Domů Trendy & Fashion Módní tipy Vyber si ty správné džíny! Zatím bez hodnocení.

Vyber si ty správné džíny! Zatím bez hodnocení.

4

Džíny se staly nedílnou součástí našeho šatníku a dá se říct, že ve všem dívčích šatnících nějaké najdeš. Nosíme je v zimě, nosíme je i v létě, hodí se totiž ke všemu a pokud si vybereš ty správné, zajisté z tebe bude kočka první třídy!

Myslíš si, že výběr toho správného střihu je něco jednoduchého? To doopravdy není a málokterá z nás má postavu, které by slušelo a sedělo všechno, někdy si zkrátka musíme vybírat. Proto podle mě není vhodné kupovat džíny a celkově i kalhoty (dámské oblečení) na internetu předtím, než si je vyzkoušíme. Samozřejmě: Sice mají určenou velikost, ale každý čísluje trošičku jinak a to že jsi před půl rokem kupovala kalhoty velikosti 37 není jistotou toho, že ti budou sedět jiné stejného čísla. Jakmile kupuješ trošku odlišný střih, už ti nemusí být pohodlné.

Nejlepší možností je tedy kupovat džíny v kamenném obchodě, klidně za pomoci maminky, kamarádky či prodavačky, které popros, aby ti jejich výběr pravdivě zhodnotily – často vidíme na sobě věci dost zkresleně.

Džíny by tě neměly nikde tlačit, pokud jsi stejně malinká jako já a trápí tě, že jsou ti všechny kalhoty delší, i když ti sedí – u švadleny či někoho známého si je můžeš zkrátit, což je otázka pár hodin či dnů. Ale teď k tomu hlavnímu: Jaké džíny zvolit s tvojí postavou?

Typ postavy: Přesýpací hodiny

Postava na které je dominantní poprsí a boky – tedy podle mužů nejideálnější typ postavy. Kvůli dominantnějším boků vol džíny s vyšším pasem, pokud jsou tvé boky o hodně širší než pas určitě by ses měla vyhnout klasickým bokovkám.  Co se týče barvy nejlepší středně až tmavě hnědá, opticky zeštíhlují světlé (vyšisované) pruhy na stehnech. I seprané džíny, které mají hodně nápadné kapsy na zadní části odvádějí pozornost od boků.

Typ postavy: Hruška

Také se této postavě říká obrácený trojúhelník. Dívka s takovým typem postavy má jemnou a vcelku štíhlou horní část těla – alespoň oproti té spodní části, kde jsou stehna i boky o dost širší a oplácanější. Prostě hruštička. Co se týče džín platí podobná pravidla jako u předchozího typu postavy. Oprané džíny s vyšším pasem, výraznými kapsami.

Typ postavy: Obrácený trojúhelník

Tedy naprostý opak hruštičky – dominantní horní část těla, oproti ní štíhlá stehna, úzké boky. Tady si klidně můžeš dovolit bokovky s nízkém pasem. I bílé barvy či jiných světlých odstínů se nemusíš bát. Pokud vlastníš i malý zadeček můžeš si dovolit džíny bez kapes.

Typ postavy: Obdélníček

Souměrná postava, kde nejsou boky moc znatelné a vše je v jedné rovině. Ty nemusíš mít strach sáhnout po „rourách“, skinny džínech (ty úzké)  – popravdě, nemusíš se bát ničeho, zas tolik toho zkazit nemůžeš.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekKdyž holky ovládl styl Scene…
Další článekPár rad k obraně proti šikaně…
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. zajímavý šlánek, :)) nikdy sem o něčem takovém neslyšela že by se dali i takhle jmenovat typy postavy, já sem nejspíš obdélník, na můj věk :D (je mi 12 let) jinak skvělý článek

  2. já tě miluju Mers!:)opět skvělý článek :) U tebe už mě to ale nepřekvapuje =D ;)

Diskuze je uzavřena.