V čem spát – co je nejlepší? 4.91/5 (11)

Spánek je důležitou součástí lidského života a není divu. Každá z nás prospí v podstatě čtvrtinu života a někteří z nás mají spaní jako skvělý a nepostradatelný koníček! Když ale nepatříš k těm, kteří usínají bez problému, pokud máš problémy s usínáním nebo se v průběhu noci často budíš, může to mít určitou příčinu.

O spánkové hygieně jsem tu leccos psala, můžeš si přečíst článek I spánek má svá pravidla, který jsem napsala před pár měsíci a shrnula jsem tam vše podstatné. Dnes bych se ale chtěla věnovat jiné, ale dost podobné a související věci a to je pyžamo.

To v čem spíš je věc důležitá, protože i kvůli tomu, můžeš mít jisté, i když často zanedbatelné problémy se spánkem a nejhorší na tom je ten fakt, že spousta lidí si to ani neuvědomuje. Pyžamo je důležitou součástí našeho oblečení, protože i když ho v podstatě neukazujeme nikde veřejně, trávíme v něm zmíněnou čtvrtinu života a to je na nějakou noční košilku doopravdy hodně.

Hlavně pohodlně 

Pohodlnost je číslo jedna při výběru. Jakmile tě někde něco bude tlačit, zařezávat se, nebude se ti spát dobře a i když se kvůli tomu možná vědomě neprobudíš, může se stát, že sebou v posteli budeš házet a neustále hledat dobrou polohu, v které se ti bude příjemně ležet a to v nepohodlném oblečení prostě nejde.

Zima x léto 

Je důležité rozlišovat, jestli je zima nebo léto. V zimě, pokud spíš ve studené místnosti, kde se přes noci netopí, není dobré spát v košilkách. I kdybys těch nočních košilek měla na sobě třeba pět! V zimě bys měla mít teplé pyžamo, aby jsi nenastydla, protože takové problémy s močovým měchýřem nebo s ledvinami – to rozhodně není nic příjemného. To už jsem každopádně shrnula v mém posledním článku, kde jsem se o pyžamech rozepsala.

Spím nahá? 

Pokud ti spaní v košilkách, kalhotech, ponožkách nebo v tričku nevyhovuje a spíš nejčastěji tak, jak jsi byla narozena – nahá, není nic špatného. Každopádně pokud to děláš častěji, měla bys také častěji měnit povlečení, protože lidská kůže se neustále obměňuje a stejně tak jako pereš svoje pyžama, bys měla prát i ložní soupravy.

Přes internet 

Pokud se rozhodneš objednat si pyžamo z e-shopu jako je třeba www.dianka.cz, kde se také specializují na košilky a pyžama, nezapomínej na to, že když si nejsi velikostí jistá a nemůžeš se rozhodnout, je nejlepší buď podívat se do jejich velikostní tabulky a přeměřit se, nebo si koupit kousek o půl čísla větší. Je to rozhodně pohodlnější než koupit si pyžamo menší, ve kterém se ti nebude spát pohodlně.

V čem spím já? 

Přiznám se, že mám dny, kdy padnu do postele – oblečení neoblečení a spím jen tak. To se stává nejčastěji v létě, když máme doma vedro k padnutí. Na podzim a v zimě to ale nezanedbávám a nedávno jsem si koupila teplé kalhoty na spaní (mohli jste vidět na fb) a k tomu pořádně teplé ponožky a tričko. Často se totiž stává, že zlobí topení a tak tu máme v noci pořádnou zimu.

Obrázky v článku jsou z e-shopu www.krasnepradlo.cz

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 komentářů

 1. no já spím v létě v košilce
  a ted v zimě v normálním pižamu kalhoty tričko

  mers chtěla bych se tě na něco zeptat,
  někdy atˇ hrabu ve skříni jak chci nemohu najít vršek nebo spodek od mého pižama
  myslíš že vadí když třeba spív v jiném tričku a v jiných kalhotech?
  ovlivní to nějak můj spánek?

  • Sice nejsem Mers, ale snad bych ti poradit mohla! :D Když máš jiný spodek (např. růžový xD) a jiný vršek (např. zelený s hvězdičkami xD), tak to tvůj spánek neovlivní – jedině pokud např. spodek je ti malý, nebo ti jeprostě ten materiál ze kterého je pyžamo vyrobeno nějak nepříjemný…

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist