Voděodolné řasenky 5/5 (3)

Bude léto a půjdeme se koupat – málokdo se tomu vyhne – ať už jen lehké spršce, jarnímu dešti nebo pořádnému řádění u moře či bazénu. A i tady u vody si přejeme být krásné a bez nalíčení nám občas přijde, že to není možné. Je to možné?

Za prvé si rozmysli, zda řasenku k vodě doopravdy potřebuješ. Některé slečny si jí berou jen proto, že jsou zvyklé a že si bez ní přijdou prostě divně, ale ostatním to tak přijít nemusí. Hůř už jsou na tom dívky, které mají doopravdy malé oči a řasenka jim je umí rozjasnit a trošku zvětšit, ty už na řasence jsou závislé více.

Ne každá řasenka se ale k vodě hodí. Pokud si na oči naneseš tu obyčejnou a ponoříš se do vody, tak ti dost těžko vydrží a budeš vypadat jak ubrečená (při nejlepším). A pokud chceš u vody „oslnit“ nějakého kluka, tak k tomu ti špatná a rozmazaná řasenka doopravdy nepomůže.

Úplně nejlepší voděodolné řasenky jsou takové, které ti řasy neslepí, vypadají přirozeně, zvýrazní ti řasy a pod vodou se nerozmažou. Ovšem jejich druhá a vcelku špatná strana je ta, že se dost odporně odličují – jde to hrozně těžko. Potřebuješ na to vážně kvalitní odličovač a pokud jsi zvyklá, že se skoro neodličuješ, tak to na voděodolnou řasenku zapomeň.

Ta ti bez odličování může doopravdy hodně zničit řasy – stejně tak se nedoporučuje jejich každodenní používání, protože řasy hodně zatěžuje a ony se potom více lámou. Voděodolnou řasenku používej jen tehdy, kdy jí doopravdy využiješ.

Co se týče odličování, tak velice osvědčené je koupit si kosmetické tamponky a dětstký olejíček – ten řasy řasenky zbaví dokonale.

Já mám nejlepší zkušenost s řasenkami Rimmel (má více druhů těch voděodolných) a vypadá velice přirozeně. Ale za pokus určitě stojí i značky Max Factor či Maybelline.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

7 komentářů

  1. Ach, a já používám voděodolné řasenky skoro každý den.. Takže pro mně užitečný článek, ale to jsou všechny od tebe:)

  2. Mně příjde zbytečné do vody si brát řasenku, ale jak si psala, kdo ji používá denně, tak si s ní připadá líp i ve vodě. Nebo kdo je na ní dokonce závislý. Já řasenku nepoužívám ani do vody, ani normálně. Furt si „mnu“ oči atd. takže by mi dlouho nevydržela, a všichni by si myslely že brečím, nebo se mi něco stalo xDD Po tom fakt netoužím. Dříve jsem si ji dávala (byla jsem menší) ale stejnak to nešlo vidět. Potom jsem zjistila, že je prázdná xD Ale možná si nějakou voděodolnou řasenku koupím, mno newím….:))

  3. Jinak užitečný článek pro ostatní holky :))

  4. já voděodolnou řasenku používám každej den, protože mi dost často slzí oči z větru, nebo i když se třeba trochu víc (no spíš hodně :)) směju, tak mi tečou slzy, tak potřebuju, aby řasenka držela. Ale našla jsem v dm perfektní oční odličovač na olejovité bázi, řasenku úžasně odlíčí a stojí kolem 40 Kč

  5. Mám voděodolnou od Essence, mám ponětí že je to get big lashes. Takovej modrej obal má :D A už nikdy nechcu nic voděodolnýho vidět, protože než to odlíčím, buď si vymačkám oči z důlků a nebo přídu o všechny řasy. V létě je to sice dobrý, že se nerozmazává a vydrží celej den i v největším horku, ale kvůli tomu odlíčení .. FUJ ! Radši pujdu bez řasenky ! :D

TOPlist