Domů Ostatní Za oponou blogu Zatím bez hodnocení.

Za oponou blogu Zatím bez hodnocení.

5

Dnešní článek nebude tak úplně obvyklý, ale spíš odpočinkový, protože abych pravdu řekla, nechce se mi nic vymýšlet ani tvořit. Dnes mám konečně volný večer bez učení a stejně tak zítřek a i když vím, že bych nějaký ten článek měla napsat, zkrátka se mi nechce, takže dneska Vás čeká jen takový pro někoho možná zajímavý pohled na to, co je vlastně za tím vším, co tady můžete  vidět.

Web totiž nevzniká jen sám od sebe a musí se pravidelně aktualizovat, udržovat a to mluvím nejen o článcích, ale i o redakčním systému, funkcích, komentářích a vzhledu. Přiznávám, že často jsem až neuvěřitelně líný tvor a odkládám všechny tyhle „povinnosti“ (v uvozovkách, oni to přeci ani povinnosti nejsou), nebo je nechám na Tomovi, který mi s blogem naprosto neuvěřitelně pomáhá a bez něj by rozhodně nevypadal tak, jak vypadá dnes. A vlastně by možná žádný blog a žádná Mersmerize nebyla, to on mě asi rok přemlouval, ať si blog založím, a já dlouhou dobu úspěšně vzdorovala. I proto mu tím vzdávám největší dík!

Hodně často máte dotazy na téma, kde vlastně články tvořím, jak vypadá můj editor, jestli je to stejné jako na blog.cz a když někdo zjistí, že jsem „wordpressová“ blogerka, začnou otázky na to, jak wordpress vypadá, zda jsem spokojená a podobně. I proto bych ráda začala pár informacemi o wordpressu.

Redakční systém

Věrné čtenářky, které jsou s blogem od začátku vědí, že jsem před nějakým rokem byla na serveru blog.cz, kde je poměrně přehledný editor článků, ale popravdě, nikdy jsem tam extrémně spokojená nebyla. Často tam něco zlobí, nemůžete přidat článek do dvou rubrik, špatně se vkládají obrázky a má plno dalších (alespoň z mého hlediska) chyb. Když jsem začla blogovat přes redakční systém WordPress, přiznám, že jsem byla hrozně vzteklá a naštvaná (odnesl to Tomáš), protože jsem v něm neuměla, bylo to jiné a odlišné a trvalo mi, než jsem se s ním naučila zacházet.

Dneska jsem ale jeho příznivkyní, protože – zkrátka si nemůžu vůbec stěžovat. A doporučila bych ho každému, kdo si chce vyzkoušet dobře fungující redakční systém.

Nástěnka ve WordPressu aneb vidím komentáře, kdo je zrovna online a veškerá nastavení

Editor článků

Obrázky

U každého článku si můžete všimnou obrázku. Buď je to jeden náhledový, nebo u recenzí a fotonávodů jich je o dost více. Určitě si dokážete představit, kolik už toho můj foťák musel nafotit a kolik fotek se v současné době skrývá v mém počítači. Ze začátku blogování jsem je mazala a to mě teď docela mrzí, protože nemám zálohu ke starým článkům. Už delší dobu je ale pečlivě pojmenovávám, třídím a řadím do složek, abych k nim měla přístup a byly přehledné, v tomhle směru totiž nemám ráda chaos.

Nedávno jsem zkoumala, kolik (pouze) blogových fotek mám uloženo na disku a jsou to přesně 4.000 fotek a 68 GB (plus nějaké drobné), což mi přijde neskutečný, protože bloguji teprve rok a půl.

Obrázky třídím do několik složek, podle toho, zda patří do náhledů, zda jsou ve velikosti do image slideru, zda jsou v náhledové nebo originální velikosti a nebo jsou v článcích (série).

6 složek…

… a čtyři tisíce obrázků

Blogování mě hrozně baví, i když je to teda neskutečný žrout času, ale bez toho by to asi nešlo.

Doufám, že jste se něco nového dozvěděli, že Vás článek „Za oponou“ aspoň trošku zaujal a tímhle Vám chci i poděkovat za všechny ty krásné komentáře, podporu a zároveň i za návštěvnost. Bez čtenářů a zpětné vazby by to nebylo ono:)

Mers

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekBioderma – Kompaktní make-up
Další článekJsem stydlivá, ale přátelská!
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

5 KOMENTÁŘE

  1. Krásný článek Mers, zase jsi něco poodhalila a to je super. Překvapilo mě, kolik jsi toho už nafotila, ale když tak prolítnu obsah jednotlivých článků, ani se nedivím.

  2. Já jsem si článek moc ráda přečetla a zaujal mě, velmi mě překvapilo, že už máš 4.000 obrázků, ale je to skvělé, vidíš, kolik jsi toho už dokázala..:)
    WordPress vypadá úžasně, fakt se mi líbí a články se v něm musí psát jedna báseň musím se přiznat, že jsem jsem myslela, že píšeš články normálně v Microsoft Office Word..:)
    Nakonec bych jen chtěla říct, že i já jsem vděčná Tomovi za to, že tě přemluvil k založení blogu, chodím sem každý den a tvůj blog je skvělý, jsem ráda, že existuje..;)

  3. Otevřený článek , já mám blog na blog.cz a narovinu , baví mě blogovat , ale když jsem byla na blog. cz poprvé přišlo mě to celkem přehledné . Ale jak jsem chtěla začít dávat obrázky , tak jsem musela obrázek po obrázku tam vkládat a když jsem tam měla dávat obrázek po obrázku 40 a víc fotek tak mě to vůbec ,ale vůbec nebavilo :-( …a o desingu blogu nemluvím , já se v grafivce nevyznám , tak jsem řekla jedné holce a te mě desing udělala ,ale kdybych ho měla dělat sama …tak…nevim :-). Omlouvám se , že je můj komentář tak dlouhý , připadám si jak nějaký důchodce , který si stěžuje :-D

  4. Jee, to jsem nečekala, že už přes 4 000 obrázků. Pokrašuj dál a ať se ti vede ;)

Diskuze je uzavřena.