Domů Sex & vztahy Kamarádky Sebevědomí bez výčitek ...

Sebevědomí bez výčitek 4.6/5 (5)

10

Řešila jsi někdy situaci, kdy sis připadala hezká, chytrá, vtipná, pohotová nebo celkově jsi v tu chvíli oplývala nějakou dobrou vlastností a když jsi to zjistila, přinutila ses doufat v to, že jsi v tom lepší než ostatní, okamžitě ses za to styděla a cítila ses namyšlená? Namyšlenost může znamenat spoustu věcí…. Dá se to vyložit jako jistý druh sobeckosti, jako souhrn situací ve kterých shazuješ ostatní, kvůli tomu, že si myslíš, že jsi o 100% lepší než oni, je to vnitřní přesvědčení o tom, že jsi ta nejlepší, ta nejchytřejší a ta nejvtipnější. Je ale opravdu nutné stydět se za to, že jsi na sebe pyšná, máš na sobě něco ráda nebo jsi zkrátka v něčem lepší?

Zdravé sebevědomí je často věc, která se s namyšleností plete. Každý by to svoje zdravé sebevědomí měl mít, protože jakmile ho nemáš a podceňuješ se, je to snad ještě horší než když je holka namyšlená – neustálé podceňování, vyptávání se ostatních jestli se jim líbíš, jestli jim nevadíš apod. ti totiž může hodně uškodit. No kdo by chtěl neustále poslouchat slečnu, která se chce ujišťovat o tom, že je hezká, že má pěkné vlasy, umí hezky zpívat. Mnohem lepší je uvědomit si to a dokázat to říct sama sobě.

Upřímně se přiznám, že nemám v oblibě slečny, které se neustále musejí nechávat přesvědčovat o tom, jak jsou skvělé a báječné, neustále se vyptávají a snaží se člověka donutit říct, že jsou jedničky a stejně tak mi vadí holky, které sedí v rohu, neozývají se jen proto, aby něco neudělaly špatně, jen proto, že si dostatečně nevěří a proto raději předstírají, že tady nejsou.

Se zdravím sebevědomím se nemusíme nutně narodit, i ty se můžeš naučit mít se ráda a to, že si stoupneš před zrcadlo a řekneš si, že máš hezkou postavu, krásné oči, jsi hezká holka, jde ti matika – to není namyšlenost. Je správné na sobě najít svoje dobré vlastnosti, výhody a přednosti – měl by to umět každý a jen proto, že ty to umíš, že si v nějaké věci věříš víc než ostatní neznamená nic špatného.

Nenech se přesvědčit kamarádkami, že když si myslíš, že jsi docela hezká holka, že je to špatné – to ani náhodou! Špatné je myslet si, že jsi nejhezčí na světě a můžeš vše – obyčejný pocit uspokojení nad tím, že se sama sobě líbíš v danou chvíli je správný a je to přesně to, co bys aspoň jednou měla pocítit a pokud tě v tom kamarádky nepodpoří, zbytečně ti budou shazovat sebevědomí a donutí tě myslet si, že jsi hloupá a ošlivá a tedy nemáš v podstatě na nic právo – jsou to vůbec kamarádky?

Milé slečny – to, že umíte poznat své přednosti neznamená, že jste namyšlené – vždyť na každém člověku se dá najít dobrá věc a to, že jí člověk najde je jen a jen dobře. Najděte i na sobě své dobré věci a udělejte z nich přednosti:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekLoreal: Gloss Control Sprej
Další článekVánoce 2011
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

10 KOMENTÁŘE

 1. Ahojky Mers, tenhle článek ti fakt musím pochválit a snad ve všem s tebou sohlasím, povedl se ti, jako každý jiný. V psaní jsi fakt třída, Vždy si ráda tvé články přečtu!- hlavně o kráse a péči, protože už jsem taková, ale i takovéto články nejsou k zahození;-)

  Přeji krásné, pohodové vánoční svátky,

 2. Ale někdo prostě není takový, aby se sám sobě líbil. Nikoho se neptá a je radši ve svém kruhu přátel.

  • To určitě, neříkám, že je to vždycky špatné. Spíš jsem se chtěla zaměřit na to, že je důležité, aby se člověk sám sobě líbil (jiné tělo už nedostane), dá se to naučit a vypěstovat si alespoň trošku sebevědomí bez toho, aby jiní říkali „ta je ale namyšlená“. Ale konkrétně byl článek zaměřen spíš na extrémy:)

 3. Ahoj Mers, tohle je krásný článek a hlavně pravdivý, já jsem si do nedávna také neuvědomovala rozdíl mezí zdravým sebevědomým a namyšleností.

 4. Ahoj Mers. Potřebovala bych poradit. Jako každá holka se o sebe snažím trochu o sebe pečovat. Ale stačí, když si nalakuju nehty průhledným lakem a mamka už na mě řve, že se nemám pořád frizírovat (nesnáším to slovo) a že ona v mém věku se o tohle nestarala. Nebo si jednou za měsíc udělám pleťovou masku a už řve zas táta, že tohle dělají jenom šlapky v barech (promiň, že se tak vyjadřuju, ale on to tak řekl). A když zjistili, že si čtu tady na blogu o kosmetice, tak mě chtěli zavést k psychologovi, že prý nejsem normální. Já mám své rodiče moc ráda a chtěla bych s nimi mít lepší vztah. A myslím, že to s tou péčí zas tak nepřeháním. Skoro vůbec se nemaluju a a mám i spoustu jiných koníčků. Prosím poraď mi co mám dělat. Občas jsem z toho zoufalá. Děkuju.
  Eliška

  • Ahoj, něco podobného znám od svého táty (který sice nemluvil tak, jako tvoji rodiče) ale i když mi bylo 15+, tak to neviděl rád, když jsem se snažila nějakým způsobem o sebe pečovat. Ono z toho asi není žádného velkého východiska a nejlepší je to nekomentovat. Oni si rodiče často představují, jaké budou mít inteligentní děti, které nebudou ani trošku povrchní a takovéhle „blbůstky“ je nebudou zajímat (k čemu by ale byl život bez blbůstek?:D). Nejlepší je nechat to být, nereagovat na to, snažit se je tím neprovokovat, nechodit jim při zkrášlovacích dnech na oči – většina rodičů si zvykne:)

 5. To jsozu skvělé stránky…toto i všechny ostatní…ty přesně víš na co holky myslí,jak to napsat aby to bylo přirozené(ne aby to vypadalo že to píše robot:D)Prostě super!!:)

 6. Hezkej článek ;) Moje máma říká, že každý má něco, v čem je lepší než ostatní. Když není hezký, tak má charisma nebo je chytrý, když není chytrý, tak je dobrosrdečný a ostatní ho mají rádi… Každý by si měl najít to, v čem vyniká :-)

 7. Ahojte holky , nevíte mi poradit jak navratit sebevedomi me kamaratce ? Ona ne ze by se kazdeho vyptavala jestli je hezka a pod. . To spis se zhazuje sama protze ji v detstvti rodice nesnaseli a nevenovali se ji . Dopustila se mnoha chyb a ted si to vycita , jediny clovek ktery ji drzel nad vodou odchazi na jinou skolu a neda se tomu nijak zabranit . Toto misto ted zaujmu ja protze sme se ted hodne skamaradili . Je dobry clovek jenomze to o sebe asi nikdy nerekne . Nesnasi sama sebe . Holky ve tride ji rikaji ze je bezcenna vec … a ona rekla ze tomu jiz uverila , domlouvam ji jenze ona to nechce … vzdy si ji zastanu a houkam na ty holky ktere ji urazu nech se uvedomi jenomze ona mne vzdy zastavi … uz nevim jak dal nenecham ji v tom … to je nejhorsi nekomu podat ruku a pak ho upustit at padne ke dnu . Vsichni ji nadavaj jenomze myslim ze je to i proto ze je necha . Kdyz ji predtym nedko urazil nic mu na to nerekla tak si lidi zvykli ji urazet . Jako by si mylsleli ze nema city nebo co … pls poradte !!!!!!!!!!!

Diskuze je uzavřena.