Domů Krása & Péče Základy v líčení očí Zatím bez hodnocení.

Základy v líčení očí Zatím bez hodnocení.

0

Samozřejmě, všichni víme, že méně je někdy více, tzn. že občas líčit oči nepotřebujeme a stačí nám málo. Ale v poslední době si všímám na ulici mladých dívek, které to přehání – s linkami, řasenkou nebo stíny. Myslí si, že to vypadá stylově, ale ve skutečnosti to může i odrazovat, vypadat vulgárně, nepřiměřeně jejich věku a přímo směšně. Vždy je dobré vědět, kdy je toho dost a kdy něco přeháníš – hlavně u líčení.

Jak se poprvé nalíčit?

 

Pokud s make-upy a kosmetikou obecně začínáš, je lepší zkoušet to nejdříve doma a to hlavně co se týká očí (stíny, řasenka). Jak vybrat správnou barvu jsem popsala v minulém článku a výběr řasenky tu máte též. Důležité při líčení je to, být k sobě kritická a poznat, co je dobře a co není – nalíčit se, stoupnout si před zrcadlo a říct si: tohle ne, tohle ano, tady ubrat, tady přidat. Hodně dívek to neumí, ale je potřeba se to naučit.

Už když nanášíš makeup je potřeba nanést ho po celém obličeji – tedy i na víčka, částečně na krk, na čelo – zkrátka všude. Pleť u očí se nesmí lišit od té ostatní např. na tvářích. Nanes jemnou vrstvu makeupu na horní i na spodní víčka, na těžko dostupná místa jako vnitřní strana atd. Trapí tě kruhy pod očim? Ty při líčení skvěle zamaskuje korektor, nejlépe ten o půl odstínu světlejší, který je na to i určen. Mnohem důležitější ale je, pořádně a dobře spát a ne probdít celou noc. Při pudrování tváře také nezapomeň na oční víčka. Pokud trošku víc pudru naneseš na horní víčko, nebudou se ti stíny, linky ani tužka obtiskávat, tam kde by neměly a také déle vydrží.

Chceš použít tmavé stíny? Pro lepší nanášení a i hezčí a přirozenější vzhled je nejlepší na horní víčko nanést světlý přirozený stín (např. světle hnědý) a na něj postupně nanášet ten zvolený tmavší. Určitě nic nezkazíš kombinací barev, jen na to potřebuješ trošku šikovnosti a také odhad a oko na dobré kombinace, které spolu ladí. Pokud si dáváš třeba světle fialovou, klidně přidej tmavší do vnějších částí oka. Důležité je zamaskovat přechod barvy. Abych nezapoměla, tak na správnou aplikaci stínů, budeš samozřejmě potřebovat kvalitní štětečky. Nejlépe je mít více druhů, více velikostí i z více materiálů, podle toho jak a kam stíny nanášíš.

 Někdy je méně vážně více, proto při běžném nošení, stíny a tužkou na oči raději šetři, ať nevypadáš jak při útěku z cirkusu.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekDomácí pleťové masky
Další článekProč mám akné? Co je špatně?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.