Domů Krása & Péče Líčení Univerzální líčení? Jedině fialová! Zatím bez hodnocení.

Univerzální líčení? Jedině fialová! Zatím bez hodnocení.

7

Po článku „Jak vybrat barvu očních stínů“ přicházím s novou myšlenkou a ta se týká samotné fialové. Máš taky ten problém, že chceš použít stíny (třeba na večerní líčení) a netušíš jakou barvu použít, aby ti sedla k tváři, vlasům a očím? Zázrakem je samotná fialová, protože tu bych nazvala univerzální barvičkou – sluší totiž drtivě většině žen a dívek a ve světlejších variantách se jí nemusíme bát použít ani na den nebo do školy. Stačí jen znát míru…

Začíná plesová sezona a když nevíš jakou barvu stínů zvolit a nechceš sáhnout po klasické černé, která se často používá jako jediné východisko k večernímu líčení, na fialovou bys neměla zapomínat. Sluší totiž jak modrým, hnědým tak zeleným očím, stačí si jen najít svůj vytoužený odstín.

Pokud se chceš inspirovat a vyniknout svým líčením, doporučuji mít u sebe alespoň dva odstíny fialové – jeden světlejší (např. barva lila) a druhý o něco tmavší, pomocí kterých si oko můžeš vystínovat. Je hloupost si přes den na celé víčko komplet napatlat tmavě fialovou – u většiny mladých dívek to totiž může působit hodně agresivním a takzvaně zmalovaným (laciným?) dojmem. Proto je určitě vhodnější použít primárně světlý odstín fialové a do vnějšího koutku nanést fialovou v tmavší variantě. Tak totiž bude převládat ta světlejší a když si s líčením vyhraješ, nikdo tě nemůže obvinit z toho, že toho na sobě máš až moc.

Pro rozjasnění pohledu použij bílou konturovací tužku na oči, nebo jen do vnitřního koutku očí nanes trochu bílých matných stínů, které projasní a zvětší tvé oči a celý dojem líčení bude působit lehčeji a svěžeji.

Tip: Krásné, dobře pigmentované barvy ti nabízí například oční stíny Duo od Dermacol, které můžeš koupit za 119 Kč.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekRecenze: ELF kosmetika I.
Další článekNail art pen: Zdobící pero
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

  1. Přesně, fialová je moje oblíbená barvička a světlou ji nosím běžně i do školy, mám doma fialovou quatro paletku z Avonu a pracuje se s tím výborně. A jinak fialovou miluju i na oblečení, tahle barva u mě prostě jednoznačně vede… :)

  2. Já fialovou miluju.. Jedině fialová! Aj na oblečení :)) Většinou se líčím jenom fialovou, vypadá to dobře :)

  3. Má nejoblíbenější barva>>FIALOVÁ :)…Fialové stíny mám i od Essence a miss sporty

Diskuze je uzavřena.