Domů Krása & Péče Vlasy Vlasy bez umytí = suché šampony

Vlasy bez umytí = suché šampony

6

Suché šampony určitě všichni znáte a pokud nejste úplně seznámeny s jejich použitím, využitím nebo nabídkou v obchodech, určitě jste o nich alespoň slyšely. Tyto šampony totiž poměrně rychle zachvátily celý svět a staly se jak výrobkem neskutečně pomlouvaným, stejně tak i milovaným. A záleží jen na tobě, jaký postoj k nim získáš ty.

Pokud jste s nimi ještě neměli čest blíže se seznámit a vyzkoušet je, ráda Vám dám pár rad, informací a tipů, o co vlastně konkrétně jde.

Co suché šampony dělají?

Určitě víš, k čemu slouží obyčejný vlasový šampon. Zbavuje vlasy mastnoty, navíc může mít i několik doplňující funkcí, jako je zbavení lupů, lesk, objem nebo i udržení delší trvanlivosti barvy. Suchý šampon patří do stejné kategorie a měl by také umět vlasy zbavit mastnoty s jedním rozdílem – vlasy nemusíš namáčet, nemusíš je fénovat. Jde nám tedy o mnohem rychlejší mytí vlasů, kdy nestíháš, nemáš přístup k teplé vodě nebo se ti třeba jen vlasy mýt nechce.

Jak vypadají a jak se používají?

V současné době suché šampony vyrábí velké množství různých, jak známých, tak neznámých značek. Proto na ně můžeš narazit na každém rohu, v každé drogérii nebo katalogu. Většinou jsou ve formě spreje či pudru.

Použití je poměrně snadné – rovnoměrně šampon aplikuješ do vlasů, ručníkem svojí hřívu promneš a rozčešeš. Po těchto krocích spousta šamponů slibuje krásné vlasy, které vypadají jako čerstvě umyté.

Fungují?

Názorů je několik – zatímco někdo vyzkouší jeden výrobek a když nefunguje zahodí ho a suché šampony úplně zavrhne a prohlásí, že je to největší pitomost. Někdo narazí na dobrý produkt nebo výrobků vyzkouší víc a s výsledkem je spokojený, šampony jsou super a vřele je všem doporučuje.

V použití hodně závisí na tvých vlasech – ne každé se se suchým šamponem dokáží poprat – některým to zkrátka nesvědčí a tímhle způsobem se jim nikdy nezavděčíš. Také hodně velký důraz přikládám značce a konkrétnímu šamponu. Některé jsou doopravdy strašné a nestojí ani za tu starou bačkoru, jiné jsou ale lepší a mohou ti vyhovovat o dost více.

Problém je taky v tom, že suché šampony neslouží k úplnému zániku klasického mytí vlasů – tenhle způsob zatím nenahradily a ani k tomu nejsou určeny. Jejich použití by nemělo být každodenní, ale pouze sporadické, když se nedostaneš k vodě nebo si nestíháš vlasy umýt. Proto šampon neodsuzuj pokud ti nefunguje, když si měsíc nemyješ hlavu, tak to zkrátka ani fungovat nemá.

Kde a za kolik?

Jak už jsem psala – suché šampony se doopravdy dají koupit na každém rohu. V drogériích, supermarketech nebo internetu. Cena je různá a záleží na konkrétní značce. Můžeš sehnat výrobek jak za 50 Kč, tak i za několik stovek a je na tobě, kolik do toho chceš investovat.

Moje nej

Vyzkoušela jsem několik suchých šamponů – v současné době používám značku Oriflame, konkrétně sérii HairX pure balance, který mi vyhovuje pravděpodobně nejvíce. Na vlasech nezanechává bílý film a po použití jsou vlasy o něco lepší. Nutno říct, že suché šampony nepatří k mým stálicích z několika důvodů – v poslední době se mi vlasy v podstatě nemastí a kdyby mi to nevadilo, přežila bych bez umytí i čtrnáct dní bez toho, aby byly mastné a navíc – suché šampony jsou skvělé na rychlovky a chvilky, kdy vážně nestíháš, ale popravdě jsem se ještě nesetkala s výrobkem, který by byl účinnější než si vlasy skutečně pracně umýt.

Suchý šampon HairX můžeš pořídit za přibližnou cenu 99 Kč.

Předchozí článekVýlet do pražské ZOO
Další článekLuci, odkud se berou děti? (Jak jsem četla „bravíčko“)
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

6 KOMENTÁŘE

 1. Pěkný článek :). Mě se vlasy hodně mastí, musím si je mýt obden, takže by pro mě byly suché šampony ideálním pomocníkem. V našem městě (a to není žádný zapadákov!) se ale hodně těžko shání a tak jsem zatím narazila jenom na šampon od Syoss, se kterým mám špatnou zkušenost a víckrát si ho tedy nekoupím. Ale suché šampony jsem určitě nezavrhla a budu se poohlížet dál…

 2. já vím, jsem s tou Baleou otravná, ale: i tato značka má suchý šampon (myslím, že tomu říkají „pudr“) který stojí pár korun, takže vyzkoušet se taky určitě vyplatí ;)

  • Nejsi vůbec otravná, ještě jsem o tom neslyšela, ale vyzkouším ho, díky za tip:)

 3. Můj neoblíbenější je od Syossu, jediný mínus je, že se rychle vypotřebuje.

 4. Ahoj Mers,
  chci se zeptat jestli vydrží vyžehlené vlasy i po aplikaci toho suchého šamponu :)

  Díky :)

  • Ahoj,

   pokud si tam toho nedáš kilo, tak nevidím důvod, proč by vyžehlené vlasy neměly zůstat rovné. Já s tím nemám problém, ale na druhou stranu mám poměrně od přírody rovné vlasy, tak nevím, jak na to zareagují nějaké hodně kudrnaté struktury.

Diskuze je uzavřena.