Zdravé hubnutí, Díl II. – Co jíst? 5/5 (1)

Rozhodla jsem se vytvořit novou sérii článků, které vám budou radit jak správně shodit pár kilo, zformovat postavu či zlepšit kondici. Doufám, že se vám bude líbit. Druhý díl se zaměřuje na potraviny, které byste určitě měly do svého jídelníčku zahrnout.

Hubnutí není jen o dietě, o trápení, o mučení co se týče potravin. Tvůj organismus, svaly a orgány potřebují energii a tvoje tělo je potřebuje z něčeho brát, a pokud mu nebudeš dodávat, to co potřebuje, nebo také vůbec nic jíst nebudeš, jenom si uškodíte. Důležité je také znát princip JOJO efektu. JOJO efekt se jmenuje podle dětské hračky joja, které se pořád vrací a oddaluje, vrací a oddaluje – místo joja si dosaď hmotnost a je to. Pokud začneš jíst strašně málo a strašně zdravě, a za půl roku zhubneš např. pět kilo, a pak si řekneš: „Tý jo, to jsem to ale zhubla, už to nepotřebuji a začnu jíst normálně“, tak v okamžiku kdy začneš jíst tak, jak tvoje tělo není zvyklé si začne opět nashromažďovat zásoby tuku a raději více, protože má strach, abys ho opět netrápila. Dostaneš se opět na stejnou váhu, a s pár kily navíc. Proto zvaž doopravdy pečlivě, zda sáhnout po variantě drastické diety a hladovky.

Hubnutí není jen o dietách, ale hlavně o zdravém životním stylu.

To, co určitě do těla musíš často dostávat je zelenina.. Je v ní spousta vitamínů, které tělo dokáže zužitkovat, dodává energii, a pokud si koupíš např. hodně ředkviček nebo mrkví (nebo jakoukoliv jinou zeleninu) můžeš ji jíst místo sladkostí – alespoň zaměstnáte ruce a vždy, když dostaneš hlad, je dobré mít podobnou stravu při ruce.

Abych nezapomněla, tak stejně tak je důležité i ovoce. Nacházejí se v něm cukry, které tělo potřebuje – glukoza, fruktoza, a do těla tak dostaneš plno energie. Doporučuji jablíčka, broskve, mandarinky, pomeranče nebo hrušky.

Jídelníček se ovšem nesmí skládat jen ze zeleniny,  tělo potřebuje dostatek bílkovin – sacharidů, které obsahuje hlavně maso. Zkus se vyhnout vepřovému a hovězímu, stejně tak jako všemu tlustému a tučnému (bůček, anglická slanina..) a místo toho jez raději kuřecí a rybičky (ty jsou ohromně zdravé).

Dále tvé tělo potřebuje i vápník, který se hojně vyskytuje v mléčných výrobcích. Občas si vypij nějakou tu sklenku mléka, dej si bílý jogurt (pokud je nálada hřešit, tak klidně i ovocný). Co se týče jogurtů nejlepší je doopravdy volit bílé, nebo bio jogurty ovocné, kde je nejméně cukru a chemických látek.

Pokud si do školy děláš snídani obsahující rohlíčky, houstičky – zkus je nahradit celozrnným pečivem, které většině lidí také moc chutná. Bílé pečivo tělu nijak extra neprospívá. Tím ale rozhodně nechci říci, že si nemůžeš sníst čokoládu, brambůrky, tyčinky – to by byl hřích to říkat. Jen to chce být střídmý – nejíst to často. Nic se nestane, když si jednou týdně dáš čokoládu nebo tyčinku. Pokud chceš více už to budete muset vyrovnat dostatkem pohybu.

A pamatuj: Váha není všechno!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 komentářů

  1. Si super!! a dakujem :)))) na tento blod resp. stránku asi budem chodiť stále

  2. Bílkoviny nejsou to samé jako sacharidy. Sacharidy jsou trochu na způsob cukrů a v mase se téměř žádné nevyskytují. Ovšem je důležité je přijímat – v podobě příloh, jako rýže, pohanka, kuskus apod.
    Bílkoviny (neboli proteiny) jsou velmi důležité pro správné fungování a vyšší výkonnost svalové hmoty.

AKCE - Sleva až 60% na nejlepší dietu!Chci slevu
TOPlist