Domů Tělo & Zdraví Výška není problém

Výška není problém

13

Řešíš často svou výšku? Nedivila bych se, protože je to první věc, které si na tobě člověk všimne, toho jestli jsi malinká nebo naopak vysoká. Často je ale výška velice přeceňovaná a tak v mládí a hlavně pubertě můžeš zažít různé nadávky a utahování si z tvojí velikosti, přitom ale o nic nejde.

Každé má své pro a proti a nedá se říci, že vysoké nebo malinké holky by to v něčem měly o 100% lepší a výhodnější než ty s opačným problémem. Pokud ale se svou výškou máš problém, doufám, že ti článek pomůže a uvědomíš si, že řešíš něco, nad čím je zbytečné se vztekat, plakat nebo být nešťastná.

Jak už tu několikrát padlo: Každá jsme jiná a proto je hloupost, říkat si: „Chtěla bych být vysoká jako moje nejlepší kamarádka“, protože originálnost a ne snaha někomu se podobat, by měla patřit ke tvé doméně, nechtěj být stejná, nechtěj být průměrně vysoká. Proč? Protože takových lidí je plno, naopak malá slečna, které každého zaujme (až už v tom horším či lepším slova smyslu) nebo vysoká žena na kterou každý kouká s trošku větším respektem – to je to, co nám bylo dáno do vínku a co jen těžko změníš.

První věc, kterou by sis měla uvědomit, pokud máš se svojí postavou problém je právě to, říct si, že s tím nic neuděláš. Nemůžeš si koupit prášky po kterých vyrosteš, stejně tak neexistuje žádný krém po kterém se zmenšíš a co z toho plyne? Udělej z toho přednost. Jakmile svou výšku budeš řešit, budeš si připadat nestabilní a ošklivá, okolí to pozná a pak můžou začít posměšky a urážení. Je lepší uvědomit si klady toho, že jsi taková jaká jsi!

Pokud jsi malinká, určitě nebudeš mít problém najít si vyššího kluka a většinou mají i muži u menších žen, tzv. ochrannářskou potřebu, protože my menší prostě působíme o něco křehčeji a jemněji. Tomu se určitě dá říci výhoda. Navíc se lehce můžeš proměnit ve vyšší slečnu pomocí podpatků, které tě o pár centimetrů zvednou ze země.

I vysoké holky mají svoje velké klady, podívej se třeba na modelky – ty úspěšné, které se prochází po molech nemají nikdy méně jak 170 cm a někdy dosáhnout dokonce i těch 190 cm a to už je doopravdy výška – ale i tak jsou úspěšné a je vidět, že pro to, aby jsi něčeho dosáhla nemusíš být „průměrná“.

Co se týče těch ošklivých posměšků, taková univerzální rada je se na to zvysoka vykašlat a nemyslet na to – ano, ostatní si z tebe utahují, ale proč? Možná ti závidí, protože vsadím se, že vysoká holka nebo vysoký kluk nemá většinou žádnou potřebu nadávat těm stejně vysokým. Tudíž vůbec nepřemýšlej nad tím, že by jsi byla v něčem špatná – tohle období věčných urážek s pubertou končí a v dospělosti už se o tvé výšce negativně zmíní jen veliký blbec.

Navíc změnu, kterou si přeješ (být vyšší, být nižší) můžeš ovlivnit i oblékáním. Fyzicky s tím doopravdy nic nezmůžeš, ale co se týče optického klamu, móda a styl oblékání ti může hodně pomoci. Pokud jsi vyšší, určitě se neboj ukázat své dlouhé nohy (a je pravda, že hodně vysokých dívek má krásné nohy!) a pokud chceš svou postavu opticky zmenšit, vol šortky či sukně těsně nad kolena. Ani úzkým džínům se nemusíš vyhýbat – ty úzké (skinny jeans) nejvíce sluší právě ženám s vyšší postavou. Jestli máš ráda vzory na oblečení, zkus se raději vyhnout vertikálním průhům a sáhni po horizontálních. A pokud si hledáš nějaký kabátek na zimu, nejvhodnější jsou právě ty delší, které sahají až pod pas.

