Domů Rodina & Škola Moje zápisky Zpátky do reality aneb školní stereotyp

Zpátky do reality aneb školní stereotyp

15

Dneska bych se chtěla tak nějak vypovídat z mého „nadšení“ ze školy. Jak jste si asi všimli, tak škola začala před týdnem a všichni školou povinní zasedli zpátky do lavic.

bible-896220_1280

Asi to každý znáte – testy, zkoušení, projekty a podobné školní věci, které vám na radosti moc nepřidávají, vám pěkně lezou na nervy. Joo, ale pokud chcete něčím být, tak bohužel, jiná cesta asi není. :/ Však to znáte.

Tento článek píšu, aniž bych věděla, o čem bude další věta..je to asi tím, že je teprve první pořádný týden školy a já už jsem zase vyčerpaná. Studuji na obchodní akademii v Brně, tento rok je můj již 3. – tudíž ten nejvíce obsáhlý rok ze všech a opravdu si nedokážu představit, jak to budu zvládat tento rok. Ačkoliv se opravdu neučím špatně – spíš by se dalo říci, že se neučím skoro vůbec, ale znalosti i známky mám podle mě dost dobré – bojím se, že tento rok bude pro mě opravdu hektický. :D

Hlavně mě štve ta výměna učitelů každý rok – zvyknete si v důležitých předmětech na jednoho vyučujícího a na další rok si zvykejte prostě znova. Další věc, co mě štve je ten hrozný stereotyp, který se točí pořád dokola a snad ani nejde zastavit. I když se snažíme si tu školu zpříjemňovat nákupy nebo posezením u kafíčka, stejně se to točí pořád dokola.

A o stereotypu bych se ráda chtěla tak nějak vypsat dneska. Ode mě vlastně takové články nevídáte, jelikož se věnuji spíše módě a kosmetice. Tak dneska je čas na menší změnu.

Ráda bych poukázala na to, jak je ten stereotyp vlastně „nebezpečný“ pro náš život. Čím více stereotypu ve svém životě máte, tím více vám ubývá úsměvu, šťastného pohledu na svět a všeho řekněme hezkého kolem. Alespoň u mě to tak bohužel je…prostě si tak nějak přeju to všechno přejít bez větších problémů, aby to uteklo a měla to všechno za sebou. Tím pádem mi ten čas utíká dost rychle a někdy ani není čas si ten den pořádně užít. Jenže ta škola a všechno kolem je pro mě tak strašně otravující a nebaví mě to, že jsem koneckonců ráda, že to tak utíká. :D

A co vy? Jak jste na tom se stereotypy? Máte třeba podobný názor jako já nebo jsem v tom sama? :D Těším se na vaše komentáře a názory a snad se potkáme ještě u podobného článku – alias píšu, píšu, ale ani nevím o čem. :D

Snad tento článek nebyl až tak hrozný, ale vzali jste si z něj alespoň něco. :)

15 KOMENTÁŘE

 1. Když si nedokážeš představit tento rok a to jsi ve třeťáku, chci tě vidět ten další teda :D:D ach jo:)

  • Ono jde spíš o to, že 3. je dost obsáhlý – jsem na obchodní akademii a v třeťáku máme 2 týdny praxe, k tomu samozřejmě učení na testy a zkoušení a jako další bonus se budu muset starat o naši firmu – což je další předmět u nás na škole – nevím jak to mají jiné obchodky, ale u nás si žáci na zkoušku založí firmu a kolem toho je docela dost starostí. ;)
   Jinak já s učením problém nemám – ve 2. ročníku střední školy jsem dosáhla vyznamenání, na což hodně lidí v mém věku nemá, protože na to kašlou ;) takže u mě není problém ve známkách, ale spíš čas, jelikož popři škole ještě pracuju ;)

    • Promin, ale nevim, o co ti jde ;) Pokud se neztotožňuješ s nějakými články, tak je prostě nečti a nekomentuj ;)
     Ono se dobře komentuje a kritizuje, že? Ale chtěla bych teda vidět tebe, co si takového dokázala – nejlepší kritici jsou vždycky ti, co nikdy nic nedokázali, však? :D

   • já jsem v 9. ročníku základní školy a chystám se taky na obchodní akademii a ten předmět fiktivní firma je na všech kde jsem se byla podívat jinak ti gratuluji že to zvládáš protože já bych něco takového nezvládla ani teď na základce. Jinak s tebou na 100% souhlasím stereotypy jsou zdraví nebezpečné. HROZÍ SMRT UNUDĚNÍM!!!

