Vlasy bez umytí = suché šampony Zatím bez hodnocení.

Suché šampony určitě všichni znáte a pokud nejste úplně seznámeny s jejich použitím, využitím nebo nabídkou v obchodech, určitě jste o nich alespoň slyšely. Tyto šampony totiž poměrně rychle zachvátily celý svět a staly se jak výrobkem neskutečně pomlouvaným, stejně tak i milovaným. A záleží jen na tobě, jaký postoj k nim získáš ty.

Pokud jste s nimi ještě neměli čest blíže se seznámit a vyzkoušet je, ráda Vám dám pár rad, informací a tipů, o co vlastně konkrétně jde.

Co suché šampony dělají?

Určitě víš, k čemu slouží obyčejný vlasový šampon. Zbavuje vlasy mastnoty, navíc může mít i několik doplňující funkcí, jako je zbavení lupů, lesk, objem nebo i udržení delší trvanlivosti barvy. Suchý šampon patří do stejné kategorie a měl by také umět vlasy zbavit mastnoty s jedním rozdílem – vlasy nemusíš namáčet, nemusíš je fénovat. Jde nám tedy o mnohem rychlejší mytí vlasů, kdy nestíháš, nemáš přístup k teplé vodě nebo se ti třeba jen vlasy mýt nechce.

Jak vypadají a jak se používají?

V současné době suché šampony vyrábí velké množství různých, jak známých, tak neznámých značek. Proto na ně můžeš narazit na každém rohu, v každé drogérii nebo katalogu. Většinou jsou ve formě spreje či pudru.

Použití je poměrně snadné – rovnoměrně šampon aplikuješ do vlasů, ručníkem svojí hřívu promneš a rozčešeš. Po těchto krocích spousta šamponů slibuje krásné vlasy, které vypadají jako čerstvě umyté.

Fungují?

Názorů je několik – zatímco někdo vyzkouší jeden výrobek a když nefunguje zahodí ho a suché šampony úplně zavrhne a prohlásí, že je to největší pitomost. Někdo narazí na dobrý produkt nebo výrobků vyzkouší víc a s výsledkem je spokojený, šampony jsou super a vřele je všem doporučuje.

V použití hodně závisí na tvých vlasech – ne každé se se suchým šamponem dokáží poprat – některým to zkrátka nesvědčí a tímhle způsobem se jim nikdy nezavděčíš. Také hodně velký důraz přikládám značce a konkrétnímu šamponu. Některé jsou doopravdy strašné a nestojí ani za tu starou bačkoru, jiné jsou ale lepší a mohou ti vyhovovat o dost více.

Problém je taky v tom, že suché šampony neslouží k úplnému zániku klasického mytí vlasů – tenhle způsob zatím nenahradily a ani k tomu nejsou určeny. Jejich použití by nemělo být každodenní, ale pouze sporadické, když se nedostaneš k vodě nebo si nestíháš vlasy umýt. Proto šampon neodsuzuj pokud ti nefunguje, když si měsíc nemyješ hlavu, tak to zkrátka ani fungovat nemá.

Kde a za kolik?

Jak už jsem psala – suché šampony se doopravdy dají koupit na každém rohu. V drogériích, supermarketech nebo internetu. Cena je různá a záleží na konkrétní značce. Můžeš sehnat výrobek jak za 50 Kč, tak i za několik stovek a je na tobě, kolik do toho chceš investovat.

Moje nej

Vyzkoušela jsem několik suchých šamponů – v současné době používám značku Oriflame, konkrétně sérii HairX pure balance, který mi vyhovuje pravděpodobně nejvíce. Na vlasech nezanechává bílý film a po použití jsou vlasy o něco lepší. Nutno říct, že suché šampony nepatří k mým stálicích z několika důvodů – v poslední době se mi vlasy v podstatě nemastí a kdyby mi to nevadilo, přežila bych bez umytí i čtrnáct dní bez toho, aby byly mastné a navíc – suché šampony jsou skvělé na rychlovky a chvilky, kdy vážně nestíháš, ale popravdě jsem se ještě nesetkala s výrobkem, který by byl účinnější než si vlasy skutečně pracně umýt.

Suchý šampon HairX můžeš pořídit za přibližnou cenu 99 Kč.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

6 komentářů

 1. Pěkný článek :). Mě se vlasy hodně mastí, musím si je mýt obden, takže by pro mě byly suché šampony ideálním pomocníkem. V našem městě (a to není žádný zapadákov!) se ale hodně těžko shání a tak jsem zatím narazila jenom na šampon od Syoss, se kterým mám špatnou zkušenost a víckrát si ho tedy nekoupím. Ale suché šampony jsem určitě nezavrhla a budu se poohlížet dál…

 2. já vím, jsem s tou Baleou otravná, ale: i tato značka má suchý šampon (myslím, že tomu říkají „pudr“) který stojí pár korun, takže vyzkoušet se taky určitě vyplatí ;)

  • Nejsi vůbec otravná, ještě jsem o tom neslyšela, ale vyzkouším ho, díky za tip:)

 3. Můj neoblíbenější je od Syossu, jediný mínus je, že se rychle vypotřebuje.

 4. Ahoj Mers,
  chci se zeptat jestli vydrží vyžehlené vlasy i po aplikaci toho suchého šamponu :)

  Díky :)

  • Ahoj,

   pokud si tam toho nedáš kilo, tak nevidím důvod, proč by vyžehlené vlasy neměly zůstat rovné. Já s tím nemám problém, ale na druhou stranu mám poměrně od přírody rovné vlasy, tak nevím, jak na to zareagují nějaké hodně kudrnaté struktury.

TOPlist