Menší slečny by určitě neměly zapomínat čas od času na podpatky, které jejich postavu opticky prodlouží a zeštíhlí. Kraťasy, sukně a šortky se hodí do půli stehen, tedy o něco kratší než jaké se doporučují vysokým ženám. Určitě nezapomínej na svislé proužky a vzory, vlasy vyčesané nahoru, delší roláky a svetry.

Předchozí článekPihy: Utrpení nebo čistá krása?
Další článekBankovní účet i pro tebe
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

13 KOMENTÁŘE

 1. Já jsem o něco vyšší než-li moje vrstevnice, ale svou výšku beru spíše jako výhodu. :)

  • Já sem taky vyšší (do 7. třídy sem byla největší ze třídy sem v 8.) a sen ráda že sem takhle vysoká =))

 2. jsem vysoká 186 cm, je mi 14 :D samozřejmě bych chtěla vyššího kluka, ale kde ho sehnat, žejo :D

 3. Já jsem se před pár lety zarazila na 172 cm (teď je mi 17), což je asi o něco víc než průměr – ať v mé bývalé třídě nebo té současné). Vlastně si to ani nijak zvlášť neuvědomuju – akorát když se podívám na školní fotky, tak tam trošku vyčnívám, i když je to samozřejmě jiné, než kdybych měla těch 180, že… :) Se svojí výškou jsem spokojená – a pořád existují chlapi, vedle kterých budu vypadat drobně :D

 4. Já sem z mojí vejšky upřímě řečeno neštastná :/ Je mi 15 a meřim něco okolo 152 cm. I když většina mojich kamarádek v tom vidí + .já bych byla štastná tak za 155 (to by mi bohatě stačilo).Od doktora mám potvrzeno , že už neporostu.Ale co s tím nadělám :) Nic.Musím to brát tak jak to je a spíš začínám koukat na výhody než protiklady :)

  • Já mám 14 a měřím 148cm … takže to máš lepší než já, ale mám i výhody, můžu předbíhat kluky v řadě na obědy a taky se dobře všude procpu. Nevýhoda ale je, že jsem malá a hodně lidí mě přehlíží (třeba když si chci koupit limču u pultu;) a hodně často mě lidi bouchají loktama… na svou výšku jsem si ale zvykla a jsem s ní spokojená ;) Beru to totiž z tý lepší stránky :P

  • Ahojky
   je mi 16 a měřím 158cm a asi už taky nepovyrostu a jsem za takovou výšku ráda i když mezi holkama ve třídě,který jsou vysoký 170cm a výš je to poznat

 5. Mí rodiče nejsou nejvyšší a jak to tak vypadá ani je nepřerostu, je mi 14 a měřím 160cm.Vlastně mi to nepřijde tak hrozné, ale když většina holek ve třídě měří přes 170cm tak je to prostě znát :-(

 6. Já si na menší kluky se svými 150 nestěžuji a asi stěžovat nebudu :P:)) Vzhledem k tomu, že moje předpokládaná výška v dospělosti je 157 cm +-4 cm a to se budu muset sakra snažit a lítat po doktorech abych toho dosáhla… :// Njn předčasná puberta je předčasná puberta… :((

 7. Tak já ve svých čtrnácti letech měřím 158 cm.Všichni si myslí, jak budu naštvaná, když si každý den vyslechnu minimálně jednu připomínku, že jsem na devátou třídu hrozně malá,etc.Ale mě moje výška zase tak moc nevadí.Proč?Vezměte si příklad z herečky >Eva Longoria<Ona sama je možná o 8 cm menší než já a co?Je slavná a chodí-chodila s basketbalistou.

 8. Já mám problem s tím že jsem vysoká mám 180cm..Ono se řekne modelky ale najít si většího kluka je problem..Chtěla bych být malá..Ale říká se že každý chce to,co nemá. :D

 9. Tak já mám 178 cm. Štve mě to, ale zase znám holky, které mají k 190 cm. A to je teprve problém (prodloužené peřiny, neseženeš oblečení etc.). Ono kolikrát nejde jen o ty kluky, ale o to, že společnost bere průměr za ideál a v ČR se prodávají jen věci pro průměrně vysoké, či ženy s průměrnou velikostí bot. Tohle mě štve asi úplně nejvíc. Jak si máme připadat super a sexy, když kdykoli vejdeme do obchodu, vše je nám krátké/dlouhé, malé/velké.

Diskuze je uzavřena.