    • Fiktivní firmy jsou asi všude – my máme ještě na výběr mezi fiktivníma a cvičnýma. Opravdu nevím, jak to funguje jinde. :) U nás se ve cvičných udělá prostě firma na základě jednoho projektu – JA Czech – kde fungujete v týmu jako opravdová firma. Většina lidí od nás dělá něco s jídlem nebo klasicky zájezd do Primarku. Tohle mi přišlo fakt divný to opakovat snad sto let, tak jsem vymyslela něco jiného a taky trošku časově náročnějšího asi. Ale ráda bych v tom pokračovala jako v osobním podnikání, takže se mi to hodí. :) Jinak držím palce na nové škole, prvák bude určitě velká výzva. :D

 2. Já to mám teda přesně naopak =) Škola mě hodně bavila, mám rád určitý řád a letní prázdniny pro mě byly vždycky neúměrně dlouhé a otravné. Asi patřím k té menšině lidí, co se každý rok do školy těšili. Neboj se, všechno zvládneš, třeťák není tak hrozný, čtvrťák je v pohodě (pokud jsi na školu celé čtyři vyloženě neprděla a asi měsíc před maturitou se na učivo podíváš, tak nebudeš mít problém), takže není proč mít strach ;) A to, že se vám mění každý rok učitelé můžeš brát jako určité zpestření. Jinak jsem za takovéto typy článků ráda, moc mě baví číst názory a myšlenkové pochody jiných lidí.

  PS: V pondělí nastupuju na vysokou, tak mi prosím drž palce, ať to všechno zvládnu (při čtení sylabů a rozvrhu se mi začíná stýskat po gymnáziu) =D

  • Tak to je zajímavé, osobně moc lidí neznám, co by se do školy těšili :) Mě právě škola moc nebaví – baví mě spíš jen určitě předměty a jiných bych se ráda hned zbavila :D Jo myslím, že čtvrťák je v pohodě – v podstatě už jen opakování a příprava na maturitu, jen ten třeťák je bohužel moc obsáhlý :/
   Jsem ráda, že se článek líbil, budu se snažit vydávat takovéto mnohem častěji, jen mě moc nenapadají témata :D
   A palce určitě držím! 1. ročník je vždy nejhorší, než si zvykneš zase na nové lidi a tak – toho bych se opravdu obávala, takže držím palce! :) A na jakou nastupuješ, jestli se mohu zeptat? :)

   • Jojo, jsem takový přírodní úkaz =D Samozřejmě jsem měla některé předměty radši, než jiné, ale že bych nějaký vyloženě nesnášela, to říct nemůžu. Máš pravdu, že třeťák byl asi nejobsáhlejší. Ale dá se v pohodě zvládnout =) A díky moc! Zatím je to opravdu náročné (gympl je oproti tomu mateřská školka), ale snad se to časem poddá. Nastoupila jsem na PřF MU, obor Biologie a Chemie =) Plánuješ jít taky někam na vysokou?

    • Wow, tak to jsi fakt dobrá! :D Biologie a chemie jsou pro mě jiné planety, na základce mi jako šly, i chemii jsem chápala, ale nikdy mě to nebavilo..hlavně to nebyla žádná závratná úroveň, jen úplný základ. Takže jsem fakt ráda, že jsem se těchto předmětů zbavila.
     S mým oborem je to skoro nutnost, ta vysoká udělá hodně a pro mě je důležitá, protože se chci nějakým způsobem vypracovat. Plánuju Newton Collage v Brně a v budoucnu bych si chtěla udělat i titul MBA. :D To jsou asi moje základní cíle, ale uvidím, jak to půjde, ráda bych totiž začala i podnikat..je toho fakt hodně. :D

 3. Mě třeba osobně škola také baví:)) studují prvním rokem Uměleckou školu obor malířstv,í takže pro mě je škola zažívná, je to náročné to ano dvakrát týdně do půl páte, každý den přijíždět domů v 18:00 hodin …Ale škola mě třeba baví i zdůvodů kamarádi, bez nich bych v té škole taky nebyla moc sranda:)). Jinak pěkný článek;).

  • Umělecká není nic pro mě..jsem na tohle nešikovná, takže máš můj obdiv. Hlavně teda s tím dojížděním, přesně kvůli tomuto jsem volila školu dál, v Brně, a bydlím tady zatím na internátu a plánuji se o prázdninách sem i přestěhovat. :) Děkuji moc. :)

 4. Ahoj,

  chtěla jsem se jenom zeptat, chodím do 9 ročníku a je čas si vybrat školu,už asi od sedmi let,kdy se mamka učila ošetřovatelku jsem se zamilovala do oboru lékařství a teď přemýšlím jestli jít na zdravku nebo na lyceum, už od šesté třídy mám vyznamenání , baví mě biologie,chemie,fyzika…a také komunikace s lidmi.Všichni mi říkají ,že bych měla jít na sestřičku,že se na ni hodím, ale já bych chtěla zkusit i to zdravotní lyceum a jít na medicínu a nevím jestli i z obyčejné zdravotní školy se na ni můžu dostat.

  • Podle mě to zdravotní lyceum je lepší volba. Pokud vystuduješ pouze gymnázium a na vysokou se nedostaneš, tak z tebe nic prakticky není. Nic konkrétního neumíš, proto bych zvolila raději školu se zaměřením, že máš aspoň tu jistotu nějakou. :) Každopádně musíš porovnat více faktorů, např. která škola je ti blíže, abys nemusela hodně dojíždět..pokud bydlíš ve městě, tak to řešit nemusíš, logicky. :D Já si obchodní akademii zvolila také kvůli tomu, že to má jisté zaměření a pokud by se mi nepodařilo dostat na vysokou, mohu aspoň někde pracovat, jelikož jsem se na škole naučila něco konkrétního. Snad ti můj názor aspoň trochu pomohl a určitě se ozvi, na kterou školu výběr padl. :)

Diskuze je uzavřena.