Domů Tělo & Zdraví Hubnutí Zadek podle tvých představ

Zadek podle tvých představ

7

Boj za krásnou postavu se nemusí omezovat jen na bříško, ale i na zadeček, který může být krásnou dominantou naší postavy. Bohužel, ne všechny jsme s ním spokojené – naopak většina průzkumů ukazuje, že drtivá většina dívek a žen (přes 80%), by si přála mít zadek větší, menší, lépe tvarovaný nebo formovaný.

I na zadek existují cviky a tipy pro to, jak ho opticky zmenšit nebo zvětšit a to pro případ, že se ti tvoje pozadí doopravdy nelíbí a chtěla bys to změnit, znáš je?

Správné džíny a sukně

Když jsem na internetu četla článek o tom, jak mít menší zadek, všude jsem jen nacházela články o tom, že džíny musí být bez kapes, aby ženské pozadí nezvýrazňovaly. Popravdě s touhle věcí ale nesouhlasím. Klasické džíny v současné době mají kapsy, i když samozřejmě existují i ty, kterým tato drobnost chybí, já osobně si ale takových džínů více všimnu a zadívám se. Už kvůli tomu džíny bez kapes více přitahují pozornost – protože nejsou tolik typické pro naše šatníky.

Je samozřejmě vyjímka pokud nemůžeš najít kvůli velikosti pozadí žádné vhodné džíny a když máš zadeček jen o trošku větší (nebo zkrátka ošklivější) – v případě, že se ti jen nelíbí jeho tvar nebo o něco větší velikost, volila bych klasické džíny s kapsami, které by ale neměly být extrémně výrazné nebo barevné. Vyhni se úzkým kalhotům a raději vol rovný střih, u sukní je nejlepší tvar do A. Díky spodnímu rozšíření, tvou postavu opticky sjednotí.

Vzhledem k tomu, že černá barva zeštíhluje, je na místě volit spíše tmavší barvy než si neustále kupovat bílé kalhoty nebo sukně. Nemusíš chodit ale jen v černé, dobře bude působit i tmavě modrá nebo jiné barvičky jen v tmavých odstínech.

Když je za co ženskou chytnout

Ne všem mužům se líbí vychrtliny, které můžeš vidět na přehlídkových molech nebo v katalozích. Většině kluků a i mužů imponuje, když mají dívku za co chytnout – opět je ale potřeba rozeznávat obezitu a „krev a mlíko“, to jsou dvě odlišné věci. Ne každá dívka má však vidět všechny kosti, i já mám nějaké to kilo navíc – a mají takové slečny snad problém najít si přítele? Znám spoustu oplácaných, neforemných, které jsou ve vztahu šťastné.

Podívej se na takovou Jennifer Lopez, která dokazuje, že i z velkého pozadí se dá udělat přednost. A chlapům se nelíbí? Ale fuj – samozřejmě, že se jim líbí – možná právě díky tomu, že neustále neřeší velikost zadečku.

Cvičení pro pěkný tvar

Nejlepší druh cvičení jak pro nohy, tak zadeček je chození do schodů. Proto není od věci přestat používat výtah a raději začít chodit pěšky nejen na ulici, ale i v paneláčku nebo ve škole. Další skvělý cvik: Klekneš si na všechny čtyři a střídavě zvedáš nohy (směrem dozadu), které ve vzduchu necháš pár vteřin.

Cviky na zadeček není zapotřebí dělat denodenně, stačí to i jednou – dvakrát týdně, když si najdeš čas. Důležité ovšem je to neodfláknout, ale ani si svaly nepřetáhnout, to je pak velice nepříjemné a jen si ublížíš.

TIP: Jak na sexy zadeček?

Předchozí článekJak pečovat o své ruce?
Další článekEssence: Nail Art Cracking
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj, moc hezkej článek…
  musím říct, že na svůj zadek si vážně stěžovat nemůžu.
  Né že bych ho měla tak „velký“ jako J. Lopez, ale kosti mi vidět taky nejsou :)
  Spíš m vždy trápilo, že je málo pevný, ale byyla jsem líná cvičit.. ale od září co jsem na intru – čtvré patro.. a čtyřpatrová škola… tak ty schody tak fungují a už si nemám na co stěžovat:D

 2. Ahoj,cvičila jsem asi 2 měsíce,ob den na zadek a snažila se ho zformovat,dělala cviky pečlivě a různé cviky,ale výsledek žádný vidět nebyl.. Nevíš,čím to může být? :(

   • Ahoj, může to být tím, že necvičíš správně – je důležité abys cítila „tah“ svalů. Dobrou zkušenost mám s fittnes centry, kde ti přesně ukážou cviky – tedy tam můžeš jít jen jednou, oni tě naučí různé cviky na posilování a můžeš je provozovat doma. Jinak to samozřejmě může být způsobeno tvým jídelníčkem – pokud cvičíš, ale nepřizpůsobuješ tomu jídlo, přejídáš se, tak to samozřejmě vidět vůbec nebude.

 3. Ale fuj – jasně že líbí :). Tak to mě opravdu rozesmálo. Ale na druhou stranu i potěšilo, protože mám zadek úplně stejný, jako ona :D.

 4. jak dlouho musím cvičit aby se dostavily výsledky?
  můžu si občas dát i něco sladkého?
  Prosím odpověz.

Diskuze je uzavřena.