticky neznámých a podobně. Nic proti tomu. Sociální sítě jsou fenoménem dnešní doby a trendem, který zkrátka nejde zastavit. Ostatně, můžou být i v mnohém užitečné.
HIWE – klasický chat v moderním střihu
Na druhou stranu, nepřijde ti, že spíše než o komunikaci jako takovou jde na nich stále více o počty lajků, sdílení, komentářů, odběratelů a dalších kritérií? Jako by se časem postupně vytrácela radost a kouzlo jen tak si nezávazně pokecat a prožívat dobrodružství čisté interakce, aniž by bylo potřeba řešit, zda bude můj status či příspěvek ohodnocen dostatečným počtem palců nahoru. A právě na tohle reaguje nová aplikace HIWE, kterou exkluzivně našemu portálu představil Matěj Brůna.
Mobilní aplikace HIWE je inspirována druhou polovinou devadesátých let, v níž se těšily obrovské popularitě klasické chaty. „Přestože koncept aplikace vychází z retro-námětu, po technické stránce je vytvořena na zcela moderní platformě a staví na současném atraktivním designu. Dochází tak k propojení aktuálních trendů s fenoménem doby minulé.“, říkají její tvůrci. Tím však zajímavosti s ní spojené rozhodně nekončí. Jestli máš nějaký idol z řad youtuberů, možná ho potkáš právě zde a získáš tak jedinečnou možnost virtuálně si s ním v reálném čase poklásobit.
Zmíněná aplikace je však podle Matěje Brůny samozřejmě určena pro všechny, kteří mají chuť podělit se s ostatními o své názory, zážitky nebo dojmy, poznat nové lidi, anebo jen tak nasávat vzrušující atmosféru přímého chatu, stejně jako v dobách zlaté éry internetového chatování, kterou dnešní teenageři znají patrně pouze z vyprávění. Jak dodává, převážná část uživatelů, jejichž počet se během relativně krátké doby rozrostl na více než 20 000, je právě v tomto věku, nicméně HIWE může být zajímavý i pro ty, kteří na klasickém chatu v době jeho největší slávy aktivně ujížděli a rádi by si toto období připomenuli.
Jak to funguje prakticky?
Aplikace HIWE je založena na online komunikaci v reálném čase. Uživatel si tak píše s kýmkoliv, kdo je zrovna v danou chvíli připojen. Základním prvkem představené aplikace jsou pak jednotlivé tematicky zaměřené místnosti, do kterých stačí vstoupit a zapojit se do konverzace s ostatními on-line účastníky. V aplikaci se těmto virtuálním místnostem říká ´Memo´, a to od slova memorandum (tedy v tomto smyslu psaný záznam diskuse).
Každé Memo je složeno z názvu a obrázku. Uživatel není pro vstup do té či oné místnosti ovlivněn žádnými měřítky popularity, a tak o přistoupení ke konkrétnímu Memu v zásadě rozhoduje jejich originalita, anebo obecně schopnost zaujmout. Komunikace v rámci Mema probíhá standardní formou, tedy převážně textově, anebo posláním obrázku či fotografie. Je možné diskutovat v režimu veřejném, nebo zvolit variantu soukromého chatu.
Kde si můžeš aplikaci stáhnout?
Původně byla aplikace určena pouze pro telefony s operačním systémem iOS, nově však funguje i pro nejrozšířenější mobilní OS Android (požadována je minimální verze 4.0). Je možné ji tak ZDARMA bezproblémově stáhnout prakticky na všechny běžné chytré telefony, případně tablety. Odkazy pro stažení skrze Google Play i AppStore nalezneš tady: http://www.hiweapp.com/ Tak co, už jsi na Hiwu?